Udostępnij
Skomentuj

Jaka klawiatura gamingowa Razer? Jaką wybrać?

Którą klawiaturę gamingową marki Razer wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Marka Razer to jeden z topowych producentów urządzeń i akcesoriów gamingowych. To firma, która wyspecjalizowała się w produktach dla graczy, a jej rozwiązania często bywają innowacyjne. Jaką klawiaturę Razer warto wybrać? Czym się kierować przy zakupie i czy warto?

Polecane klawiatury gamingowe Razer

Co znajdziemy w asortyemencie klawiatur gamingowych Razer?

Oferta klawiatur gamingowych marki Razer jest dość szeroka i bardzo mocno zróżnicowana pod względem cen. Parametry oraz cechy klawiatur tego producenta zaprezentowano w poniższej tabeli.

Klawiatury marki Razer nie są rozwiązaniami budżetowymi – to widać już na pierwszy rzut oka. Wielu graczy uważa je jednak za warte swojej ceny. Dobre klawiatury mechaniczne są, z resztą, dość kosztowne, a przecież klawiatury Razer to w większości właśnie wysokiej klasy konstrukcje z mechanicznymi przełącznikami.

Polecane modele klawiatur gamingowych Razer

Oferta klawiatur gamingowych marki Razer jest dość szeroka. Przed podjęciem decyzji zakupowej, warto rzucić okiem na topowe i szczególnie chętnie kupowane modele. Są to:

  • Klawiatura Razer Cynosa Chroma (RZ03-02260100-R3M1) – to najtańsza klawiatura gamingowa marki Razer. Klawiatura dla graczy Cynosa Chroma kosztuje około 280 zł. Urządzenie wyposażono w wysokiej klasy podświetlenie Razer Chroma z możliwością swobodnej konfiguracji. Klawiaturę można konfigurować przy pomocy oprogramowania Razer Synapse 3, by zmieniać funkcje klawiszy, przypisywać makra i personalizować podświetlenie. Warto podkreślić, że jest to klawiatura membranowa, a nie mechaniczna.
  • Klawiatura Razer Ornata Chroma (RZ03-02040100-R3M1) – to kolejny z bestsellerów wśród klawiatur marki Razer. Klawiatura Ornata Chroma jest klawiaturą hybrydową, które łączy przyciski membranowe z mechanicznymi. Klawiaturę tę wyposażono w komfortową podpórkę pod nadgarstki oraz zaawansowane podświetlenie Razer Chroma, którym można dowolnie sterować. Koszt tego modelu klawiatury to około 360 zł.
  • Klawiatura Razer BlackWidow X Tournament Edition Chroma (RZ03-01770100-R3M1) – to bardzo popularna i chętnie wybierana klawiatura mechaniczna Razer. Zastosowano w niej przełączniki marki Razer (green), które są gwarancją wysokiej żywotności klawiszy. W klawiaturze tej znajdziemy również zaawansowane podświetlenie Razer Chroma oraz technologię anti ghostingu. Warto podkreślić, że jest to klawiatura o turniejowym formacie (bez bloku numerycznego).
  • Klawiatura Razer Huntsman Elite (RZ03-01870100-R3M1) – to jedna z droższych konstrukcji marki Razer, ale ciesząca się bardzo dużą popularnością. Klawiatura Razer podświetlana Huntsman Elite to konstrukcja dopracowana w każdym calu. Znajdziemy w niej komfortową podpórkę pod nadgarstki, a także optomechaniczne przełączniki marki Razer, które zapewniają ekstremalną szybkość, wytrzymałość (nawet do 100 milionów kliknięć) oraz precyzję działania. Klawiatura ta jest wyposażona w hybrydową pamięć wbudowaną, a jej klawisze można programować i przypisywać im makra „w locie”.

Zakup klawiatury gamingowej warto poprzedzić zapoznaniem się z bestsellerami w danej kategorii. Klawiatury, które cieszą się największą popularnością, często okazują się faktycznie godne uwagi ze względu na swą specyfikację oraz parametry.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze klawiatury gamingowej Razer?

Popularność wybranej klawiatury to jeszcze nie wszystko, czym warto kierować się podczas zakupów. Marka Razer oferuje szeroki wybór klawiatur gamingowych, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kwestii:

  • Rodzaj klawiatury – elementarną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest typ klawiatury. Wbrew pozorom nie każda klawiatura Razer to model mechaniczny. Tańsze klawiatury w asortymencie tej marki posiadają przełączniki membranowe lub hybrydowe (połączenie membranowych i mechanicznych), a tylko niektóre klawiatury są w pełni mechaniczne lub wyposażone w nowatorskie przełączniki optyczno-mechaniczne.
  • Rozmiar klawiatury – warto zwrócić uwagę na to, czy ma się do czynienia z klawiaturą kompaktową czy też pełnowymiarową (z blokiem numerycznym). Model kompaktowy dobrze sprawdza się na turniejach, a pełnowymiarowy w codziennym, stacjonarnym użytkowaniu.
  • Podpórka pod nadgarstki – większość klawiatur marki Razer posiada komfortowe podpórki pod nadgarstki. To detal, który poprawia ergonomię na biurku, odciąża dłonie i sprawia, że nawet długa praca lub gra nie są zbyt uciążliwe.
  • Zastosowane przełączniki – jeśli zdecydujemy się na wybór klawiatury mechanicznej lub hybrydowej, to warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych przełączników. Za najbardziej zaawansowane w ofercie marki Razer uchodzą przełączniki optomechaniczne.
  • Zastosowane technologie gamingowe – warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model klawiatury oferuje funkcję anti ghostingu, specjalny tryb gamingowy oraz możliwość programowania makr (najlepiej w locie).
  • Żywotność klawiatury – marka Razer oferuje wysokiej klasy klawiatury gamingowe, ale nawet one mają swoją granicę żywotności. W przypadku droższych modeli mechanicznych szacowana żywotność to nawet 100 milionów kliknięć, ale w tańszych modelach możemy mieć do czynienia z niższą żywotnością, dlatego warto zweryfikować tę kwestię przed zakupem.

Klawiatury gamingowe marki Razer to jedne z popularniejszych rozwiązań wśród wymagających użytkowników. Warto sięgać po rozwiązania tak sprawdzonych i dobrze znanych marek, gdyż potrafią one zaskoczyć wysoką żywotnością i bardzo szeroką funkcjonalnością.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.