Lodówki Morele.net (0)

Lodówki Morele.net

(0)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
 • Sortowanie domyślne
 • Cena - od najniższej
 • Cena - od najwyższej
 • Po popularności
 • Po ocenach klientów
 • Po ilości komentarzy

Brak wyników :(

Napisz do nas na chacie! Pomożemy znaleźć to, czego szukasz.

Lodówka z zamrażalnikiem czy bez?

Lodówka – obok kuchenki – to najważniejszy sprzęt AGD w mieszkaniu. Już dawno minęły czasy, kiedy możliwości lodówek ograniczały się jedynie do utrzymania niskiej temperatury przechowywanej w nich żywności. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w użyteczne technologie jak np. programator, komora świeżości, komora niskich temperatur, powłoka antybakteryjna, wymuszona cyrkulacja powietrza, technologia automatycznego odszraniania oraz odmrażania (No Frost) i wiele innych przydatnych w codziennym użytkowaniu funkcji.

Oferta lodówek w sklepie Morele.net zawiera urządzenia przygotowane dla bardzo szerokiej grupy użytkowników. Znajdą się tu modele dla dużych rodzin, pary, jednej osoby, a także lodówki turystyczne. Wszystko po to, aby każdy był w stanie zakupić lodówkę dostosowaną do jego potrzeb oraz wymagań.

Sprzęty są zróżnicowane także pod względem położenia zamrażalnika. Wymienić można aż 5 grup urządzeń:

 • Lodówki z zamrażalnikiem na dole – jest to najliczniejsza kategoria, zawierająca lodówki najczęściej wykorzystywane w domach. Taka lodówka z zamrażarką gwarantuje bardzo wygodne rozdzielenie strefy chłodzącej i mrożącej, a także możliwość wykorzystania szuflad, w których można łatwo ułożyć żywność,
 • Lodówki z zamrażalnikiem na górze – są to przeważnie lodówki kompaktowe, wyróżniające się ograniczoną pojemnością. Zwłaszcza zamrażalnika, który najczęściej pełni funkcję dodatkową. Taki zamrażalnik zazwyczaj składa się z dwóch komór, toteż nie można w nim przechowywać szczególnie dużych produktów,
 • Lodówki z zamrażalnikiem wewnątrz – są to lodówki jednodrzwiowe, wyróżniające się niewielkimi wymiarami. Tego typu małe lodówki są polecane do kawalerek, akademików, a także domków letniskowych. Nie zajmują dużo miejsca i pobierają małą ilość energii elektrycznej. Sama komora mrożąca jest bardzo niewielka, dlatego zmieszczą się w niej pojedyncze produkty,
 • Lodówki Side by Side - duże chłodziarko-zamrażarki z drzwiami otwieranymi jak szafa. Zamrażalnik znajduje się tutaj obok chłodziarki i ma znacznie większe rozmiary niż w innych typach lodówek. Zalecane są przede wszystkim dużym rodzinom – pozwalają na tworzenie sporych zapasów. Lodówki dwudrzwiowe mogą dysponować kostkarką do lodu, dystrybutorem wody, a także dodatkową strefą wydzieloną na dole. Są to tak zwane lodówki French Door – a górze znajdują strefy chłodzące, a na dole bardzo pojemny zamrażalnik,
 • Lodówki bez zamrażalnika – w tej grupie znajdziesz zarówno duże, jak i małe chłodziarki, wykorzystywane w domach, ale również w akademikach, w sklepach i restauracjach. W sklepie Morele.net dostępne są również chłodziarki z wystawowe, z oszklonymi drzwiami. Doskonale nadaje się do ekspozycji towaru, na przykład napojów.

Dobór lodówki pod względem położenia zamrażalnika jest bardzo ważny. Dzięki temu znaleźć można sprzęt, który pozwoli na sprawne przechowywanie i magazynowanie żywności, a także będzie efektywny pod względem wykorzystania energii elektrycznej.

Jaka pojemność lodówki?

Jedną z podstawowych kwestii wyboru lodówki wolnostojącej jest jej pojemność użytkowa. Parametr ten przedstawiany jest często jako pojemność całkowita netto lub – bardziej szczegółowo – jako pojemność netto chłodziarki oraz pojemność netto zamrażarki.

Wielkość lodówki należy dostosować do indywidualnych potrzeb – liczby domowników, a także częstotliwości przygotowywania posiłków w domu. Najczęściej przyjmuje się, że dla jednej dorosłej osoby odpowiednia będzie lodówka o pojemności 120 l. Na każdego kolejnego domownika należy doliczyć około 30 l. Pod względem pojemności oferta lodówek jest mocno zróżnicowana i dzięki temu każdy może wybrać urządzenie dostosowane do własnych potrzeb.

Jeśli chodzi o pojemność użytkową chłodziarki, w sklepie Morele.net dostępne są urządzenia wyróżniające się litrażem na poziomie od 30 (lodówka bez zamrażarki) do 519 l (będą to przede wszystkim lodówki dwudrzwiowe). Pojemność użytkowa zamrażarki także jest zróżnicowana i wynieść może od 2 do nawet 370 l. Pod względem pojemności całkowitej netto, przedział wynosi od 33 do 730 l. Wybór jest więc bardzo szeroki.

Czym jeszcze kierować się podczas zakupu lodówki?

Zakup dobrej jakości lodówki to nie tylko wybór urządzenia z zamrażarką lub bez niej czy też określenie pojemności chłodziarki. Uwagę należy zwrócić również na inne parametry techniczne, między innymi takie jak:

 • wymiary,
 • funkcje i systemy,
 • budowa,
 • klasa energetyczna,

Wymiary lodówki, a więc jej szerokość, wysokość i głębokość należy dopasować do wielkości pomieszczenia oraz przestrzeni przeznaczonej na urządzenie. Lodówka nie może zajmować zbyt wiele miejsca w kuchni, jej drzwi powinny otwierać się swobodnie, nie można zapomnieć również o dostępnie do gniazdka elektrycznego. O rocznym zużyciu energii elektrycznej przez lodówkę informuje jej klasa energetyczna, która określana jest literami od A+++ do D. Symbol A+++ oznacza najbardziej energooszczędne urządzenie, z kolei litera S – klasę najmniej ekonomiczną. Choć parametr ten jest często pomijany, warto zwrócić na niego uwagę. Lodówka A+++ zapewni bowiem sporą oszczędność, którą zobaczysz na rachunkach za prąd.

Kupując lodówkę, warto dopasować ją do kuchni pod względem kolorystycznym. Wybór w tym elemencie nie ogranicza się jedynie do koloru białego, czarnego i stalowego. Nowoczesne lodówki to urządzenia o rozmaitej kolorystce i nietrudno znaleźć wśród nich modele czerwone, beżowe, niebieskie, zielone czy pomarańczowe.

Niezwykle ważne dla przydatności lodówek są również wszelkiego rodzaju funkcje oraz systemy przez nie obsługiwane. Zapewniają nie tylko wyższy komfort użycia, ale również efektywniejsze wykorzystanie energii czy też lepsze chłodzenie bądź mrożenie żywności. Jednym z najważniejszych systemów jest No Frost, który zapobiega osadzaniu się szronu. Dzięki temu lodówka nie musi być tak często rozmrażana.

Należy pamiętać jednak o tym, że system No Frost może dotyczyć różnych stref w lodówce. Tak zwany No Frost pełny obejmuje całą powierzchnię, jednak w sklepie znajdziesz również modele z systemem bezwzrokowym obejmującym wyłącznie chłodziarkę bądź zamrażarkę. Lodówka bezszronowa to obecnie standard, jednak zawsze warto sprawdzić, czy system ten został zaaplikowany i w jaki sposób.

W lodówkach dostępnych w sklepie dostępny jest również system wymuszonej cyrkulacji powietrza, dzięki któremu chłodne powietrze w sposób równomierny rozprowadza się po całym wnętrzu, co zapobiega psuciu się żywności. Uwagę warto zwrócić także na to, czy wybrana lodówka została wyposażona w specjalną powłokę antybakteryjną czy też komorę niskich temperatur.

Jak wybrać najlepszą?

Lodówki dostępne w ofercie sklepu są zróżnicowane niemal pod każdym względem. Znaleźć można tu małe urządzenia przystosowane do domków letniskowych i chłodzenia niewielkiej ilości żywności, lodówki standardowe, wyróżniające się strefą chłodzącą i mrożącą, a także duże lodówki Side by Side oraz French Door.

Do tego dochodzą sprzęty wykorzystujące nowoczesne technologie. Sporą popularnością cieszą się modele z panelem sterowania umieszczonym na drzwiach. Pozwala on między innymi na wprowadzenie stosownych ustawień dotyczących generowanych temperatur. Przydatne okażą się również dodatki w postaci kostkarki czy też dystrybutora na wodę.

No koniec pozostaje jeszcze jedna ważna kwestia, a mianowicie producent. Na funkcjonalność lodówki składają się nie tylko technologie, w jakie została wyposażona, ale również jej niezawodność. Wybierając sprzęt znanych i cenionych marek, można mieć pewność co do ich jakości. Lodówka Liebherr, lodówka Samsung, lodówka Beko czy lodówka Whirpool, Amica, Goernje, Electrolux, Bosch, to tylko niektóre z lepszych rozwiązań na rynku.

Lodówka wolnostojąca i do zabudowy

Oferta urządzeń została podzielona na dwie główne kategorie. W sklepie Morele.net znaleźć można więc lodówki wolnostojące, a także do zabudowy. W pierwszym przypadku możesz liczyć na swobodne dostosowanie jej położenia do własnych upodobań. Potrzebne jest tylko gniazdko elektryczne, nie musisz martwić się położeniem mebli. Warto jednak nadmienić, że taka lodówka będzie „odznaczać” się na tle mebli kuchennych. Nie każdy sprzęt może więc pasować do przygotowanego wystroju.

Lodówkę do zabudowy możesz natomiast łatwo zintegrować z pozostałym umeblowaniem. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby ją nieco „schować”, czyli upodobnić do innych mebli, tak aby stała się elementem wystroju. W przypadku lodówek do zabudowy należy jednak pamiętać o trudnościach związanych z przenoszeniem sprzętu lub jego wymianą. Często jest to bowiem po prostu niemożliwe.

W ofercie produktowej znajdziesz lodówki z każdej kategorii. Przed ostatecznym wyborem warto zwrócić uwagę na wszystkie najważniejsze parametry techniczne. Pomocny okazać się może również nasz ranking, w którym znajdują się sprzęty cieszące się największym uznaniem wśród Klientów sklepu. Jeśli nadal nie wiesz, po który model sięgnąć, sprawdź nasz poradnik, w którym opisaliśmy wszystkie najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem.