Udostępnij
Skomentuj

Klocki LEGO do 100 zł - przegląd najlepszych zestawów

Kto nie marzył o klockach LEGO? Mając do wydania 100 złotych, możemy liczyć na naprawdę ciekawe zestawy LEGO.

Co prawda LEGO nadal są jednymi z droższych klocków, prześcigając w cenach np. rodzimą firmę Cobi, jednak jakość, którą sobą prezentują, zdecydowanie warta jest każdej złotówki. Najdroższe LEGO może osiągać zawrotne kwoty, ale czasem dobrze jest spojrzeć na te tańsze zestawy klocków – zwłaszcza dla najmłodszych. W artykule podpowiemy, jakie zestawy LEGO do 100 złotych warto kupić, podzielimy je na przedziały wiekowe, a także określimy, na co należy zwrócić uwagę, wybierając klocki LEGO do kwoty 100 złotych.

Polecane klocki LEGO do 100 zł

Jakie klocki LEGO do 100 zł wybrać? Popularne serie

Mając do wydania na klocki LEGO 100 złotych, możemy liczyć na ciekawe, wieloelementowe zestawy tematyczne przeznaczone zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców w wielu grupach wiekowych. Starsi odbiorcy mogą mieć nieco mniej frajdy podczas układania, co się wiąże zwykle z mniejszą liczbą elementów do złożenia, ale dzieci na pewno się ucieszą – przede wszystkim przez fakt, że poszczególne zestawy klocków LEGO prezentują dobrze znane im miejsca i postacie z popularnych gier czy filmów. Wystarczy, że spojrzysz na takie zestawy klocków jak LEGO Star Wars czy LEGO Minecraft do 100 zł

Większość serii dostępnych w podanym budżecie to klocki LEGO City, wspomniane Star Wars i Minecraft, LEGO Duplo, Friends, Creator, Super Heroes, Technic, NEXO Kings, LEGO Ninjago, Bionicle, Architecture, Elves, Princess, Classic czy Chima. Jak widać, wybór klocków LEGO do 100 złotych jest bardzo duży.

Liczba elementów w zestawach jest różna i oczywiście zależy od serii klocków, niemniej jednak możemy liczyć na zestawy o liczbie klocków oscylujących od kilkuset do nawet kilku tysięcy. W przypadku takich serii jak Duplo, Minecraft, Harry Potter czy Friends klocków LEGO może być nieco mniej – nawet poniżej 100.

Do 100 złotych możemy liczyć głównie na tradycyjne zestawy złożone z klocków plastikowych, jednak znajdą się również klocki konstrukcyjne czy breloki. Poniżej prezentujemy przykładowe komplety klocków LEGO, a więc co można kupić za 100 zł. Pamiętaj jednak, że ceny poszczególnych zestawów się zmieniają i czasem wartość danego produktu może nieco wzrosnąć lub się obniżyć. Również dostępność poszczególnych zestawów może być kłopotliwa. LEGO nieustannie produkuje nowe komplety i może zastępować nimi niektóre starsze.

Klocki LEGO do 100 zł dla dzieci w wieku 1-4 lat

Dzieciom w wieku od 1 roku do 4 lat proponujemy klocki LEGO Duplo i kreatywne klocki LEGO Classic. Zwykle zestawy te składają się z dużych i bezpiecznych klocków dla najmłodszych brzdąców. Nie będzie też problemu ze znalezieniem odpowiedniego zestawu do 100 złotych.

Wybierając najlepsze zestawy LEGO Duplo, możemy liczyć na barwne komplety klocków, np. zestaw „Mój pierwszy domek” czy zestaw „Z kotem i psem”. Godnymi polecenia klockami dla chłopców są np. LEGO Duplo „Łódka dla maluszka” czy „Moja pierwsza ciężarówka”.

Dziewczynkom proponujemy „Zestaw z różowymi klockami”, „Kreatywny kuferek”, „Cielaczek” czy „Zoo”. Wybierając zestawy LEGO Duplo, możemy liczyć na liczbę elementów od 9 do nawet 70.

Klocki LEGO do 100 zł dla dzieci w wieku 5-6 lat

Wybierając klocki LEGO dla 5-latków i 6-latków, możemy liczyć na znacznie pokaźniejszy asortyment. 100 złotych wystarczy, aby kupić chłopcu oraz dziewczynce świetny zestaw klocków z LEGO dosyć sporą liczbą elementów.

Chłopcom proponujemy zestawy z serii LEGO Chima, Star Wars, Creator, Super Heroes, City, Ninjago czy LEGO Technic do 100 zł. Dziewczynkom natomiast przypadną do gustu klocki LEGO Creator , Princess czy LEGO Friends do 100 zł.

Wybierając klocki dla dzieci od 5 do 6 lat, możemy liczyć na liczbę elementów w zestawach na poziomie od 1 do nawet 250. Chłopcom proponujemy popularne i niezwykle ciekawe klocki „Star Wars Ruch Oporu”, „Komandosi senatu”, „Super Heroes Wyzwanie bohaterów”, „City Samolot ratowniczy” czy „Creator Zwierzęta w parku”. Dziewczynkom na pewno przypadną do gustu klocki z serii Friends – „Gry w parku rozrywki”, „Studio nagrań gwiazdy pop” lub „Najlepszy dzień Roszpunki” i „Egzotyczny pałac Jaśminki” z serii Princess.

Klocki LEGO do 100 zł dla dzieci w wieku 7-8 lat

Dzieciom w wieku 7-8 lat proponujemy bardziej zaawansowane zestawy klocków LEGO. W tej kategorii wiekowej mamy do wyboru bardzo szeroki asortyment zabawek, począwszy od prostych zestawów dla chłopców z serii Star Wars „Dowódca klonów Cody”, Bionicle „Lewa władca dżungli”, przez Technic „Mała ładowarka gąsienicowa”, aż do skomplikowanych zestawów z serii Speed Champions „Audi R18 Quattro” czy LEGO „Szybki Samochód”.

Dziewczynkom proponujemy zestawy LEGO „Thanksgiving Turkey”, LEGO „Easter Chick” czy obszerny zestaw klocków LEGO z serii Creator „Domek na plaży”.

W większości zestawów klocków LEGO do kwoty 100 złotych znajdziemy od 50 do nawet 300 elementów. Klocki przygotowane dla tej grupy wiekowej to już dosyć skomplikowane, wymagające cierpliwości i precyzji zestawy.

Klocki LEGO do 100 zł dla dzieci w wieku 9-10 lat

Klocki dla dzieci od 9 do 10 roku życia to obszerne zestawy, w których liczba elementów dochodzi nawet do 500 klocków. W kwocie do 100 złotych trudno będzie znaleźć dobry zestaw klocków dla tej grupy wiekowej.

Jeżeli mamy do wydania jedynie 100 złotych, dobrym pomysłem będzie nieznaczne zwiększenie budżetu do 150 złotych, lub wybranie zestawów z grupy klocków dla dzieci 7-8-letnich.

Przykładem ciekawych zestawów dla chłopców w kwocie 100-150 złotych będzie np. LEGO Technic „Gokart” z liczbą elementów na poziomie 345 czy LEGO Technic „Ciężarówka górnicza”, która może pochwalić się aż 362 klockami. Nieco droższe okażą się zestawy dla 9-latków z serii Star Wars – „Darth Vader” oraz „General Grievous”, które posiadają niemal o połowę mniej elementów.

W kwocie do 100 złotych możemy liczyć również na klocki dla dziewczynek – LEGO Friends „Wóz badawczy Olivii”, LEGO City „Wóz techniczny”, LEGO Classic „Kreatywny budowniczy” czy LEGO Classic „Kreatywne klocki”.

Klocki LEGO do 100 zł dla dzieci w wieku 12+

Większość klocków LEGO dla dzieci w wieku 12+ to wydatek rzędu 100-300, a nawet 500 złotych. W tej cenie otrzymujemy najlepsze i najbardziej rozbudowane zestawy LEGO Friends, Star Wars, Harry Potter czy z innych serii. Do 100 złotych trudno będzie znaleźć nam konkretny zestaw LEGO w większą liczbą elementów, który zadowoli starsze dzieci.

Przykładem zestawu klocków LEGO dla 12-latków i wyżej może być LEGO „Easter”, LEGO Super Heroes „Clash of the Heroes”, LEGO Nexo Knights „Beast Master”, LEGO Technic „Getaway Racer”, „Police Interceptor” czy „Mine Loader”.

Na co zwrócić uwagę, wybierając klocki LEGO?

Przy wyborze zestawów klocków LEGO warto wziąć pod uwagę szereg czynników, które sprawią, że klocki okażą się trafionym i bezpiecznym prezentem dla naszej pociechy.

  • Dopasowanie do wieku. Przede wszystkim dopasujmy klocki do wieku malucha. LEGO na opakowaniach swoich klocków zawsze podaje rekomendowaną grupę wiekową. Warto się jej trzymać i sprawić dziecku odpowiednie klocki do wieku i umiejętności pociechy.
  • Złożoność zestawów. Zwracajmy również uwagę na liczbę elementów oraz złożoność zestawu. Z reguły więcej frajdy sprawiają zestawy z większą liczbą klocków w zestawie, jednak pamiętajmy, aby nie przesadzać i dopasowywać zestawy do umiejętności brzdąca.
  • Tematyka klocków LEGO. Kolejną ważną rzeczą jest dopasowanie klocków do zainteresowań dziecka. Jeżeli nasza pociecha interesuje się robotami, dobrym pomysłem będą klocki LEGO Bionicle, w przypadku małych architektów doskonale sprawdzają się klocki z serii Technic, natomiast dla amatorów superbohaterów LEGO przygotowało serię Super Heroes. Dziewczynkom natomiast rekomendujemy serię klocków LEGO Friends oraz Princess, a także City. Wybór klocków LEGO jest ogromny, warto przedyskutować z maluchem, który zestaw podoba mu się najbardziej.

Jak widzisz, zestaw LEGO do 100 zł to zakup możliwy, choć trudny. Wybór jest na tyle szeroki, że na początku nie jest łatwo zdecydować się na jeden konkretny komplet. Pamiętaj jednak, aby dopasować klocki do wieku i zainteresowań dziecka. Bez problemu znajdziesz LEGO dla 4-latka czy LEGO dla 10-latka. Nie będziesz miał też kłopotu z zakupem LEGO Harry Potter do 100 zł czy LEGO Duplo do 100 zł – wszystko zależy od tego, czy pójdziesz na pewne kompromisy i zwykle mniejszą liczbę elementów w pudełku za wspomnianą kwotę.

Udostępnij
5,0
6 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.