Udostępnij
Skomentuj

Jaki jeździk dla rocznego dziecka będzie najlepszy?

Roczne dziecko jest bardzo aktywne, pragnie poznawać świat i szybko się uczy – jeździk na pewno mu to ułatwi.

Jaki jeździk wybrać dla rocznego dziecka?

Jeździk dla dziecka ma dostarczać wielu przyjemności oraz kojarzyć się z dobrą zabawą. W przeciwnym wypadku maluch nie będzie chciał z niego korzystać, co może sprawić, że w przyszłości zrezygnuje również z rowerka biegowego, hulajnogi i innych jakże potrzebnych w życiu młodego człowieka pojazdów. Odpychacz dla dziewczynki może mieć kolor różowy, zostać wzbogacony o atrakcyjne obrazki oraz postaci, dzięki czemu córeczka pokocha go od pierwszego wejrzenia. Całkiem inne modele sprawdzą się w przypadku chłopców.

Przed zakupem odpowiedniego pojazdu sprawdź, czy jeździk Fisher Price jest dopasowany do wzrostu malucha i dziecko może swobodnie odpychać się nogami od podłoża. Pamiętaj, że Twoja pociecha rośnie bardzo szybko, dlatego zakup nieco większego modelu to najkorzystniejsza opcja. Jeździk może zostać wykorzystywany również w formie pchacza. Dziecko chwyta za odpowiednio wyprofilowaną rączkę, która znajduje się z tyłu urządzenia i praktykuje chodzenie. W każdej chwili może się przesiąść na siodełko i poruszać się, dzięki pracy własnych nóżek.

Jeździk 3w1 to bardzo dobra inwestycja, gdyż nabywanie nowych umiejętności ułatwi maleństwu korzystanie z dodatkowych możliwości oferowanych przez sprzęt. Nie wahaj się przez takim zakupem, gdyż jeździk dla rocznego dziecka wspiera rozwój koordynacji ruchowej i sprawia, że nauka chodzenia przebiega szybko i sprawnie. To zabawka zarówno na podwórko, jak i do domu. Taki prezent to doskonała inwestycja.

Polecane jeździki

Czym kierować się przy wyborze jeździka dla rocznego dziecka?

Jeździk dla dziecka zapewnia nie tylko wsparcie rozwoju malucha, ale jednocześnie odciąża rodziców. Jeśli więc masz w domu nieco więcej miejsca i możesz pozwolić sobie na taką zabawkę, nie wahaj się dłużej. Pamiętaj jednak, że w trakcie wyboru musisz wziąć pod uwagę wszystkie podstawowe elementy, cenne dodatki i wyposażenie pojazdu. Jeździk dla dziewczynki wygląda nieco inaczej niż model dla chłopca, jednak nie skupiaj się tylko na wyglądzie zabawki.

Jeździk Little Tikes to zabawka, która może służyć rocznym dzieciom, ale bardziej rozbudowane modele wykorzystasz także w przypadku starszego malucha. Pierwszy pojazd powinien mieć cztery koła, co zapewnia dziecku stabilność, dodatkowo zmniejsza ryzyko wypadku. Rower jeździk jest po prostu bezpieczny. Z kolei jeździk drewniany na dwóch albo trzech kółkach to zdecydowanie opcja przeznaczona dla starszej pociechy.

Nie kupuj modelu przeznaczonego dla 2-letnich dzieci z myślą, że zaoszczędzisz. Taki pojazd nie jest dopasowany do umiejętności oraz koordynacji ruchów maluszka, który ledwo skończył rok. Zbyt wiele funkcji, przycisków i trudny sposób wprawienia pojazdu w ruch sprawią, że dziecko szybko się zniechęci. Jeździk dla chłopca może wtedy wylądować na samym dnie szafy, dlatego pamiętaj o interesujących elementach, które przyciągają uwagę małych poszukiwaczy przygód. Z kolei model dla córeczki będzie kolorowy i może mieć interesujący kształt.

Odpowiedni jeździk auto powstaje z najlepszej jakości materiałów. To powinno zwrócić Twoją szczególną uwagę. Trwałe tworzywo wiąże się z zapewnieniem dziecku maksymalnego bezpieczeństwa. Skontroluj czy zabawka przeszła wszystkie potrzebne testy i nie zagraża zdrowiu Twojego maleństwa. Upewnij się, że nie znajdują się na nim żadne małe elementy, gdyż mogą zostać połknięte. Skontroluj wagę pojazdu. Zbyt ciężki model nie będzie odpowiedni dla maluszka i szybko zniechęci go do nauki jazdy. Zastosowanie zbyt lekkiego tworzywa przełoży się na brak stabilności.

Dobrej jakości jeździk dla dziewczynki i chłopca ma wytrzymałe kółka. Do ich produkcji używany jest plastik albo guma. Pierwsza opcja jest mniej wytrzymała, ale jednocześnie nie obciąża tak bardzo domowego budżetu. Intensywne jeżdżenie po całym domu czy mieszkaniu pojazdem z plastikowymi kółkami po pewnym czasie może okazać się denerwujące. Maluszek nie ponosi za to żadnej winy, dlatego dla własnego komfortu skontroluj wszystkie elementy i upewnij się, że powstały z wytrzymałych materiałów.

Jeździk-pchacz dla rocznego dziecka — czy pomaga w nauce chodzenia?

Autko jeździk to doskonałe wsparcie dla malucha w trakcie nauki chodzenia. Pociecha popycha go przed sobą i stawia niepewnie pierwsze kroki. Uchwyt zapewnia stabilność, co jest dla niego zdecydowanie lepsze niż na przykład przytrzymywanie się szafki, komody czy innych niebezpiecznych sprzętów i mebli, które może znaleźć w domu. To doskonała alternatywa dla klasycznych chodzików, które przyczyniają się do wad postawy i niekorzystnie wpływają na rozwój młodego człowieka.

Drewniany jeździk zdecydowanie pomaga w trakcie nauki chodzenia, gdyż przede wszystkim wspiera utrzymywanie równowagi. W dalszej kolejności motywuje dziecko do poruszania się, gdyż podtrzymywanie się uchwytu pozwala uniknąć bolesnych upadków i kontuzji. Nawet kiedy dziecko wyląduje na podłodze, obie rączki pomagają zamortyzować upadek. Jednocześnie maluchy uczą się samodzielnie wstawać. Samochód jeździk prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a kolory zachęcają do używania pojazdu jeszcze częściej.

Jeździk Milly Mally to doskonała forma nauki chodzenia, gdyż dziecko samo decyduje, kiedy jest gotowe na trening. Wsadzanie maluchów do klasycznych chodzików było nie tylko niezdrowe, ale jednocześnie nie pozwalało maluchowi decydować o swoim losie. Pojazdy wzbogacone o muzykę czy kolorowe światełka to dodatkowe atrakcje dla pociechy, które zachęcą ją do nauki chodzenia. Każdy upadek staje się także mniej bolesny. Pchacz pozwala na sprawne poruszanie się pomiędzy meblami. Z kolei nóżki dziecka pracują naprzemiennie, co doskonale wpływa na rozwój mięśni.

Rodzaje jeździków dla małych dzieci

Jeździk dla 3 latka różni się od modelu wybranego dla dziecka, które dopiero uczy się chodzić. Dlatego wybierz najbardziej stabilny model na czterech kółkach – zdecydowanie zmniejsza on ryzyko upadków, a kiedy nauka chodzenia dobiegnie końca, zabawka może zostać wykorzystana jako pierwszy pojazd umilający poznawanie świata. Wygląd jeździka zasługuje na szczególną uwagę, gdyż to właśnie kolory i dodatki zachęcają dziecko do podejścia i spróbowania swoim możliwości.

Jeździk samochód zwróci uwagę każdego dziecka, gdyż możesz wybierać zarówno wśród klasycznych kolorów, jak i zdecydować się na róż czy intensywną żółć. Dostępne są wersje wyścigowe, terenowe oraz osobowe. Każdy jeździk posiada wygodne siedzisko oraz uchwyt z rączką, dzięki której można pchać dziecko i szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce. Do wyboru masz rydwany, lokomotywy, radiowozy i skutery.

Pojazd powinien wzbudzić w maluchu zainteresowanie. Jeśli Twoje dziecko uwielbia zwierzęta, doskonale sprawdzą się modele w kształcie zwierząt (dostępne są żyrafy, pieski i wiele innych). Miłośnik strażaków doskonale poczuje się w czerwonym wozie, który posłuży nie tylko do nauki, ale przede wszystkim stanie się miejscem zabawy. Atrakcyjny wygląd pojazdu to najlepsza motywacja dla dziecka, żeby ćwiczyć koordynację ruchową.

Jeździk trójkołowy zapewnia stabilność i sprawdza się tak samo dobrze, jak model z czterema kółkami. Maluszek odpycha się nóżkami, dzięki czemu pracuje nad swoją koordynacją ruchową. Pojazd sprawia, że w przyszłości dziecko szybko opanuje jazdę na hulajnodze czy rowerze dwukołowym. Możesz zdecydować się na elektryczny jeździk dla 2 latka. Prezentuje się bardzo atrakcyjnie i wiąże się ze świetną zabawą, jednak nie wpływa pozytywnie na rozwój pociechy i nie zachęca go do podjęcia wysiłku poruszania się we własnym zakresie.

Czy jeździk na roczek to dobry prezent?

Jeździk dla dziecka to doskonały pomysł na prezent. Ma wiele zalet, a odpowiednio wybrany model może być wykorzystywany przez co najmniej dwa sezony. Z kolei dobra jakość powoli przekazać go młodszemu rodzeństwu. Pamiętaj, żeby wybrać odpowiedni pojazd, który powstał z wytrzymałych materiałów i jednocześnie prezentuje się atrakcyjnie w oczach dziecka. Dla dziewczynki najlepiej sprawdzą się różowe czy czerwone pojazdy, a chłopcy ucieszą się z modeli niebieskich.

Wybierając jeździk na prezent zwróć szczególną uwagę na elementy dźwiękowe, które sprawiają, że zabawka bardzo szybko zyska uznanie w oczach malucha. Dzięki dodatkom upominek nie zalegnie zapomniany na samym dnie szafy. Sprawdź, czy pojazd ma klakson albo syrenę, a specjalny przycisk może posłużyć do puszczania skocznych melodii, które sprawią, że każdy przejazd będzie dostarczał niezwykłych wrażeń. Jeśli wybierany pojazd zostanie wzbogacony o koszyk, ulubiona przytulanka córki czy syna może być zawsze razem z nią.

Bardzo dobrze prezentują się migające dodatki świetlne, które sprawiają, że pojazd służy nie tylko do poruszania się w trakcie spacerów, ale pociecha zacznie umieszczać w jeździku swoje zabawki czy ulubione pluszaki i wozić po całym domu. Dla Ciebie oznacza to kilka chwil wytchnienia od wspólnej zabawy, jednocześnie pozwoli dziecku rozwijać wyobraźnię i kreatywne podejście do zabawy, co przyda się w trakcie zajęć organizowanych w przedszkolu.

Sprawdź także jeździk grawitacyjny. Już sam jego wygląd zwraca uwagę – przypomina nieco statek kosmiczny, dlatego istnieje spora szansa, że właśnie ten model przyciągnie Twój wzrok. Kierowanie pojazdem odbywa się przy pomocy energii dziecka — to niewątpliwa zaleta tego modelu. Kręcenie kierownicą wystarcza, pociecha nie musi robić nic więcej (ruch nóg nie jest wymagany). Potrzebne jest jedynie zaangażowanie maluszka i chęć zabawy.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 20:01
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.