Udostępnij
Skomentuj

Rower stacjonarny a odchudzanie – jakie efekty?

Regularne treningi na rowerku stacjonarnym pozwalają w bardzo krótkim czasie na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Jak schudnąć, ćwicząc na rowerze stacjonarnym?

Jazda na rowerze stacjonarnym przede wszystkim może znacząco poprawić naszą kondycję fizyczną. Dzięki możliwości regulacji prędkości oraz oporu rower stacjonarny jest narzędziem pomocnym również w procesie odchudzania.

Aby ćwiczenia na rowerku stacjonarnym pomogły w odchudzaniu, muszą być wykonywane przede wszystkim systematycznie oraz zgodnie z planem. Zwykłe treningi cardio wykonywane raz na jakiś czas, nie wpłyną w znaczący sposób na proces chudnięcia. Przed przystąpieniem do treningów należy sporządzić zatem plan treningowy, który dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy oraz zgubić tkankę tłuszczową, powinien przybrać postać treningu interwałowego. Trening interwałowy polega na wykonywaniu krótkich, intensywnych powtarzanych serii, w których trakcie naprzemiennie zmniejsza się oraz zwiększa tętno, zazwyczaj w przedziale między 60- 80% tętna maksymalnego. Trening jest poprzedzony pięciominutową rozgrzewką mającą na celu przygotowanie organizmu do intensywnego wysiłku i zakończony pięciominutowym uspokojeniem organizmu polegającym na powolnym pedałowaniu na poziomie 30% tętna maksymalnego.

Zaleca się ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu, treningi nie powinny być dłuższe niż 25 minut. Niemniej jednak by zminimalizować ryzyko kontuzji i zmaksymalizować efekty, plan treningowy dobiera się indywidualnie, zarówno osoby początkujące, jak i osoby mające problemy z układem naczyniowo-sercowym przed rozpoczęciem treningów powinny zasięgnąć porady u specjalistów. Warto dodać, że aby ciężkie treningi przyniosły pożądane efekty, konieczne jest przestrzeganie zbilansowanej diety, w przypadku chęci zrzucenia kilogramów, powinna być to dieta redukcyjna.

Polecane rowery stacjonarne

Efekty jazdy na rowerze stacjonarnym

Już po miesiącu regularnych ćwiczeń połączonych z odpowiednim żywieniem można zauważyć pierwsze efekty treningu na rowerze stacjonarnym. Poza efektami wizualnymi takimi jak zrzucenie zbędnych kilogramów, wzmocnienie mięśni oraz ujędrnienie ciała i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej są to: poprawa kondycji, lepsze samopoczucie, wzmocnienie organizmu, wydolności serca oraz płuc. Oprócz tego regularne treningi na rowerze stacjonarnym zmniejszają również ryzyko otyłości i wystąpienia cukrzycy, a także różnego rodzaju chorób serca, do tego pomagają także w regulacji tętna spoczynkowego.

Jaki rower stacjonarny kupić?

Warto zainwestować we własny rowerek stacjonarny, gdyż wykonywanie treningów w domu znacznie poprawia komfort, dając możliwość ćwiczeń bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych np. z ceną karnetu oraz pozwala na trenowanie w każdym dniu tygodnia i o każdej godzinie. Jest to doskonała forma treningu dla osób zapracowanych chcących zachować sprawność fizyczną, niemających czasu na długie treningi w klubach fitness. Na rynku dostępnych jest mnóstwo sprzętów tego typu. W celu osiągnięcia maksymalnych efektów warto zainwestować w sprzęt dobrej jakości, który posłuży nam jak najdłużej. Dobry rower stacjonarny powinien posiadać przede wszystkim regulację oporu, która pomoże w progresji podczas treningów, a także pulsometr pomocny przy określaniu tętna podczas wykonywanego wysiłku. Powinien on również posiadać regulację siedzenia. Nawet jeśli brakuje Ci miejsca w domu, nie jest to problem, ponieważ na rynku są dostępne również modele składane rowerów stacjonarnych. Nie warto jednak przepłacać za rower stacjonarny, już sprzęt za kilkaset złotych w zupełności wystarczy do użytku domowego i pomoże w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

Rowerek stacjonarny - polecane modele

Na rynku obecnie dostępne są dosłownie setki modeli różnych rowerów treningowych, warto jednak postawić na dobrego, sprawdzonego producenta sprzętów cardio, jakim jest Zipro, analizując ofertę konkurencji próżno szukać lepszego sprzętu w stosunku ceny do jakości.

Trzy najczęściej wybierane przez klientów modele rowerków stacjonarnych Zipro to:

Zipro Rower magnetyczny Drift - rower stacjonarny magnetyczny Drift Zipro będzie najlepszą odpowiedzią na potrzebę zadbania o zdrowie, kondycję i samopoczucie. Trenując we własnym mieszkaniu poprawisz wytrzymałość, spalisz kalorie, pozbędziesz się zbędnych kilogramów, wzmocnisz mięśnie dolnych partii ciała, cena.

Zipro Rower magnetyczny Beat - rower magnetyczny Beat Zipro posiada wiele praktycznych rozwiązań, dzięki którym trening jest komfortowy, a korzystanie z rowerka w domu łatwe i przyjemne. Rower cechuje się wieloma udogodnieniami takimi jak komputer, wyciszona pokrywa koła zamachowego, samopoziomujące się pedały, czy chociażby czujnik tętna, cena.

Zipro Rower magnetyczny Nitro - rower magnetyczny Nitro Zipro stwarza najlepsze warunki do prowadzenia domowego treningu fitness. Skutecznie wzmocnisz dolne partie ciała, spalisz kalorie oraz pozbędziesz się zbędnych kilogramów. Dzięki regularnemu ćwiczeniu na rowerze Nitro troszczysz się o swoją sprawność fizyczną, zdrowie i dobre samopoczucie, cena.

Podsumowując, regularne ćwiczenia na rowerze stacjonarnym połączone z odpowiednią dietą znacznie pomagają w procesie odchudzania. Efekty płynące z regularnych treningów są widoczne już po miesiącu. Odpowiednio dobrany trening niesie za sobą także wiele innych korzyści zdrowotnych, co sprawia, że jeszcze bardziej warto zainwestować w rower stacjonarny.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:24
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.