Udostępnij
Skomentuj

Jak zmienić hasło w routerze? Jak zmienić hasło do Wi-Fi?

Czy zmiana hasła Wi-Fi jest możliwa? Jak zmienić hasło w routerze? Podpowiadamy!

 Nie wiesz, gdzie znaleźć ustawienia routera? A może chcesz dowiedzieć się, jak zmienić hasło Wi-Fi? W niniejszym poradniku poznasz wszystkie szczegóły, które pomogą Ci uporać się z tymi problemami. Poznaj kilka prostych zasad.

Polecane routery

Jak zmienić hasło w routerze? Jak wejść w panel administracyjny routera?

Wielu klientów pyta o zmianę hasła routerów różnych producentów. Często chodzi o hasło do routera D-Link czy też hasło Wi-Fi TP LINK. W każdym przypadku pomocna okaże się konfiguracja routera przez przeglądarkę. Przekonaj się, jak wejść w ustawienia routera Linksys, jak zalogować się na router Huawei oraz urządzenia wielu innych marek. Zasada zawsze jest podobna. Jak zalogować się do routera? To tylko kilka prostych kroków!

  • Uruchom dowolną przeglądarkę internetową,
  • wpisz adres IP routera plus klawisz Enter dla potwierdzenia,
  • w odpowiednim polu wpisz login do routera oraz hasło,
  • pojawi się strona ustawień routera (panel administracyjny DSL).

Dostępny panel sterowania routera pozwoli na wiele przeróżnych opcji np. zmianę hasła TP Link czy też ustawienia modemu. Czy jest to trudne? Okazuje się, że nie. W przypadku popularnych marek możemy liczyć na pełen komfort obsługi. Warto wziąć pod uwagę np. panel administracyjny TP-Link – zmiana hasła Wi-Fi i logowanie routera to niezwykle łatwe czynności. Każdy początkujący użytkownik, który będzie robił to zgodnie z instrukcją, świetnie sobie poradzi. Zaloguj się na swój router – ustawienia dostosujesz idealnie do osobistych potrzeb.

Jak znaleźć hasło do routera i login?

Aby otworzyć panel konfiguracyjny routera, będzie nam potrzebny login i hasło. Oczywiście popularnych niegdyś danych – admin-admin router nie przyjmie (z wyjątkiem sytuacji, w których nowe urządzenie jeszcze nie ma ustawionego hasła). Technologia stale się rozwija, a wraz z nią zabezpieczenia.

Aby logowanie do routera zakończyło się powodzeniem, należy zajrzeć do instrukcji dostarczonej ze sprzętem. Jeśli router otrzymaliśmy wraz z wykupieniem usługi internetowej, hasło dostępu do internetu powinno znaleźć się w załączniku do umowy. A jeśli zgubiliśmy informacje z loginem? Czy odzyskiwanie hasła routera jest możliwe?

Warto wtedy przywrócić ustawienia fabryczne lub skontaktować się z naszym usługodawcą. Oczywiście można spróbować danych – admin/admin, lecz to może zadziałać wyłącznie, gdy ustawienia routera nie były jeszcze konfigurowane. Oczywiście zmiana hasła w routerze D-link i wielu innych urządzeniach jest bardzo prosta, jednak należy zawsze danych pilnować i je zapisać. Hasła do routerów mogą być bardzo długie.

Jak sprawdzić hasło do Wi-Fi? Czy na pewno musisz wiedzieć, jak zmienić hasło w routerze?

Hasło do swojej sieci bezprzewodowej możesz sprawdzić na dwa (a nawet trzy!) sposoby (o ile łączyłeś się z nią na tylu urządzeniach). Pomocny w tym będzie komputer (lub telewizor) oraz telefon.

Jak znaleźć hasło do Wi-Fi na komputerze? Wystarczy, że w ustawieniach wpiszesz w lupce „Stan sieci”. Następnie wybierzesz zapamiętane połączenie, do którego hasła poszukujesz. Odnajdź tam kartę „Zabezpieczenia”, a następnie odznacz okienko „Pokaż znaki”.

A jak sprawdzić hasło do Wi-Fi na telefonie? Tu również będziemy musieli wejść w ustawienia. Musisz odnaleźć w nich listę zapisanych sieci i wybrać tę, do której hasła poszukujesz. Następnie wystarczy już tylko wyświetlić wybraną nazwę SSID i gotowe! Hasło logowania do sieci odnalezione. Tym sposobem być może unikniesz konieczności dowiadywania się, jak zmienić hasło w routerze lub jak zmienić hasło do Wi-Fi! Tym razem nie zapomnij go zapisać!

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w routerze?

Niekiedy warto przywrócić ustawienia fabryczne. Jeśli logowanie np. do routera D-Link jest niemożliwe, gdyż zapomnieliśmy hasła, możemy skorzystać ze znanej i sprawdzonej metody. W ten sam sposób możemy przywrócić ustawienia routera Netgear oraz urządzeń wielu innych producentów.

W zdecydowanej większości modeli (np. router Belkin) hasło będziemy mogli zmienić po zresetowaniu urządzenia. Należy umieścić szpilkę w otworze z napisem reset i przytrzymać przez około 30 sekund. Możemy również spotkać specjalny przycisk. Teraz możliwa będzie zmiana hasła – Linksys czy TP-Link. Warto również wziąć pod uwagę router Netgear – reset nie sprawia absolutnie żadnych kłopotów. Kolejną propozycją może być router Huawei – hasło zmienimy bez problemu, a przywrócenie ustawień trwa tylko chwilę.

Jak zmienić hasło do Wi-Fi?

Dobrą praktyką jest zmiana hasła do routera. Te początkowe często stanowi długą kombinację znaków, która jest niezwykle trudna do zapamiętania. Zakładanie hasła na Wi-Fi będzie świetnym pomysłem, jednak powinniśmy zrobić wszystko, aby nie trafiło w niepowołane ręce.

Wybierz nowe hasło – router TP Link, D Link, czy Linksys, Przy każdym modelu poradzisz sobie z łatwością. W popularnych urządzeniach TP Link router zmiana hasła jest bardzo prosta, lecz atut ten dotyczy wielu producentów. Przekonaj się, jak zmienić hasło w routerze, i ciesz się najwyższym bezpieczeństwem w sieci.

Wielu klientów pyta, jak zmienić hasło w routerze D Link, hasło cyfrowe N czy o router Belkin. Ustawienia zmienimy jednak bardzo podobnie. Wystarczy wiedzieć, jak wejść do routera, a dokładniej przeprowadzić logowanie do routera plus zmianę hasła. Łatwo wywnioskować, że zarówno w przypadku TP-Link, jak i Linksys zmiana hasła będzie przebiegała niemal identycznie. Dokładnie te same rady zobaczymy, zapoznając się z instrukcją Belkin Router – hasło.

Jak zmienić hasło do Wi-Fi? Wystarczy zastosować się do naszych porad, aby wiedzieć np. jak wejść na router Linksys. Teraz wystarczy znaleźć odpowiednią funkcję. W menu powinniśmy odszukać zakładkę Wireless, a następnie przejść do zabezpieczeń – Wireless Security. Teraz wystarczy wybrać opcję WPA2, gdzie znajdziemy dane. Zmiana hasła do Wi-Fi jest bardzo prosta. Przejrzysta strona routera plus kilka cennych porad pomogą Ci szybko uporać się z tym problemem. Każdy, kto posiada np. dobry router Tenda – hasło zmieni dzięki tym kilku prostym krokom. W podobny sposób otworzymy ustawienia routera Huawei. W przypadku urządzeń Edimax hasło również ustawimy niezwykle sprawnie, podobnie jak dla usługi telewizji z internetem N – hasło cyfrowe.

Komfort dotyczący personalizacji ustawień u wszystkich popularnych producentów stoi na bardzo wysokim poziomie. Zmiana hasła do internetu nie powinna sprawić kłopotów, lecz w razie potrzeby zawsze warto skontaktować się z usługodawcą. Gdy ustawisz nowe hasło, router będzie bezpieczny, choć niedoświadczony użytkownik nieopatrznie może zmienić inne ważne ustawienia i doprowadzić do poważnych problemów z połączeniem.

Dowiedzieliśmy się, jak wejść na router oraz jak przebiega zmiana hasła Wi-Fi. Warto wiedzę tę wykorzystać w praktyce, gdyż przełoży się na poczucie maksymalnego bezpieczeństwa w sieci. Oczywiście zachęcamy do wybierania urządzeń renomowanych producentów. W przypadku ZTE logowanie będzie niezwykle proste. Natomiast panel, który oferuje router Tenda – hasło pozwoli nam zmienić błyskawicznie. Polecamy również routery na kartę SIM, urządzenia dedykowane dla użytkowników ceniących sobie mobilność.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.