Udostępnij
Skomentuj

Tablet z Androidem, iOs czy Windowsem? Który wybrać?

Doradzamy, jak dopasować tablet do swoich potrzeb i wybrać odpowiedni dla siebie system.

Na rynku znajdziemy naprawdę dobre tablety wielu renomowanych producentów. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór urządzenia, powinniśmy zastanowić się, jaki system operacyjny będzie najlepszy. Nowy system Windows 10? A może oprogramowanie Android lub iOS?

Polecne tablety z systemem Android

Tablet z systemem Android

Popularny system operacyjny Android znalazł szerokie zastosowanie wśród entuzjastów mobilnych technologii. To wszystko za sprawą ogromnej liczby dostępnych aplikacji oraz otwartego kodu, co stanowi zaletę dla wielu wymagających użytkowników. Rywalizacja na polu Android vs iOS przyniosła wiele korzyści dla konsumenta, gdyż dostępne są coraz lepsze rozwiązania.

Osoby, które wybrały Android na telefon prawdopodobnie również wybiorą ten system w przypadku urządzeń z dużym ekranem. Zdecydowana większość urządzeń działać będzie z oczekiwaną stabilnością i pozwoli zarówno na realizację funkcji biznesowych, jak i rozrywkowych. Należy zauważyć istotny atut, omawiając te tablety – ceny są bardzo zróżnicowane i bez trudu znajdziemy nawet bardzo tanie modele. Nie brakuje również urządzeń dla najbardziej wymagających klientów. W ofercie znajdziemy np. tablet z funkcją telefonu.

Istotną rolę odgrywa bardzo duży wybór urządzeń. To np. tablety 7 cali, a także dużo większe modele – np. tablety Samsung 10 cali i więcej. Doskonałą propozycją może być np. bardzo nowoczesny tablet Samsung Galaxy Tab S4.

Uwaga!

Te najtańsze tablety mogą mieć dziś pewne problemy ze stabilnością działania, choć nie jest to reguła. Istnieje wiele korzystnych rozwiązań, które łączą niezłe parametry i niski koszt zakupu. Tani tablet może być sensownym zakupem, jednak za każdym razem należy dokładnie przeanalizować specyfikację techniczną i na tej podstawie dokonać wyboru.

Wersje system Android i aktualizacje

Na horyzoncie pojawił się już system Android 11 i niebawem trafi do użytkowników. Oprócz kosmetycznych zmian interfejsu poznamy również kilka nowoczesnych funkcji. Nie zabraknie również interesujących narzędzi deweloperskich. W tym miejscu warto raz jeszcze podkreślić otwartość kodu oraz niezrównaną funkcjonalność. Należy na bieżąco sprawdzać wersje Androida do pobrania, aby nie przegapić nowych aktualizacji.

Dowiedz się więcej

Duże znaczenie w rywalizacji Android vs iOS ma możliwość instalacji wielu zróżnicowanych aplikacji, a także mnogość opcji konfiguracyjnych czy specjalnych nakładek systemowych. Użytkownicy doceniają również dostęp do ogromnej bazy gier. Ponadto nawet tani tablet z Androidem obsłuży nowe oprogramowanie, gdyż optymalizacja zawsze stoi na wysokim poziomie.

Dodatki do systemu Android

Dodatki to kolejny plus dla charakterystycznego robota w walce iOS vs Android. Tych po prostu w Androidzie jest więcej. Do sklepu każdego dnia trafia wiele gier i aplikacji. Dzięki temu użytkownicy mogą idealnie dostosować ich wybór do osobistych preferencji. Możliwości są wręcz nieograniczone i nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu stworzyć aplikację i udostępnić ją innym. Wystarczy dobry tablet z internetem i możemy do woli cieszyć się doskonałą rozrywką.

Tablet z systemem iOS

System operacyjny iOS stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, dla których design interfejsu, szybkość wykonywania operacji oraz wysoka wydajność stanowią najwyższy priorytet. Znane wszystkim oprogramowanie iPhone również na pokładzie popularnych iPadów sprawdza się znakomicie. Użytkownicy cenią komfort użytkowania i zgodnie podkreślają, że trudno byłoby im zamienić iOS na Android.

Warto jednak zaznaczyć, ile kosztuje tablet z systemem iOS. Za najbardziej zaawansowane modele zapłacimy blisko 6000 zł. Trudno nie zauważyć, że nie są to tanie tablety. Jednak za wysoką ceną idzie znakomita specyfikacja i atrakcyjny design.

Warto wiedzieć!

Nawet wśród przedstawicieli tak drogiej marki, znajdziemy rozwiązania o przyzwoitym stosunku ceny do jakości. Z pewnością warto zapoznać się ze specyfikacją Apple iPad 2019 10.2 cala. Tablet 10 cali i więcej to doskonała propozycja dla komfortu oglądania filmów i seriali. Warto zaznaczyć, że wszystkie urządzenia są większe, niż tablety 7 cali. Najmniejsza przekątna to 7,9-cala.

Wersje systemu iOS i aktualizacje

Dla systemu iOS aktualizacja właśnie nadchodzi. Już za kilka miesięcy użytkownicy tabletów ze stajni Apple będą mogli pobrać wersję iOS 14. W tym miejscu warto nadmienić, że nowy numer nadawany jest dużym aktualizacjom, a te podzielone są na mniejsze, które najczęściej obejmują kosmetyczne zmiany.

W przyszłym iOS system zaproponuje użytkownikom wiele interesujących zmian, chociaż na oficjalną prezentację ze strony producenta musimy jeszcze poczekać. Dlatego warto śledzić informacje branżowe. Już niebawem dowiemy się, jakie funkcjonalności aktualizacja iOS nam przyniesie.

Dodatki do systemu iOS

Liczba aplikacji jest mniejsza niż w modelach z popularnym Androidem, a zamknięty kod stanowi spore ograniczenie dla deweloperów. Jednak autorskie oprogramowanie Apple cieszy się dużym uznaniem ze strony wymagających użytkowników. To znane i lubiane rozwiązania, które na bieżąco są aktualizowane. Sprawdza się to nie tylko na pokładzie tabletów, ale również smartfonów. Dlatego na pytanie – iPhone czy Android czasem tak trudno znaleźć odpowiedź. System operacyjny iPhone i iPad ma wiele zalet. Wybór należy zawsze dostosować do oczekiwań użytkowników. Jednak niewielu posiadaczy sprzętu Apple zamieniłoby iOS na Android.

Tablet z systemem Windows

Czas na chwile zapomnieć o walce iOS vs Android i skupić się na rozwiązaniach znanych z komputerów osobistych. Microsoft Windows 10 również gości na ekranach laptopów i prezentuje się naprawdę dobrze. Niekwestionowanym atutem Win 10 jest możliwość korzystania z aplikacji znanych z pecetów.

O ile w przypadku Windows 10 Home cena laptopa może być wysoka, tak ceny tabletów z Windowsem wypadają nieźle. Urządzenia oferują bardzo wysoki komfort działania i sprawdzą się idealnie zarówno przy funkcjach rozrywkowych, jak i w biznesie. W nowym Windows 10 Microsoft wprowadził wiele udogodnień dla wymagających użytkowników.

Wersje systemu Windows i aktualizacje

Nie wiemy jeszcze, czy i kiedy ukaże się Windows 11, ale użytkownicy raczej nie odczuwają takiej potrzeby. Wśród posiadaczy laptopów dominuje Windows 10 Home 10 – cena takiego systemu jest niewiele tańsza od niektórych tabletów z Microsoft Windows 10 na pokładzie.

Jeżeli doczekamy się Windows 11, będziemy mogli spodziewać się diametralnych zmian. W obecnym Windows 10 Microsoft dokonuje naprawdę udanych aktualizacji, a system zmienia się powoli. Producent oprogramowania oferuje bardzo wysoki komfort pracy i rozrywki. Windows 10 Home wraz z aktualizacjami to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli laptopów, a tabletowy Win 10 czerpie z tego pełnymiy garściami.

Dodatki do systemu Windows

Już znany ze starszych laptopów system operacyjny Windows 7 oferował wiele ciekawych rozwiązań. Oczywiście za czasów świetności tego środowiska tablety nie były tak popularne i wiele od tamtych lat się zmieniło.

Jednak ten stary system Windows 7 wytyczył pewną ścieżkę rozwoju, jaką podąża Microsoft do dziś. Wspominaliśmy już, jak wiele aktualizacji otrzymują użytkownicy Windows Home 10. Nie brakuje nowości, interesujących aplikacji i wielu ciekawych rozwiązań.

W przypadku Windows 10 wersje systemu aktualizowane będą jeszcze przez długi czas, oferując coraz to nowsze dodatki. Dzięki temu nasz tablet zagwaramtike oczekiwaną funkcjonalność na lata. Oczywiście podobnie jak w przypadku iOS – trudno liczyć na tanie tablety. To z pewnością rozwiązania dla wymagających klientów. Za dobre tablety 10 cali możemy zapłacić nawet około 3000 zł.

Różnice między systemem Android, iOS i Windows

Który system wybrać? Windows, iOS czy Android? Windows 10 64-bit może zaoferować szybkość działania znaną z popularnych laptopów. Android to otwarta architektura i szeroka funkcjonalność. Natomiast Apple oferuje znakomite podzespoły i nowoczesny design.

Wybierając tani tablet, warto poszukać urządzenia z Androidem. To jedna z podstawowych różnic, jakie dzieli je z innymi środowiskami. Ponadto możemy skorzystać z wielu interesujących funkcji np. tablet na kartę SIM. Nawet tablet 10 cali z Androidem może być tani. Natomiast w przypadku iOS i Windows cena bywa wysoka.

System operacyjny Windows 10 to doskonała propozycja dla osób, które od lat używają go w domu lub w biurze, nie wyobrażając sobie innych rozwiązań. Wybierając taki tablet – cena jest adekwatna do oferowanych funkcji.

Czym się różnią sprzęty marki Apple od pozostałych? Decydując się na te tablety – ceny będą wysokie. Jednak iPady wydajnością przewyższają wiele innych urządzeń. Na szczególną uwagę zasługuje również design oraz wiele autorskich technologii producenta.

Z jakim systemem wybrać tablet?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko zależy od osobistych preferencji użytkownika. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów podczas podejmowania decyzji zakupowych.

  • Wybierając tablet – cena ma bardzo istotną rolę. Oczywiście tablet za 100 zł trudno nie zagwarantuje komfortu działania rodem z najnowszego iPada, jednak warto poszukać niedrogich rozwiązań, które zapewnią możliwość efektywnej pracy i świetnej rozrywki. Ponadto przeglądając tablety – promocje mogą być naprawdę interesujące.
  • Dostępne aplikacje – bez względu na to, czy wybieramy duże tablety 10 cali, czy nieco mniejsze – powinniśmy zawsze sięgać po systemy, które pozwolą nam korzystać z ulubionych aplikacji. Zarówno Android, jak i iOS oraz Win 10 Home oferują interesujące rozwiązania.
  • Wydajność – może się wydawać, że pod tym pojęciem kryje się moc podzespołów. Po części to prawda, lecz pamiętajmy, że to system operacyjny odpowiada za stabilną pracę urządzenia.

Przed zakupem należy przeanalizować wszystkie dostępne opcje i zastanowić się, który sprzęt sprawdzi się najlepiej w naszych rękach.

Udostępnij
4,8
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:09
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.