Udostępnij
Skomentuj

Rower stacjonarny składany – jaki wybrać?

Rower stacjonarny składany zajmuje tak mało miejsca, że z łatwością można go przechowywać nawet w kawalerce.

Czy warto kupić rower składany?

Wiele osób rezygnuje z codziennej dawki ruchu ze względu na podstawowy problem: brak czasu. Obowiązki dnia codziennego są na tyle zajmujące, że trening na siłowni dla niejednego pozostaje poza zasięgiem możliwości.

Świetnym sposobem jest wykonywanie ćwiczeń we własnym domu. Brak konieczności wychodzenia z domu jest bowiem ogromną zaletą. Oszczędzony w ten sposób czas można wykorzystać w wartościowy sposób.

Co jednak zrobić, kiedy metraż mieszkania nie pozwala na wstawienie do niego urządzenia treningowego? Otóż świetnym rozwiązaniem jest zakup stacjonarnego roweru składanego. Urządzenie to świetnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach.

Zalety jazdy na rowerku stacjonarnym:

 • wysiłek fizyczny przeznaczony dla osób w każdym wieku, bez względu na kondycję;
 • dobra metoda na wypracowanie kondycji;
 • sprawdzony sprzęt do rehabilitacji: wykazuje korzystne działanie na serce i układ krążenia
 • możliwość kontroli tempa jazdy, dystansu czy tętna;
 • trening może być wykonywany o każdej porze oraz bez względy na warunki pogodowe;
 • oszczędność środków finansowych oraz czasu;
 • trening działa kojąco na system nerwowy i odstresowuje;
 • możliwość słuchania muzyki czy oglądania ulubionego serialu podczas jazdy.

Polecane składane rowery stacjonarne

Rower z komputerem

Urządzenia wyposażone w komputer to idealny sposób na kontrolowany trening. Umożliwiają one monitorowanie osiąganej prędkości, dystansu i czasu. Wyświetlacz wskazuje ponadto spalone w trakcie jazdy kalorie. Dodatkową zaletą umożliwiającą wykonywanie efektywnego treningu z pewnością będą czujniki tętna w uchwytach.

Jak przechowywać rower składany?

Rower składany jest na tyle lekki, że z łatwością przeniesie go nawet drobna kobieta. Nieskomplikowany mechanizm składania sprawia, że przechowywanie urządzenia jest niezwykle wygodne. Rower domowy może być po każdym treningu składany i przeniesiony do szafy czy nawet pod łóżko. Wiele modeli stacjonarnych rowerów składanych jest wyposażonych w kółka transportowe ułatwiające przenoszenie go z miejsca na miejsce.

Jak ćwiczyć na składanym rowerze stacjonarnym?

Trening na rowerku to na pozór dziecinnie proste zadanie. Należy jednak pamiętać, że jedynie prawidłowo wykonywane ćwiczenia przynoszą zadowalające rezultaty. Nie inaczej sprawa się ma z treningiem na składanym rowerze stacjonarnym. Z reguły jest on wykonywany ze względu na dwa zasadnicze powody:

 • Poprawa kondycji i zwiększenie sprawności fizycznej
 • Spalenie tkanki tłuszczowej

Jak wybrać rower składany?

Aby jazda na rowerku treningowym była efektywna oraz sprawiała przyjemność, trzeba zakupić sprawdzone i solidne urządzenie. Jakie parametry warto wziąć pod uwagę przy wyborze składanego roweru stacjonarnego?

 • Waga. Warto, aby zakupiony rower składany był na tyle lekki, aby jego przenoszenie nie sprawiało większego problemu.
 • Głośność pracy sprzętu. Przyjemny trening na rowerku treningowym to taki, który jest płynny i bezgłośny. Warto sprawdzić ten parametr przed zakupem urządzenia.
 • Regulacja obciążenia. Dzięki różnym stopniom obciążenia, każdy dobierze poziom treningu odpowiadający jego osobistym upodobaniom i kondycji.
 • Wyświetlacz. Czytelny i intuicyjny wyświetlacz to podstawa efektywnego ćwiczenia. Kontrolowanie dotychczasowych efektów jazdy pozwoli na bieżącą modyfikację intensywności treningu.
 • Regulacja siodełka. Dzięki tej funkcji nawet mały rower będzie mógł służyć osobom o wysokim wzroście.
 • Koło zamachowe. Im cięższe koło, tym bardziej płynna i gładka praca.

Gwarancja i serwis

Przymierzając się do zakupu roweru stacjonarnego lub stacjonarnego roweru elektrycznego składanego warto przeglądać oferty jedynie sprawdzonych producentów sprzętu treningowego. Tylko wtedy można liczyć na gwarancję oraz późniejszy serwis urządzenia.

Rower elektryczny składany – alternatywny środek transportu

Przywołując na tapetę temat oszczędności miejsca niezbędnego do przechowywania rozmaitych sprzętów, nie sposób nie wspomnieć o rowerach elektrycznych składanych. Jest to dobra alternatywa dla tradycyjnego roweru, którego bezpieczne przechowywanie przysparza nierzadko wielu problemów. Składane rowery elektryczne świetnie się sprawdzają w przypadku codziennych dojazdów do pracy, szkoły czy na zakupy.

Urządzenia te są wyposażone w komputery wyświetlające takie informacje, jak: prędkość, aktualny stan baterii, przebieg, czas jazdy czy temperatura. Dodając do tego oryginalny design i łatwą obsługę, otrzymujemy idealny pojazd do codziennej jazdy po zakorkowanych ulicach miasta.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.