Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaka trampolina najlepsza? Podpowiadamy

Trampoliny mają różne budowy i parametry. Wybór odpowiedniej nie jest łatwy. Podpowiadamy, czym się kierować.

Aby wybrać najlepszą trampolinę, najpierw trzeba przemyśleć swoje wymagania. Taki sprzęt kupuje się na lata i warto przeprowadzić gruntowną analizę własnych potrzeb. Ile osób będzie z niej korzystać w jednym momencie? Lepiej sprawdzi się trampolina zewnętrzna czy wewnętrzna? Sprzęt posłuży wyłącznie do rozrywki, czy będą na nim wykonywane także różnego rodzaju ćwiczenia? Pytań i możliwości jest wiele, ale jest kilka parametrów, które powinny cechować każdy z dostępnych modeli.

Jaką trampolinę wybrać? Która najlepsza?

Oglądając poszczególne trampoliny, warto zwrócić uwagę na ich poszczególne części. Skakać będziesz po batucie, jednak stelaż i nogi mają duże znaczenie. Powinny być wykonane z grubych materiałów oraz tworzyć stabilną konstrukcję. Sprzęt jest bezustannie narażony na niekorzystne czynniki zewnętrzne, jak nadmierne ciepło i deszcz. Jakość budulca, z którego powstaje trampolina, ma ogromne znaczenie dla jej trwałości. Istotne są również odpowiednio dobrane kotwy, które mają za zadanie silnie mocować trampoliny ogrodowe w ziemię.

Ważną częścią są także sprężyny. Powinny mocno naciągać i trzymać w ryzach całą konstrukcję. Zwykle w miejscu, gdzie są umiejscowione, na macie znajduje się taśma, która dodatkowo wzmacnia łączenie tych elementów. Bezpieczny sport można uprawiać wyłącznie na odpowiednio przygotowanym do tego sprzęcie. Skakanie na trampolinach nie odbywa się na dużych wysokościach, ale nadal możliwe jest uszkodzenie ciała w czasie upadku lub zerwania jakiegoś elementu. Warto zadbać o bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

Jakie są rodzaje trampolin?

Najtańsza i idealna do ćwiczenia jest mała domowa trampolina. Nadaje się do zabaw dla dzieci, jednak ma niewielką powierzchnię. Jej średnica zazwyczaj wynosi około metra. Są niższe od wersji zewnętrznych. To wszystko sprawia, że są wygodnym wyborem jako trampoliny Fitness. Cena tego typu modeli jest bardzo atrakcyjna, a korzyści z aktywności wykonywanej na tym sprzęcie są bardzo wysokie. W ćwiczenia angażowane jest wiele mięśni, dzięki czemu można ćwiczyć i spalać tłuszcz z całego ciała.

Trampoliny ogrodowe należy chować w sezonie zimowym. Może się to wydawać uciążliwe, jednak w gruncie rzeczy niektóre modele da się składać i rozkładać w ekspresowym tempie. Ich zaletą jest to, że mają dużo większe średnice od wersji domowych, a co za tym idzie – wytrzymują większe obciążenia. To dobry wybór, jeśli trampoliny Zipro mają być rozrywką dla całej rodziny. Dostępne są wersje z siatką lub bez niej. Jeżeli skakać ma Twoje dziecko, siatka będzie konieczna. Chroni przed upadkiem i gwarantuje bezpieczną zabawę.

Ceny trampolin różnią się w zależności od rozmiaru i przystosowania oraz dołączonych akcesoriów. Przydatne są drabinka czy kieszonka na obuwie. Praktyczne zastosowanie ma także osłona. Dobry zabezpieczający materiał okryje matę do skakania, co stworzy barierę chroniącą przed wiatrem i wilgocią. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, co producent oferuje poza samą trampoliną, bo niektóre dodatkowe akcesoria są niezbędne. Dotyczy to również kotw, które trzeba dobrać do rozmiaru trampoliny.

Polecane trampoliny

Którą trampolina kupić − z siatką zewnętrzną czy wewnętrzną?

Planujesz zwyczajnie hopsać lub schudnąć, wykonując proste ćwiczenia? Jeżeli tak, to przyda Ci się siatka. Zaawansowani użytkownicy, którzy wykonują akrobatyczne skoki lub inne wymagające przestrzeni ćwiczenia, mogą mieć zbyt mało miejsca, jeśli ich batut zostanie odgrodzony. Trampolina z siatką nie będzie kosztować więcej, a dzięki niej możesz się zabezpieczyć przed upadkiem. Warto zainwestować w taki model, jednak powstaje pytanie – jaki rodzaj siatki wybrać?

Warto polecać siatkę wewnętrzną tym, którzy chcą kupić trampolinę dla dzieci. Należy ją montować między matą do skakania a stelażem. Chroni przed włożeniem ręki lub nogi w sprężyny, co mogłoby skutkować urazem. Siatka zewnętrzna pozostawia znacznie większą przestrzeń do zabaw. Użytkownik zyskuje przestrzeń do swobodnego poruszania się. Jeśli jesteś zielony w temacie skoków, warto postawić na model z siatką wewnętrzna, która zapozna Cię z obszarem batutu.

Czy trampolina jest bezpieczna dla dzieci?

Cennik skoków na trampolinie w parkach rozrywki jest często zaskakująco wysoki. Zakup własnego sprzętu również nie jest tani, ale zwykle wysoka cena łączy się z lepszą jakością. Dobrze zaprojektowany stelaż i wytrzymały batut są gwarancją bezpieczeństwa. Jeśli te parametry są spełnione, to trampolina jest bezpieczna, a dziecko może zostać w niej samo i przedstawiać popis skocznych akrobacji. Postaw na model z siatką wewnętrzną, to pozwoli Ci czuć się spokojniej. Trampolina może dawać wiele frajdy i być bezpiecznym centrum zabaw, wystarczy nauczyć dziecko korzystać z niej w odpowiedni sposób.

Ty również możesz pomagać w kształtowaniu zdrowych nawyków podczas zabaw na trampolinie. Pokaż dziecku, jakie bezpieczne ćwiczenia można wykonywać na batucie. Przy okazji rodzinnej zabawy będziesz się odchudzać. Warto kupić schodki, które pomogą Ci kontrolować zabawę dziecka. Kiedy nie masz podopiecznego na oku, wystarczy je schować, a malec nie dostanie się do środka. Dla dziecięcych zabaw najlepiej jest założyć trampoliny ogrodowe. Mają dużą powierzchnię i lepsze zabezpieczenia od niewielkich wersji domowych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.