Udostępnij
Skomentuj

Jaka klawiatura dla gracza do 200 zł?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klawiatury gamingowej do 200 zł?

Na półce cenowej do 200 zł można znaleźć wiele ciekawych modeli klawiatur. Czy warto kupić klawiaturę w tej cenie? Jaką wybrać? Klawiatura mechaniczna do 200 zł będzie dobrym rozwiązaniem? A może innego typu? O różnych modelach klawiatur przeczytasz poniżej!

Polecane klawiatury gamingowe do 200 zł

Jak wybrać klawiaturę do gier do 200 zł? Na co zwrócić uwagę?

Klawiatura gamingowa do 200 zł może być świetną inwestycją lub nietrafionym zakupem – wszystko zależy od tego, czy dobierzemy ją do własnych potrzeb oraz oczekiwań. By uniknąć rozczarowań i nie kupować w ciemno, warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

 • Sposób komunikacji z komputeremwśród klawiatur gamingowych do 200 zł znajdziemy praktycznie wyłącznie modele przewodowe i nie bez powodu, gdyż jest to rozwiązanie najbardziej pewne, niezawodne i praktyczne podczas gry. Warto zwrócić uwagę na to, czy klawiatura do 200 zł mechaniczna czy innego typu posiada kabel w oplocie (jest wytrzymalszy od zwykłego) oraz na to, jaka jest długość przewodu.
 • HUB USB niektóre klawiatury gamingowe posiadają złącze USB, do którego można podłączyć mysz lub inne dowolne urządzenia lub akcesoria. To wygodne rozwiązanie, choć nie jest niezbędne.
 • Typ klawiatury gdy w grę wchodziłaby wyłącznie tania klawiatura gamingowa za kilkadziesiąt złotych, wybór byłby oczywisty, gdyż w takiej cenie znajdziemy wyłącznie klawiatury membranowe. Wśród klawiatur do 200 zł są zaś zarówno modele membranowe (ciche, często też z niższym profilem oraz skokiem, ale za to mniej wytrzymałe), jak również mechaniczne (potencjalnie głośniejsze, z wyższymi klawiszami, ale za to bardzo wytrzymałe i niezawodne), a nawet klawiatury hybrydowe (nieliczne klawiatury łączące rozwiązania membranowe z mechanicznymi). Jeśli tylko potencjalnie głośniejszy stukot klawiszy nam nie przeszkadza, to do gier zdecydowanie lepiej wybrać model mechaniczny.
 • Rodzaj zastosowanych przełączników wśród klawiatur mechanicznych do 200 zł wybór przełączników nie jest spektakularnie duży, gdyż są to głównie tańsze przełączniki Outemu (Red są polecane do gier, Blue do pisania) i w nielicznych modelach przełączniki Kailh oraz inne. Warto zwrócić uwagę także na żywotność zastosowanych przełączników.
 • Część numerycznaniektóre klawiatury gamingowe do 200 zł nie posiadają części numerycznej (to modele wybierane najczęściej na turnieje), ale zdecydowana większość urządzeń w tej cenie posiada blok numeryczny i w codziennym użytkowaniu najlepiej sprawdzi się właśnie klawiatura pełnowymiarowa. Klawiatura bez bloku numerycznego to klawiatura TKL.
 • Podświetleniejest obecne w niemal wszystkich klawiaturach w tej cenie, ale nie we wszystkich będzie to podświetlenie RGB (nie jest to jednak rzecz niezbędna). Podświetlana klawiatura gamingowa RGB do 200 zł nie zawsze ma do zaoferowania więcej opcji oświetleniowych niż tańsze modele. Warto zwrócić uwagę na rodzaj podświetlenia, a jeśli jest jednobarwne, to na to, jaki to kolor (warto dopasować go do estetyki biurka). Nie mniej istotne jest także to, w jaki sposób można sterować podświetleniem i jakie możliwości stwarza program do tego dedykowany. Warto zorientować się, czy podświetleniu ulegać może wyłącznie cała klawiatura, czy można podświetlić wyłącznie kluczowe przyciski, uruchomić tryb pulsujący lub jakieś inne ciekawe ustawienia.
 • Podpórka pod nadgarstkito element, który wpływa na ergonomię podczas gry oraz pracy. Podpórka odciąża nadgarstki i zapobiega dolegliwościom bólowym ze strony rąk. Wiele klawiatur gamingowych nie posiada jednak żadnych podpórek, ale można wówczas dokupić je oddzielnie i stosować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oczywiście znajdą się również zestawy ze wsparciem dla graczy. Jaka klawiatura do 200 zł jest warta uwagi? Model z podpórką na nadgarstki to między innymi PREYON Long Claw Alpha.
 • Układ klawiszyw większości klawiatur mamy do czynienia z amerykańskim układem klawiszy, ale są też modele z układem angielskim, niemieckim lub innymi, dlatego warto zweryfikować także tę kwestię przed zakupem.
 • Anti ghostingto elementarne rozwiązanie, które powinno znaleźć się w każdej dobrej klawiaturze gamingowej, by zapobiegać blokowaniu się klawiszy, gdy jednocześnie zostanie ich naciśniętych kilka.
 • Tryb gamingowy i inne rozwiązania dla graczy – warto zwrócić uwagę na to, czy klawiatura do 200 zł posiada odrębny tryb gamingowy i innego typu opcje (na przykład profile gamingowe do zaprogramowania, opcję programowania makr), które mogą przydać się w grach.
 • Obudowa o ile wśród tanich klawiatur gamingowych dominują modele w obudowie z tworzywa, o tyle wśród propozycji do 200 zł znajdziemy sporo klawiatur z metalowymi obudowami, które są zdecydowanie solidniejsze, wytrzymalsze i bardzo estetyczne.

Zakup klawiatury gamingowej do 200 zł to dobry pomysł, jeśli szukamy rozwiązania łączącego rozsądną cenę z dobrą jakością wykonania i optymalnymi parametrami. Wśród urządzeń w tej cenie znajdziemy sporo ciekawych i markowych propozycji. Przed zakupem warto jeszcze przejrzeć oceny, testy, rankingi i recenzje, by przekonać się, które modele klawiatur wpadły w oko innym kupującym i jakie są ich wrażenia z użytkowania.

Czego można oczekiwać po klawiaturze gamingowej do 200 zł?

Klawiatury dla graczy do 200 zł to dość zróżnicowana grupa urządzeń. Najczęściej spotykane parametry oraz cechy klawiatur w tej cenie zaprezentowano w poniższej tabeli.

Rzut oka na kategorię z klawiaturami do 200 zł wystarczy, by przekonać się, że są to rozwiązania zauważalnie lepsze niż w przypadku najtańszych rozwiązań. Wciąż nie są to jeszcze topowe modele klawiatur gamingowych, ale w tej cenie można kupić już bez problemu niezłą klawiaturę mechaniczną o odpowiednich parametrach.

Czy warto kupić klawiaturę do gier do 200 zł?

Przeglądając asortyment klawiatur gamingowych do 200 zł, warto od razu zastanowić się nad tym, czy zakup urządzenia w tej cenie będzie dobrym wyborem. Nawet najlepsza klawiatura do 200 zł może nie być dla Ciebie wystarczajaca. Tania klawiatura do gier, jak modele za 100 lub 150 zł, to zazwyczaj klawiatura membranowa z podświetleniem oraz wyłącznie z podstawowymi funkcjami gamingowymi. Klawiatury z najwyższej półki są natomiast zauważalnie lepsze, często bardziej funkcjonalne i designerskie niż modele za 200 zł, które można uznać za średnią półkę cenową. Czasem warto dopłacić kilkadziesiąt złotych więcej i cieszyć się typowymi klawiaturami do gier jak PREYON Red Blitz Claw Gateron Red. Kto wobec tego powinien sięgnąć po klawiaturę do gier do 200 zł?

 • Osoby zainteresowane klawiaturą mechanicznąo ile na półce cenowej do 150 zł można znaleźć, co najwyżej, kilka klawiatur mechanicznych, to już na półce cenowej do 200 zł możliwości jest znaczenie więcej. Wśród klawiatur do 200 zł dominują urządzenia z mechanicznymi przełącznikami. Choć droższe klawiatury mechaniczne są często wyposażone w lepsze przełączniki i jeszcze więcej gamingowych funkcji, to warto dać szansę modelom do 200 zł ze względu na dobrą cenę i dobry stosunek ceny do oferowanej jakości i funkcjonalności. Jeśli więc zastanawiasz się, jaka klawiatura mechaniczna do 200 zł, zerknij na ofertę sklepu, a z pewnością zobaczysz mnóstwo ciekawych ofert.
 • Osoby szukające dobrej klawiatury do gier w rozsądnej cenie w przedziale cenowym do 200 zł znaleźć można dobrze dopracowane klawiatury dla graczy membranowe oraz mechaniczne o typowo gamingowym designie oraz funkcjach. Jeśli szukamy klawiatury o dobrych parametrach, to zdecydowanie warto rozejrzeć się właśnie na tej półce cenowej.
Udostępnij
5,0
5 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:59
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.