Udostępnij
Skomentuj

Jak zbudować pistolet z LEGO? O czym należy pamiętać?

Zbudowanie broni z klocków LEGO jest prostsze, niż myślisz. Z naszego poradnika dowiesz się, jak to zrobić.

Klocki LEGO to dla wielu nieodzowna część dzieciństwa. Budowanie statków kosmicznych, robotów, pojazdów i budynków należy do przyjemnych wspomnień z czasów, kiedy kreatywność młodego umysłu pozwalała na spędzanie długich godzin przy biurku lub na podłodze, tworząc najróżniejsze konstrukcje. LEGO od zawsze starało się produkować klocki dla każdego milusińskiego, znaleźć więc można zestawy wzorowane na popularnych wśród dzieci franczyzach. Wiek nie jest tu jednak ograniczeniem. Produkowane są także specjalne klocki LEGO dla dorosłych.

Jak skonstruować pistolet z klocków LEGO?

LEGO doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że słynne klocki są uwielbiane przez fanów w każdym wieku. W przeciwieństwie do prostych zestawów, takich jak klocki LEGO policja przeznaczonych dla młodszych, te dla dorosłych mają o wiele więcej elementów. Możesz na przykład zbudować znane na całym świecie budynki takie jak Koloseum czy Empire State Building, obiekty sportowe lub pojazdy marek Lamborghini czy Ferrari. Niektórzy wolą jednak wykazać się kunsztem artystycznym i tworzyć oryginalne kształty.

Jedną z opcji jest budowanie broni. Można oczywiście wybrać jeden zestaw, który nada się do tego zadania. Jeśli jednak posiadasz kilka różnych, szansa na znalezienie odpowiednich części jest większa. W internecie znajdziesz wiele poradników, jak zbudować broń z LEGO. Mowa tu oczywiście o pistoletach ładowanych gumkami recepturkami. W zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, broń taka waha się między niewielkimi, prostymi konstrukcjami działającymi na zasadzie uwalniania pojedynczej gumki a imponującymi pistoletami maszynowymi.

Polecane klocki LEGO

Najważniejsze porady dotyczące budowania pistoletu z klocków LEGO

Jeśli w dzieciństwie sprawiało Ci przyjemność tworzenie konstrukcji, które niekoniecznie trzymały się instrukcji dołączonej do zestawu LEGO lub najbardziej podobało Ci się budowanie pojazdów i maszyn z jak największą ilością ruchomych części, pistolet na gumki z klocków LEGO na pewno Cię do siebie przekona. Jest więcej niż jeden sposób na stworzenie takiej broni, najważniejsze jest więc, aby nie się ograniczać. Niektórzy wykorzystują nawet dodatkowe elementy, na przykład nitkę owiniętą dookoła konstrukcji, służącą jako mechanizm wystrzeliwujący.

Eksperymentowanie prowadzi czasem do zaskakujących rezultatów, nie należy się zatem zniechęcać, jeśli broń na początku nie działa tak, jak to sobie wyobrażałeś lub brakuje Ci pomysłu na konstrukcję. Z pomocą przychodzi internet, gdzie znajduje się wiele poradników pokazujących poszczególne klocki oraz sposób ich łączenia. Ci, którzy traktują składanie klocków z pasją, tworzą naprawdę niezwykłe budowle, wykorzystując setki elementów. Klocki LEGO Classic to zestawy przeznaczone do użytku kreatywnego. Oznacza to, że możesz z nich złożyć, co tylko zechcesz.

Jeśli proste pistolety Cię nie satysfakcjonują, znajdziesz poradniki pokazujące, jak zbudować karabin z LEGO. Wymaga to większego wysiłku oraz starannie dobranych elementów. Aby mechanizm broni działał sprawnie, potrzebne są gumki recepturki, jednak niekoniecznie wykorzystywane są one jako naboje. Jeśli interesuje Cię zbudowanie na przykład karabinu AK-47, znajdziesz instrukcje na broń strzelającą klockami. W takim wypadku warto też zbierać elementy różnego rodzaju, ponieważ jeden zestaw na pewno nie wystarczy do skonstruowania realistycznej broni.

Jakie zestawy LEGO do zbudowania pistoletu?

Większość użytkowników tworząca broń z klocków LEGO nie zwraca uwagi na kolorystykę, przynajmniej na początku. O wiele łatwiej jest dobrać potrzebne elementy z wielu różnych zestawów, które są, jak wiadomo, w dużej mierze różnokolorowe. Możesz zatem wygrzebać z dna szafy klocki, które pozostały Ci z czasów dzieciństwa. Jeśli jednak się ich w międzyczasie pozbyłeś, klocki LEGO Classic są dobrą opcją, aby zacząć przygodę z konstruowaniem broni. Warto też rozejrzeć się za ruchomymi łączeniami.

Przydatne mogą okazać się zestawy do budowania pojazdów, ponieważ ich system poruszania się jest często zaawansowany. Klocki LEGO Technic to nie tylko samochody, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, lecz także samoloty, helikoptery oraz sprzęt budowlany, taki jak koparki o ruchomych łopatach czy żurawie. Zakup tak zaawansowanych technologicznie zestawów z pewnością nie zaszkodzi, gdy chcesz skonstruować pistolet lub nawet karabin z LEGO. Jeśli masz w głowie konkretny obraz tego, jak ma wyglądać Twój pistolet, rozważ znalezienie zestawu zawierającego potrzebne Ci klocki.

Klocki LEGO dla dziewczynki niekoniecznie nadadzą się do budowania broni, choć firma nie wyodrębnia zestawów na podstawie płci, zachęcając dzieci do zabawy klockami o tematyce, jaka je interesuje. Klocki LEGO Harry Potter opierają się w dużej mierze na znanych wszystkim budynkach zamku Hogwart i choć są niewątpliwie imponujące, posiadają specyficzne elementy, z których trudno będzie stworzyć budowlę inną, niż ta, do której zostały przeznaczone. Warto więc skupić się na bardziej ogólnych zestawach.

Zupełnie inną kwestią są klocki LEGO Star Wars. Ze względu na wiele zestawów stworzonych specjalnie dla dorosłych, takich jak model Sokoła Millennium składający się z ponad 7000 elementów, klocki o tej tematyce mogą okazać się idealną podstawą do stworzenia zaawansowanej broni. Ich zaletą jest też często jednolity kolor – szary lub czarny – który nada Twojemu karabinowi bardziej profesjonalny wygląd.

Ile kosztują zestawy LEGO do budowania pistoletów?

Jeśli nie zależy Ci na zbudowaniu bardzo zaawansowanej broni, nie potrzebujesz dużego budżetu. Wystarczy, że kupisz jeden lub kilka zestawów, które składają się z ogólnych elementów. Możesz wykorzystać je kreatywnie i poświęcić nieco czasu, aby udoskonalić swój własny projekt pistoletu lub od razu znaleźć poradnik pokazujący, jak zbudować efektywną broń. Pamiętaj jednak o tym, że gumki recepturki są potrzebne w większości przypadków. LEGO do kreatywnej zabawy kupisz za około 200 zł.

Konkretne zestawy, takie jak klocki LEGO Technic, mogą być nawet 10 razy droższe. Koparka Liebherr dostępna w ofercie ma ponad 4000 elementów i kosztuje 2000 zł. Klocki LEGO Ninjago to zestawy, które także mogą Ci się przydać przy tworzeniu broni ze względu na ich elementy ruchowe. Im więcej klocków, tym cena jest większa, musisz zatem sam ocenić, które z zestawów będą niezbędne do konstrukcji Twojej wymarzonej broni. Najlepszym sposobem zdaje się być gromadzenie różnego rodzaju klocków, ponieważ wiele z nich może okazać się przydatne w trakcie budowy.

Budowanie z klocków LEGO to popularna zabawa wśród dzieci oraz poważne hobby dla wielu dorosłych. Nie musisz zatem rezygnować z konstruowania budynków, robotów czy budowli, niezależnie od tego, ile masz lat. Tworzenie broni na amunicję z gumek lub klocków jest jak najbardziej możliwe, miłośnicy poważniejszych motywów mają więc okazję wykazać się kreatywnością na tym polu. Jedyne, czego potrzebujesz do rozpoczęcia eksperymentów, to spora ilość klocków.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:01
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.