Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking rowerów treningowych poziomych. TOP 10 najlepszych.

Przedstawiamy ranking dziecięciu rowerów treningowych poziomych najczęściej kupowanych w naszym sklepie

Ranking rowerów treningowych poziomych

Przed zakupem roweru treningowego poziomego najlepiej zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami. Aby ułatwić podjęcie decyzji, prezentujemy zestawienie dziesięciu najpopularniejszych modeli w naszym sklepie.

Rower treningowy poziomy – efekty

Wybierając rower stacjonarny poziomy, warto dowiedzieć się, dla kogo tego rodzaju urządzenie będzie najlepsze i jakie korzyści przynosi trening z jego wykorzystaniem. Rower treningowy poziomy umożliwia aktywność w pozycji leżącej oraz półleżącej, doskonale sprawdza się jako urządzenie do ćwiczeń dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa, a także pracowników wykonujących pracę w pozycji siedzącej. O zakupie roweru poziomego pomyśleć powinny również osoby z nadwagą. Urządzenie to idealnie nadaje się do redukcji tkanki tłuszczowej, wysmukleniu sylwetki oraz wyrzeźbieniu mięśni brzucha, które podczas treningu zmuszane są do intensywnej pracy.

Rower stacjonarny poziomy – jaki wybrać?

Płynność jazdy oraz komfort treningu uzależnione są przede wszystkim od mechanizmu oporu, w jaki dany rower poziomy został wyposażony. Pod tym względem wyróżnia się trzy rodzaje urządzeń:

  • rower treningowy mechaniczny poziomy – za opór odpowiadają tutaj rolki oraz taśmy. Tego typu urządzenia są proste w budowie, łatwe w naprawie i należą do najtańszych modeli. Ich wadą jest jednak głośna praca, która może być uciążliwa dla trenującego oraz domowników;
  • rower treningowy magnetyczny poziomy – jest bardziej zaawansowanym urządzeniem, za opór odpowiedzialny jest tutaj hamulec magnetyczny. Rowerki magnetyczne są mniej awaryjne, zapewniają większy komfort podczas użytkowania, są też o wiele cichsze. Jak nietrudno się domyślić, należą do rozwiązań droższych, a ich naprawa wymaga specjalisty;
  • rower treningowy elektromagnetyczny poziomy – mechanizm jego działania przypomina ten z roweru magnetycznego, różnica polega na dodatkowym mikroprocesorze, który odpowiada za regulację siły oporu. Rowerki elektromagnetyczne są bardzo ciche, wygodne i praktycznie bezawaryjne. Są to jednak rozwiązania bardzo drogie i najczęściej spotkać można je w profesjonalnych siłowniach i klubach fitness.

Czym kierować się podczas zakupu dobrego roweru treningowego poziomego?

Wybór mechanizmu oporu to niejedyna decyzja, jaką trzeba podjąć, kupując rowerek treningowy poziomy. Jakie jeszcze kryteria wziąć pod uwagę podczas zakupu?

  • Maksymalne obciążenie – czyli maksymalna dopuszczalna waga użytkownika. Większość oferowanych urządzeń umożliwia trening osobom o wadze do 130 kg. Na rynku dostępnych jest też wiele modeli o maksymalnym obciążeniu 160 kg.
  • Regulacja siły oporu – jest ważna szczególnie w przypadku osób początkujących – duży zakres regulacji obciążenia pozwala dostosować trening do kondycji i wymagań trenującego. Rowerki poziome mają zazwyczaj zakres regulacji 8-40 stopni.
  • Regulacja siodełka oraz kierownicy – pozwala ustawić wysokość siedziska, a także kąt nachylenia kierownicy według upodobań użytkownika, dzięki czemu trening jest komfortowy dla każdego ćwiczącego, niezależnie od jego wzrostu.
  • Wielkość i waga – wymiary rowerka stacjonarnego poziomego są istotne pod kątem pomieszczenia, w którym na stanąć. Waga – oprócz kwestii mobilności, ma jeszcze znaczenie praktyczne. Im cięższy rower i większa masa koła zamachowego, tym urządzenie jest stabilniejsze i płynniej pracuje.
  • Dodatkowe funkcje – najczęściej w postaci komputera pokładowego pozwalającego na bieżąco monitorować parametry treningu – przejechany dystans, aktualną prędkość, czas trwania, a także tętno użytkownika oraz liczbę spalonych kalorii. Niekiedy komputer umożliwia również wybranie zaprogramowanego treningu czy też pomiar tkanki tłuszczowej.
  • Producent – wybierając rower stacjonarny, warto sięgnąć po urządzenia znanych i cenionych producentów. Sprzęt sportowy powinien być wytrzymały, gdyż często trenuje się na nim z dużą intensywnością. Wśród rowerków treningowych na uwagę zasługują produkty takich marek jak choćby: inSPORTline, rowery stacjonarne HMS czy rowery stacjonarne Zipro. Jednym z częściej wybieranych urządzeń w naszym sklepie jest Zipro rower treningowy magnetyczny poziomy Easy.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:08
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.