Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Uchwyty ścienne do monitorów– jak wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Analizujemy dostępne na rynku uchwyty ścienne do monitorów i pomagamy w ich wyborze.

Ścianę przy biurku możemy wykorzystać na kilka różnych sposób. Często przytwierdzane są do niej dodatkowe półki, na których trzymamy dokumenty, książki, pomoce naukowe i wiele innych rzeczy, które przydają się nam w pracy czy też podczas nauki.

Na ścianie znaleźć może się również monitor – wszystko za sprawą specjalnych uchwytów, które na rynku występują w wielu odmianach. Dzięki nim, oszczędzamy wiele miejsca na biurku, które do tej pory było zajmowane przez podstawkę monitora. Zyskujemy oszczędność miejsca i wygodę. Jest jednak jeden warunek – konieczny jest bowiem odpowiedni dobór uchwytu do rodzaju posiadanego sprzętu.

Uchwyt ścienny do monitora – jak wybrać?

W większości przypadku, omawiany produkt składa się ze specjalnego ramienia, które jest przytwierdzane do ściany, a także z zestawu montażowego, który pozwala na przytwierdzenie do niego monitora. Założenie uchwytu wymaga najczęściej wiercenia w ścianie, jednak ewentualne trudności są rekompensowane na wiele sposobów.

Przede wszystkim pozbycie się monitora z biurka zapewnia wiele dodatkowego miejsca. Jeśli dysponujemy ekranami o sporej przekątnej, wymiary podstawki są przeważnie spore, toteż często brakuje na miejsca na urządzenia peryferyjne, dokumenty, teczki i wiele innych, równie przydatnych rzeczy.

Zamontowanie monitora na uchwycie zapewnia również wyeliminowanie kabli, które także mogą przeszkadzać w trakcie pracy. Warto nadmienić, że uchwyty ścienne do monitora często występują w odmianach wyróżniających się specjalnymi mechanizmami regulacyjnymi. Dzięki temu, możemy dowolnie dostosowywać wysokość monitora czy też kąt jego nachylenia. Jest to istotne także wtedy, gdy chcemy przygotować stanowisko składające się z kilku ekranów.

Polecane uchwyty ścienne

Uchwyt ścienny do monitorów – na co zwrócić uwagę?

Skoro wiemy już, jak wiele zyskujemy dzięki wykorzystaniu specjalnych uchwytów, pora wskazać na wszystkie ważne parametry, które powinniśmy przeanalizować podczas wyboru konkretnego modelu. Nie każdy uchwyt do monitora okaże się bowiem przydatny.

Wybór nieodpowiedniego modeli może sprawić, że korzystanie z monitora będzie po prostu niewygodne. W najgorszym wypadku, szybko zerwie się on ze ściany, co może skutkować poważnym uszkodzeniem sprzętu. Wszystko to sprawia, że przed dokonaniem zakupu, należy przeanalizować następujące parametry.

  • Budowa. Choć zastosowanie uchwytów jest oczywiste, na rynku znajdziemy wiele modeli różniących się sposobem wykonania. Znaleźć możemy między innymi produkty ze specjalnymi ramionami, których pozycję łatwo można zmieniać, z niewielkimi systemami montażowymi, a także uchwyt ścienny do monitora bez mocowania. Dobór konkretnych rozwiązań jest uzależniony nie tylko od naszych potrzeb, ale również od rodzaju monitora.
  • Nośność. Sposób wykonania produktu przekłada się również na to, jaki ciężar jest w stanie unieść. Parametr ten jest bardzo ważny – bez zwrócenia na niego uwagi, łatwo możemy zakupić uchwyt, który nie będzie w stanie unieść naszego monitora. Skończy się to zerwaniem ze ściany, a sprzęt wyląduje na ziemi lub na biurku. Bardzo łatwo wtedy o jego uszkodzenia. Na szczęście, na rynku dostępne są uchwyty bardzo zróżnicowane pod względem nośności. Możemy zakupić modele, które są w stanie unieść od 2 do nawet 200 kilogramów. Nie powinniśmy mieć więc problemów ze znalezieniem uchwytu odpowiedniego dla naszego monitora.
  • Liczba monitorów. Kolejny ważny parametr. Jak już wspomnieliśmy, uchwyt ścienny do monitora komputerowego najczęściej występuje w odmianach pojedynczych, jednak na rynku znaleźć możemy również zestawy do tworzenia stanowisk składających się z dwóch, trzech, a nawet sześciu monitorów. W ich przypadku również nie możemy zapomnieć o analizie parametru nośności.
  • Wymiary. Najczęściej są podawane w standardzie VESA. Pozwalają sprawdzić, ile miejsca będzie zajmował sam zestaw montażowy, przytwierdzany bezpośrednio do ściany.
  • Regulacja. Standardowe, najtańsze uchwyty utrzymują monitor nieruchomo. Konieczne jest więc ich zamontowanie w taki sposób, aby ekran znajdował się w miejscu, który zapewnia komfortową pracę. Zdecydować możemy się również na uchwyty zapewniające szerokie możliwości regulacyjne. Wiele modeli pozwala na ustalenie wysokości, pozycji i kąta nachylenia monitora lub monitorów.

Na rynku dostępnych jest również wiele uchwytów dedykowanych konkretnym sprzętom. Zakupić możemy więc uchwyt ścienny do monitora Dell, LG czy też Samsunga. Dają one gwarancję odpowiedniego dopasowania, dzięki czemu monitor zostanie odpowiednio zabezpieczony, a korzystanie z niego okaże się bardzo wygodne.

Uchwyt ścienny do monitora – jaka cena i firma?

Po przeanalizowaniu wszystkich ważnych parametrów technicznych, warto sprawdzić, kto odpowiada za przygotowanie uchwytu. Modele uznanych firm gwarantują co najmniej przyzwoitą jakość wykonania, co w tym przypadku jest bardzo ważne.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy interesujący nas uchwyt rzeczywiście jest wart zakupu, dobrym pomysłem okaże się analiza opinii i ocen użytkowników, którzy mieli okazję już go wypróbować. Bardzo często dzielą się oni swoimi doświadczeniami, a także wskazują na ewentualne mankamenty wybranych produktów. Tego typu informacje okażą się bardzo przydatne podczas dokonywania wyboru, dlatego warto je przeanalizować. Mając na uwadze ofertę rynkową, polecić można uchwyty Newstar, B-Tech, SMS czy też Digitus.

Ze względu na wiele kwestii, które decydują o jakości przydatności konkretnych rozwiązań, uchwyty są bardzo zróżnicowane pod względem przedziałów cenowych. Najtańsze modele zakupić już za 15-20 złotych, jeśli jednak zależy nam na lepszej jakości wykonania, większej nośności i możliwości zamontowania kilku monitorów, musimy przygotować się na wydatek od 50 złotych do nawet 2 tysięcy złotych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:20
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.