Routery (395)

Routery

(395)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Router Lancom Systems 1780EW-4G+ (61712)

Router Lancom Systems 1780EW-4G+ (61712)

ID produktu: 6040690
CECHY PRODUKTU
Antena: Dookólna,4x zewnętrzna
Porty WAN: 1x RJ-45
Przepustowość: 450 Mbps
Przeznaczenie: 4G LTE,xDSL,3G
Pokaż więcej
Router Lancom Systems LANCOM 1793VA-4G (EU)

Router Lancom Systems LANCOM 1793VA-4G (EU)

ID produktu: 6040687
CECHY PRODUKTU
Porty WAN: Brak
Przeznaczenie: ADSL/2/2+ (Aneks A; analogowe linie telefoniczne),4G L...
Pokaż więcej
Router MikroTik CCR1036-12G-4S

Router MikroTik CCR1036-12G-4S

ID produktu: 600026
CECHY PRODUKTU
Antena: Nie dotyczy
Porty WAN: 1x SIM
Przepustowość: Nie dotyczy
Przeznaczenie: xDSL
Pokaż więcej
Router MikroTik MT CCR1036-8G-2S+EM

Router MikroTik MT CCR1036-8G-2S+EM

ID produktu: 613624
CECHY PRODUKTU
Porty WAN: 1x RJ-45
Przeznaczenie: xDSL
Pokaż więcej
Router MikroTik Cloud Core Router 1072-1G-8S+

Router MikroTik Cloud Core Router 1072-1G-8S+

ID produktu: 4658807
CECHY PRODUKTU
Porty WAN: 1x SFP+
Przeznaczenie: FTTH (sieci światłowodowe)
Pokaż więcej

Jaki router wifi wybrać?

Wybierając router wifi, powinno się dokładnie przyjrzeć jego parametrom technicznym. Na początku określa się typ łącza, który wykorzystuje się w domu na co dzień. Routery wifi do domowego użytku najczęściej są dostosowane do końcówek RJ-45, z których korzystają dostawcy telewizji kablowej i Internetu osiedlowego. W przypadku korzystania z Internetu mobilnego, modem wifi powinien obsługiwać karty SIM. Dobrze jest, gdy urządzenie działa w dwóch częstotliwościach, które zapewniają większą przepustowość łącza i lepszy zasięg w przypadku problemów z działaniem Internetu na jednej z częstotliwości. Ponadto warto przyjrzeć się antenie. Wewnętrza antena jest droższa, lecz efektywniejsza. W przypadku anten zewnętrznych możliwe jest natomiast wykręcenie elementu i wymienienie go na antenę, która zapewni lepszy sygnał w miejscach, gdzie dostęp do Internetu jest ograniczony.

Rodzaje routerów

W przypadku routerów można mówić o wielu wyróżnikach dla różnych modeli, jednak urządzenia z tej grupy najczęściej dzieli się na kablowe i bezprzewodowe. Routery sieciowe z kablem są coraz mniej popularne, jednak nadal mają wielu zwolenników. Ich atutem jest stabilniejsze połączenie, dzięki któremu różne urządzenia podłączone do sieci rzadziej blokują wzajemnie swoje działanie. Dodatkowo modem Huawei przewodowy w wyższym stopniu zabezpiecza przed atakami cyberprzestępców. Routery bezprzewodowe zyskują na popularności ze względu na większą mobilność. Można przestawiać je w dowolne miejsce w przypadku remontu lub przeprowadzki. Brak okablowania sprawia, że urządzenie prezentuje się estetycznie, dzięki czemu routery mobilne mogą stanowić element dekoracyjny w nowoczesnym wnętrzu.

Parametry routerów

Rodzaj łącza, obsługiwane częstotliwości i antena to nie jedyne parametry techniczne, na jakie powinno się zwrócić uwagę, gdy wybiera się router internetowy. Ceny urządzeń różnią się między sobą w zależności od dodatkowych opcji, z których mogą skorzystać użytkownicy. Polecane routery do użytku domowego posiadają port USB, do którego można podłączyć między innymi drukarkę. Router wifi USB może również obsługiwać sieć prywatną VPN, kontrolować ruch w sieci i umożliwiać tworzenie kilku niezależnych sieci dla gości. Aby zwiększyć bezpieczeństwo danych na urządzeniach podłączonych do routera, powinno się zdecydować na modem z wbudowanym firewallem, chroniącym przed wieloma atakami. W przypadku chęci korzystania z szybkiego Internetu, dobrze jest wybrać routery LTE.