Bieżnie inSPORTline
(22)Towar dostępny na magazynie
Towar dostępny na magazynie dostawcy
- Sortowanie domyślne
- Cena - od najniższej
- Cena - od najwyższej
- Po popularności
- Po ocenach klientów
- Po ilości komentarzy
inSPORTline Olej silikonowy do smarowania pasa bieżni 250 ml (14540)
inSPORTline Bieżnia magnetyczna Sprynkl (5547)
inSPORTline Bieżnia magnetyczna Excel Run (2678)
inSPORTline Bieżnia elektryczna Lavister (13150)
inSPORTline Bieżnia rehabilitacyjna z poręczami do chodu Neblin (13080)
inSPORTline Bieżnia elektryczna Akamar (13148)
inSPORTline Bieżnia FlatRun 2019 czarna
inSPORTline Bieżnia elektryczna inCondi T40i (13000)
inSPORTline Bieżnia bezsilnikowa Hill Pro
inSPORTline Bieżnia elektryczna inCondi T50i (13146)
inSPORTline Bieżnia elektryczna inCondi T60i (9126)
inSPORTline Bieżnia elektryczna inCondi T70i II do domu model 2018 (16529)
inSPORTline Bieżnia elektryczna Gilavar (6938)
inSPORTline Bieżnia elektryczna inCondi T400i (8252)
inSPORTline Bieżnia elektryczna Mystral (6935)
inSPORTline Profesjonalna Bieżnia elektryczna Gardian G6 czarna (16086)
inSPORTline Bieżnia elektryczna inCondi T6000i (13149)
inSPORTline Bieżnia elektryczna Borra (6079)
inSPORTline Bieżnia elektryczna Gardian G8 (13970)
inSPORTline Bieżnia bezsilnikowa Air-Run
inSPORTline Bieżnia elektryczna Gardian G12 (13971)
Jaką bieżnię wybrać? Czym kierować się podczas zakupu?
Bieganie jest jedną z najczęstszych aktywności fizycznych. Nie każdy jednak preferuje biegi na świeżym powietrzu, szczególnie jeśli pada deszcz, śnieg lub po prostu jest zimno. Pomocna w tej sytuacji może okazać się bieżnia treningowa. Czy to akcesorium zastosowanie znajdzie tylko w profesjonalnych klubach fitness? Oczywiście, że nie! Bieżnia sportowa może z powadzeniem stanąć również w mieszkaniu. W sprzedaży dostępne są modele przeznaczone do użytku domowego, pół-komercyjnego oraz komercyjnego. Na uwagę zasługują także takie rozwiązania jak bieżnia antygrawitacyjna oraz bieżnia składana. Pierwsza doskonale sprawdza się podczas rehabilitacji, druga jest idealną propozycją do niewielkiego mieszkania.
Bieżnia – co daje?
Trening na bieżni – pod względem osiąganych efektów, nie różni się niczym od biegania w plenerze. Bieganie angażuje do pracy wiele grup mięśni, przede wszystkim nóg – ud, podudzia, pośladków, a także mięśnie grzbietu, brzucha oraz obręczy barkowej. Trening na bieżni poprawia kondycję, wzmacnia organizm, zwiększa jego wydolność, przyspiesza metabolizm, wspomaga też spalanie tkanki tłuszczowej. Na bieżni sportowej trenować może każdy, należy jednak dobrać odpowiedni program do kondycji ćwiczącego. Osoby początkujące powinny zaczynać od niewielkich prędkości oraz dystansu i w miarę upływu czasu zwiększać intensywność wykonywanych ćwiczeń. Aby aktywność przyniosła oczekiwane efekty, trening musi być systematycznie powtarzany 3-4 razy w tygodniu.
Jaka bieżnia do biegania?
Pierwszym i zarazem jednym z najważniejszych elementów podczas zakupu bieżni domowej lub profesjonalnej jest jej producent. Na bieżniach wykonuje się intensywny trening, dlatego warto zadbać o odpowiednią jakość sprzętu, aby urządzenie nie uległo uszkodzeniu po kilku sesjach. Produkty takich marek jak bieżnie inSPORTline, bieżnie Hertz, bieżnie BH Fitness, bieżnie HMS czy bieżnie Zipro polecane są zarówno przez sportowców, jak i trenerów personalnych. Poszczególne modele bieżni treningowych różnią się między sobą zastosowanym systemem oporu – elektrycznym lub magnetycznym. Przed zakupem warto zapoznać się z zaletami obu rozwiązań i w oparciu o nie podjąć decyzję, który urządzenie będzie odpowiedniejsze. Bieżnia treningowa elektryczna zasilana jest z gniazdka elektrycznego i ma wbudowany silnik o określonej mocy (od 0,5 do 8 KM). Bieżnia magnetyczna nie posiada zewnętrznego zasilania i wprawiana jest w ruch pod wpływem pracy nóg. Na jakie jeszcze parametry zwrócić uwagę wybierając bieżnię sportową? Przede wszystkim jej zakres prędkości, który może wynosić od 5 do 23 kh/h, nachylenie – 3-40%, długość pasa – 98-165 cm, szerokość pasa – 32,5-60 cm, nośność – 100-200 kg oraz wagę urządzenia – 23-265 kg.
Jakie dodatkowe funkcje powinna mieć dobra bieżnia?
Najbardziej funkcjonalne i zarazem najefektywniejsze bieżnie sportowe wyposażone są w dodatkowe systemy i elementy zwiększające komfort ich użytkowania. Komputer, wyświetlacz LCD, uchwyt na bidon, system pomiaru tętna, podstawka pod urządzenie mobilne, gniazdo 3.5 mm jack, gniazdo USB, Bluetooth, nawiewy czy moduł WiFi ułatwiają monitorowanie parametrów treningu, umożliwiają przesłanie danych do urządzeń zewnętrznych, zapewniają także wygodę podczas ćwiczeń. W tego rodzaju funkcjonalności wyposażone są m.in. bieżnie Kettler oraz Zipro, które nabyć można w sklepie Presto. Systemy monitorujące trening dokonują pomiaru dystansu, pomiaru czasu, pomiaru pulsu, pomiaru prędkości, szacują też wydatek energetyczny oraz pozwalają ustawić wybrany przez użytkownika program treningowy.