Udostępnij
Skomentuj

Uchwyt do monitora biurkowy – jak wybrać? Jaki najlepszy?

Zastanawiamy się, na jakiej podstawie dokonać wyboru uchwytu biurkowego do monitora.

Gdy na biurku zaczyna brakować wolnej przestrzeni, a dokumentów, akcesoriów i urządzeń przybywa, warto spróbować pozbyć się wszystkich niepotrzebnych rzecz, tak aby możliwa okazała się komfortowa praca, bez plątaniny kabli i papierów.

Kolejnym krokiem okaże się przeniesienie niektórych urządzeń w inne miejsce – doskonale nadają się do tego monitory. Jak wiadomo, większość z nich dysponuje sporymi podstawkami, które zajmują sporo miejsca. Warto więc skorzystać ze specjalnych uchwytów biurkowych, które podniosą monitor i zwolnią sporo przestrzeni.

Jak wybrać uchwyt biurkowy do monitora?

Oczywiście na wszystkie wymienione wyżej korzyści będziemy mogli liczyć dopiero wówczas, gdy dokonamy wyboru odpowiedniego modelu uchwytu. Na rynku dostępnych jest ich kilkaset, toteż przed zakupem konieczna jest dokładna analiza wszystkich najważniejszych parametrów, tak aby można było odpowiednio dopasować uchwyt do biurka.

  • Liczba monitorów. Zaczynamy od sprawy najważniejszej. Na rynku pełno jest uchwytów pojedynczych, a więc takich, które pozwolą na zamontowanie wyłącznie jednego monitora. Jeśli jednak mamy taką potrzebę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić zestaw obsługujący dwa monitory, trzy, cztery, a nawet sześć. Jest to więc doskonała okazja do tego, aby stworzyć rozbudowane stanowisku z kilku monitorów, zapewniających ogromną przestrzeń roboczą. Poza liczbą monitorów, warto sprawdzić, jak duży może być montowany ekran - uchwyt biurkowy do monitora 32 cale będzie musiał być większy, niż np. model dostosowany do ekranu 18-calowego.
  • Regulowana wysokość. Bardzo ważna funkcja, która pozwoli nam dostosować stanowisko do własnych potrzeb i wymagań. Należy pamiętać, że nie każdy uchwyt jest wyposażony w mechanizmy regulacyjne. Modele z górnej półki pozwalają nie tylko określić wysokość, ale również dają możliwość dowolnego obracania monitorem. Wszystko to w sposób znaczący zwiększa komfort pracy.
  • Nośność. Kolejny ważny parametr, którego nie możemy pominąć. Zwłaszcza gdy decydujemy się na uchwyt do monitora biurkowy podwójny, poczwórny lub jeszcze większy. Jeśli bowiem nie dopasujemy nośności do ciężaru monitora lub monitorów, szybko może skończyć się to po prostu zerwaniem całej konstrukcji i uszkodzeniem ekranów. Co ważne, na rynku znaleźć można uchwyty o nośności od dwóch do nawet dwustu kilogramów.
  • Wymiary. Mowa oczywiście o samym uchwycie. Pozwolą nam sprawdzić, ile dokładnie miejsca będzie zajmował kupiony przez nas produkt.

Warto nadmienić, że na rynku oferowane są nie tylko uchwytu uniwersalne, które należy dopasować pod względem parametrów technicznych, ale również modele dedykowane. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zakupić na przykład uchwyt biurkowy do monitora Samsung. W ten sposób zyskujemy pewność, że wybrany produkt okaże się odpowiednio dopasowany do posiadanego sprzętu.

Polecane uchwyty do monitorów

Wieszak/uchwyt biurkowy do monitora – jaka firma i cena?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na uchwyt pojedynczy czy też pozwalający na montaż większej liczby monitorów, zawsze warto sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany. Powinno nam zależeć nie tylko na modelu o sporej wytrzymałości mechanicznej, ale również odpornym na wpływ wszelkich czynników zewnętrznych. Jest to gwarancja długiej żywotności produktu.

Oczywiście pewność zyskamy również wówczas, gdy zdecydujemy się na uchwyt wykonany przez sprawdzonego producenta. Na rynku znaleźć można między innymi uchwyty do monitorów Newstar, uchwyty ART, uchwyty Maclean, uchwyty Techly, uchwyty ErgoTon oraz LogiLink.

Ile trzeba natomiast zapłacić za uchwyt biurkowy? Modele najtańsze, pozwalające na montaż jednego średniej wielkości monitora, kosztują około 80-100 złotych. Jeśli zależy na produktach dodatkowo wzmacnianych lub pozwalających na umieszczenie większej liczby monitorów, trzeba przygotować się na wydatek od 150 do nawet ponad 2 tysięcy złotych.

Czy warto wybrać uchwyt biurkowy do monitora?

Oczywiście w takich sytuacjach warto zastanowić się, czy taki uchwyt jest wart tego, aby zainwestować w niego od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Korzyści są jednak niezaprzeczalne. Taki uchwyt składa się bowiem z jednej rurki, która jest przytwierdzana do blatu biurka i jednego bądź kilku skrzydeł, na których montowany jest monitor.

Zamiast więc szerokiej podstawki, na biurku znajduje się tylko kawałek wspomnianej rurki – wszystko to zapewnia nam wiele dodatkowego miejsca, które możemy wykorzystać jako przestrzeń robocza lub przechowalnia innych rzeczy (np. dokumentów).

To jednak nie wszystko. Uchwyt biurkowy do monitora LCD uwalnia nas bowiem od kabli, które także w wielu przypadkach stanowią istotną przeszkodzę. Jest to istotne zwłaszcza wówczas, gdy na naszym stanowisku znajdują się dwa lub więcej monitorów. Uchwyty z kilkoma skrzydłami pozwalają je zamontować w taki sposób, aby zagwarantowały komfortową pracę w różnych warunkach. Jeśli dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy również regulować ich położenie i kąt nachylenia. Jest to kolejna korzyść wykorzystania tych systemów.

Udostępnij
2,2
9 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:45
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.