Udostępnij
Skomentuj

Jaki rower treningowy do 150 kg? Polecane modele

Rowerki stacjonarne są zróżnicowane pod względem maksymalnej wagi użytkownika. Jaki model do 150 kg kupić?

Parametr nośności jest niestety często pomijany, zwłaszcza przez osoby, które wcześniej nie miały styczności z podobnym sprzętem treningowym. Jak się okazuje, przekraczanie wskazanej wartości może okazać się bardzo groźne. Nie tylko dla sprzętu, ale również osoby ćwiczącej.

Wybieramy najlepszy rower stacjonarny do 150 kg – co warto wybrać?

Z tego też względu przed zakupem należy dokładniej przeanalizować specyfikację oferowanych sprzętów i sprawdzić, dla kogo zostały przygotowane. Postanowiliśmy pomóc Wam w tej analizie i wskazać, czym wyróżniają się rowery stacjonarne, których nośność jest niższa niż 150 kilogramów. Jak się okazuje, taka kategoria produktowa jest bardzo szeroka, dlatego znaleźć można w niej naprawdę dużo sprzętów, zróżnicowanych pod względem pozostałych parametrów.

Rower stacjonarny 150 kg – możliwe parametry

W kategorii rowerów stacjonarnych do 150 kg znajdziemy niemal wszystkie najważniejsze wersje tych sprzętów. Z zakupem swojego urządzenia nie powinni mieć więc problemów zarówno zawodowcy, jak i osoby, które do tej pory prowadziły bardziej siedzący tryb życia.

Będą to więc domowe rowery treningowe, półomer cyjne lub komercyjne, czyli takie, które często możemy znaleźć w siłowniach i klubach fitness. Warto zauważyć także fakt, jak wielu producentów przygotowuje tego typu rowerki treningowe. Swoboda wyboru wydaje się więc ogromna.

Polecane rowery stacjonarne do 150 kg

Rower treningowy do 150 kg – jaki mechanizm oporu?

Dostępność sporej liczby urządzeń pozwala nam dowolnie w nich przebierać i analizować poszczególne rozwiązania oraz zastosowane systemy. Szczególnie istotny będzie mechanizm oporu, który ma wpływ między innymi na precyzję regulacji obciążenia. W kategorii do 150 kg znajdziemy cztery różne rodzaje mechanizmu.

  • Mechaniczne rowery stacjonarne do 150 kg – na początek urządzenia najtańsze, które kierowane są do osób chcących zaoszczędzić, a także tych, które nie wiedzą jeszcze, czy jazda na rowerze stacjonarnym okaże się na tyle atrakcyjna, że postanowią na stałe włączyć ją do planu swoich aktywności. Rowery mechaniczne są bardzo proste w budowie, nie korzystają z rozbudowanych mechanizmów, dlatego ich możliwości regulacji obciążenia są nieco ograniczone. Taki system obsługują między innymi niektóre rowery FUNFIT GYM.
  • Magnetyczne rowery stacjonarne 150 kg – za generowanie oporu odpowiadają hamulce magnetyczne, które pozwalają na znacznie precyzyjniejszą regulację. Zdecydowanie ułatwią więc planowanie kolejnych ćwiczeń. Rowery stacjonarne magnetyczne to dobry wybór dla bardziej wymagających użytkowników, chcących mieć większą kontrolę nad ćwiczeniami. Rowery stacjonarne Kettler oraz Zipro to sprzęty, które często są oferowane w wersjach magnetycznych.
  • Elektromagnetyczne rowery stacjonarne z nośnością do 150 kg – jeszcze bardziej zaawansowane urządzenia, z niezwykle rozbudowaną elektroniką. Rowery elektromagnetyczne kosztują więcej, jednak zapewniają więcej opcji dodatkowych. Związanych zarówno z regulacją obciążenia, jak i funkcjami automatycznymi. Jakie urządzenia obsługują systemy elektromagnetyczne? Na przykład rowery stacjonarne Zipro.
  • Rowery powietrzne do 150 kg – są z reguły bardzo drogie, dlatego znaleźć można je przede wszystkim w kategorii urządzeń komercyjnych. Wyróżniają się nie tylko sporym zaawansowaniem technologicznym, ale też cichym działaniem. Z systemu powietrznego korzystają na przykład rowery SCHWINN.

Poziome i pionowe rowery do 150 kg – co wybrać?

W analizowanej przez nas kategorii znajdują się nie tylko standardowe rowery pionowe, ale także konstrukcje poziomie. Różnica w budowie obu sprzętów jest znacząca.

Rower poziomy jest wyposażony w znacznie większe siodełko, które na dodatek ma oparcie. Co równie ważne, znajduje się ono niżej, przez co osoba ćwicząca przyjmuje postawę półleżącą. Dzięki temu ćwiczenia są wygodniejsze, nie obciążają one również kręgosłupa. Z tego względu, rowery stacjonarne poziome zalecane są osobom zmagającym się z intensywnymi bólami pleców, schorzeniami kręgosłupa i dużą nadwagą.

Warto podkreślić fakt, iż rower poziomy aktywuje nie tylko mięśnie nóg, ale i brzucha, dlatego pozwala szybciej zrzucić zbędne kilogramy.

Zupełnie osobną kategorię tworzą tak zwane rowery spinningowe (określane też jako rowery trekkingowe). Kierowane są one przede wszystkim do profesjonalnych sportowców. Doskonale imitują jazdę prawdziwym rowerem szosowym, umożliwiając przy tym trening o sporej intensywności. Idealnej do wzmacniania mięśni i poprawy kondycji.

Parametry i funkcje rowerów stacjonarnych do 150 kg

Skoro wiemy już, z jakich mechanizmów oporu korzystają omawiane rowerki treningowe i w jaki sposób są tworzone, możemy przejść do omówienia pozostałych parametrów oraz funkcji.

W tym przypadku wybór jest równie szeroki. Mowa tu zarówno o wymiarach rowerów, jak i wadze zamontowanego koła zamachowego. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ to, ile waży koło, ma wpływ na maksymalne obciążenie, jakie będziemy w stanie ustawić.

Rower stacjonarny dla początkujących i osób starszych przeważnie korzysta z koła o wadze do 5 kg. Modele dla nieco bardziej wymagających użytkowników dysponują kołami o wadze od 5 do 10 kg, natomiast rower trekkingowy może być wyposażony nawet w koło 20-kilogramowe.

Kolejnym bardzo ważnym kryterium wyboru powinny być funkcje obsługiwany przez rower. Zdecydowana większość urządzeń zapewnia dostęp do mniej bądź komputerów z wyświetlaczem. Przeważnie służą one do analizy najważniejszych danych treningowych. Między innymi takich jak:

  • czas treningu,
  • osiągnięta prędkości,
  • pokonany dystans,
  • ilość spalonych kalorii,
  • puls,
  • ilość obrotów na minutę.

Do tego dojść mogą również funkcje związane ze współpracą z urządzeniami mobilnymi (np. smartfonami), wgrane programy treningowe oraz różnego rodzaju dodatki – regulacja kąta nachylenia kierownicy, obsługa portu USB, funkcja automatycznego wyłączania etc.

Ile kosztuje rower treningowy do 150 kg? To oczywiście zależy od stopnia rozbudowania i obsługiwanych funkcji. Najtańsze są oczywiście rowery mechaniczne, które zakupimy już za 200 złotych. Ceny rowerów magnetycznych zaczynają się od 400-500 złotych, elektromagnetycznych od 1000 złotych, a modele powietrzne mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Rowery treningowe z nośnością do 150 kilogramów występują w wielu niezwykle zróżnicowanych wersjach, dlatego znalezienie modelu dla siebie nie powinno być trudne. Zachęcamy do skorzystania z naszych rankingów popularności, jak również opinii publikowanych przez innych użytkowników.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.