Udostępnij
Skomentuj

Bobasy - lalki jak prawdziwe dzieci. Jakie wybrać dla dziecka?

Każda dziewczynka bawi się lalkami. Jak wybrać lalkę bobasa dla dziecka? Na co zwrócić uwagę?

Lalki jak prawdziwe bobasy

Lalki, które wyglądają jak prawdziwe dzieci dają dziewczynkom możliwość wczucia się w rolę dorosłej osoby - mamy, która zajmuje się swoim malutkim dzieckiem. Lalki bobasy są różne, niektóre z nich naprawdę przypominają żywe dzieci. Poszczególne części lalki do złudzenia przypominają rączki i nóżki niemowlaka, dzięki niezwykłej dbałości o szczegóły (np. fałdki skóry na stopach).

Dziewczynki opiekują się lalkami w różny sposób. Niektóre lale można karmić butelką z mlekiem. Gdy lala zje odpowiednią ilość pokarmu, to sadza się ją na nocnik, by zrobiła siusiu. Płaczące lalki w przypadku niektórych dzieci są hitem, z kolei inne dziewczynki, szczególnie te młodsze, mogą przestraszyć się płaczu lalki bobasa.

Lalki przypominają dzieci nie tylko ze względu na swój wygląd, ale także na zachowanie. Interaktywne zabawki tego typu mówią (np. mama, dziadzia), gaworzą jak małe dzieci, śmieją się, mają łaskotki, zamykają oczy, jedzą, piją i siusiają. Małe dziewczynki ubierają swoje lalki, przewijają je, układają do snu, myją i chodzą z nimi na spacer.

Polecane lalki bobas

Jaka lalka bobas najlepsza dla dziecka?

Lalki Bobasy przeznaczone są głównie dla dziewczynek od 3go roku życia, chociaż można je kupić także młodszym dzieciom (dla najmłodszych polecane są miękkie lalki, lżejsze i mniejsze np. lalki Baby Born). Najlepsze lalki to te interaktywne, czyli takie z którymi dziecko wchodzi w interakcje. Przykładowo: lalka po naciśnięciu brzuszka zaczyna płakać, więc trzeba ją utulić i uspokoić albo nakarmić; po dotknięciu lalki pod pachami ta zaczyna się śmiać, bo ma łaskotki. Zabawki interaktywne są dla dzieci ciekawsze ze względu na dużą ilość dodatkowych funkcji, które uatrakcyjniają zabawę.

Lalki sprzedawane są często w zestawach z akcesoriami (np. z ubrankami, pieluszką, nocnikiem i butelką do karmienia). Akcesoria można też dokupić osobno. Do kupienia są pieluszki, zestawy ubranek (np. body, śliniak i czapeczka). Przydatny okaże się też wózek dla lalek czy nosidełko, które pozwolą zabrać lalkę na spacer. Dzięki dodatkowym gadżetom dziecko ma więcej możliwości zabawy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lalki?

Kupując lalkę trzeba zwrócić uwagę na jej wymiary. Trzyletnia dziewczynka poradzi sobie z większą i cięższą lalką, ale młodszym dzieciom lepiej kupić mniejszą i lżejszą zabawkę. Duże lalki bobasy mają wymiary zbliżone do prawdziwego niemowlaka. Warto też sprawdzić, czy dany model lalki można kąpać - jeśli tak, to mała dziewczynka będzie mogła zabierać swoją lalę do kąpieli. Istotne są też funkcje, jakie ma zabawka - czy lalka płacze, śmieje się, mówi, czy można ją karmić

Warto też zwrócić uwagę, jakie akcesoria sprzedawane są z lalką. Dodatkowe ubranko na zmianę, smoczek, pieluszki czy wózek uatrakcyjnią zabawę i dadzą dzieciom więcej możliwości.

Czy warto kupić dziecku lalkę bobasa?

Dziewczynki podczas zabawy lalkami wczuwają się w dorosłych. Dzieci dzięki opiece nad lalkami uczą się odpowiedzialności. Lalki są ich małymi przyjaciółkami, towarzyszą dzieciom w zabawie. Zabawa lalkami pomaga w rozwoju kreatywności - dziewczynki urządzają lalkom przyjęcia czy ubierają je na różne okazje. Lalki Bobasy, dzięki temu, że przypominają małe dzieci, dają dziewczynkom wiele możliwości zabawy - przewijanie, ubieranie, karmienie, mycie czy zabieranie na spacer - wszystkie te czynności odpowiadają opiece nad żywym maluszkiem.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:43
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.