Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking ultrabooków. TOP 10 najlepszych modeli

Chciałbyś dowiedzieć się, jak wybrać dobrego ultrabooka? Poznaj charakterystykę produktu i ciekawe propozycje.

Ranking ultrabooków 2021

Zależy Ci na zakupie wydajnego modelu laptopa, który cechuje wyjątkowa mobilność oraz energooszczędność? Postaw na dobry, lekki ultrabook, który z pewnością zachwyci nowoczesnymi technologiami i możliwościami wielu zastosowań. Na rynku znajdziesz wiele propozycji urządzeń, wśród których popularnością cieszą się produkty, takie jak: Dell ultrabook czy Lenovo ultrabook. To nie znaczy, że oferty innych firm są gorsze – chcąc wybrać właściwie, warto prześledzić dokładnie parametry poszczególnych wariantów i dopasować je odpowiednio do swoich potrzeb.

Zarówno tradycyjne laptopy, jak i nowoczesne ultrabooki możesz używać do wykonywania wielu zadań. Jedni szukają mobilnych sprzętów głównie do pracy i sposobności zabrania urządzenia ze sobą wszędzie. Inni stawiają na multifunkcyjne rozwiązania tak, aby móc jednocześnie cieszyć się rozrywką na wysokim poziomie. Jak zatem wybrać ultrabook? Ranking produktów w sieci podpowiada najlepsze oferty modeli przeznaczone do konkretnych zastosowań. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google odpowiednie hasło, na przykład: tani ultrabook, a już po chwili wyświetlone zostają sensowne propozycje.

Wraz z rozwojem technologii, możesz natknąć się na szeroką gamę sprzętów o cechach mobilnych przeznaczonych do coraz bardziej zaawansowanych zadań. Jedne z ciekawszych modeli, które są najwyżej oceniane wśród użytkowników to między innymi: HP ultrabook, Samsung ultrabook czy Macbook Air. Sprecyzowane przypadki urządzeń znajdziesz w różnych przedziałach cenowych, a wpływ na wysokość planowanego budżetu mają parametry i zastosowane technologie. Sprawdź, co cechuje dobry kompaktowy i wydajny laptop, a z pewnością podejmiesz właściwą decyzję.

Parametry ultrabooków

Wahasz się w kwestii podjęcia decyzji dotyczącej zakupu komputera przenośnego? Zapoznaj się z cechami, które opisują laptop ultrabook i rozważ, czy jest to rozwiązanie, jakiego szukasz. Najlepsze ultrabooki mają z pewnością wytrzymałe baterie często wyposażone w moduł szybkiego ładowania, co pozwala na uzupełnienie poziomu w parę chwil, aby przez kilka godzin móc użytkować sprzęt bez obaw o wyłączenie.

Najprostsza definicja ultrabooka przedstawiana jest w postaci określenia: funkcjonalny komputer mobilny. Skąd bierze się taki opis i które z parametrów mają na niego bezpośredni wpływ? Poznaj poszczególne cechy charakteryzujące tego typu jednostki i sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze właściwego modelu:

  • cena – zastanawiasz się, czy można kupić tani ultrabook? Laptop mobilny oraz lekki nie musi kosztować wiele – na ostateczny budżet wpływają zastosowane poszczególne komponenty takie, jak serce układu, matryca czy rodzaj nośnika danych. Z powodzeniem znajdziesz wydajne jednostki, na które wcale nie wydasz wielkiego majątku;
  • procesor – podobnie, jak w przypadku budżetu i tu spotkasz się ze sporym zróżnicowaniem. Wybór konkretnego modelu powinien wynikać w dużej mierze z tego, czego oczekujesz od urządzenia. Niezależnie jednak, jaki ultrabook kupujesz, zwróć uwagę na liczbę rdzeni, wątków oraz wartość taktowania – to przede wszystkim te parametry decydują o wydajności;
  • ekran – po pierwsze zastanów się, czy potrzebny Ci wariant dotykowy i jaka wielkość matrycy wystarczy do komfortowego użytkowania. W ofercie sklepu Morele znajdziesz ultrabook 13 cali i ultrabook 15 cali – w zależności od tego, jakie funkcje ma spełniać sprzęt postaw na odpowiedni wariant. Jeśli urządzenie chcesz swobodnie zabrać ze sobą wszędzie, kup laptop z mniejszym ekranem, a na pewno docenisz jego wyjątkową mobilność;
  • pamięć RAM – im większa wartość, tym lepsze będą efekty pracy. Zdecydowanie za standardy uznawane są dziś pojemności 8 GB i 16 GB, co nie oznacza, że nie możesz spróbować mierzyć wyżej, zwłaszcza gdy marzysz o multimedialnej rozrywce;
  • grafika – w tej kwestii spotkasz rozwiązania ze zintegrowanym układem lub oddzielną jednostką. Jeśli planujesz gamingowy użytek lub wykonywanie obróbki zdjęć, zdecyduj się na drugi wariant;

Najważniejsze cechy ultrabooków

W asortymencie urządzeń mobilnych znajdziesz wiele rozwiązań, dopasowanych do potrzeb poszczególnych grup użytkowników. Jak jednak właściwie stwierdzić, czy dany sprzęt możesz polecać jako ultrabooka? Konkretne parametry są przypisane tylko tego rodzaju modelom, a wśród nich jako główny należy wymienić wagę, nieprzekraczającą w tym wypadku 2 kg. Po drugie istotna jest także grubość, która w modelach 13-calowych ma maksymalnie 20 mm, a w 14-calowych i większych 23 mm.

Ultrabook charakteryzuje się również krótkim czasem wychodzenia z trybu uśpienia poniżej 3 sekund oraz co najmniej 6-godzinną pracą baterii po jednym ładowaniu. Oprócz tego na pokładzie tego typu urządzeń znajdziesz nowoczesny procesor Intel, określany mianem nowoczesnego oraz energooszczędnego. Co więcej, w grupę ultrabooki wpisane są modele wyposażone w dyski SSD lub hybrydowe, ze względu na kompaktowe wymiary i lekkość.

Przeglądając ofertę sklepu, natkniesz się na ciekawe warianty sprzętu, a wśród nich na przykład Toshiba ultrabook czy Acer ultrabook, które oprócz wymienionych wyżej parametrów mają wysoki transfer danych o szybkości powyżej 80 Mb/s, co również zalicza się do cech charakterystycznych. Nie należy także zapominać o wysokiej jakości stylistyki wykonania oraz nowoczesnych standardach bezprzewodowej łączności – bez nich nie ma mowy o wpisaniu produktu na listę ultrabooków.

Popularni producenci ultrabooków

Kiedy wybierasz sprzęt komputerowy, który chcesz móc zabrać ze sobą wszędzie, a jednocześnie zależy Ci na wyjątkowej trwałości, postaw na dobry model funkcjonalnego laptopa mobilnego. W zestawieniach tego typu produktów znajdziesz wiele ciekawych wariantów, niewymagających ogromnego wkładu finansowego. Do tej grupy można ma przykład włączyć Huawei ultrabook bądź Xiaomi ultrabook, nadające się z powodzeniem do użytku w celu zawodowych, jak również rozrywkowym.

Chciałbyś kupić produkt ze średniej półki cenowej o możliwie, jak najlepszych parametrach? Postaw na jeden ze sprzętów z sekcji top 10, w której na wysokich miejscach plasują się urządzenia typu: Asus ultrabook lub Lenovo ultrabook. Modele wyposażone w dobry procesor, matrycę i solidny akumulator z pewnością zachwycą Cię wysoką użytecznością oraz zainteresują ciekawym designem. Oprócz tego dodatkowym plusem jest tu stosunek ceny do jakości.

Jeśli jednak poszukujesz zaawansowanych technologii i najwyższej jakości parametrów, musisz liczyć się z większą inwestycją. W celu dokonania właściwego wyboru warto prześledzić ranking urządzeń w sieci i wybrać kilka urządzeń ocenianych wysoko zarówno przez fachowców w branży, jak i użytkowników. Wśród popularnych modeli spotkasz sprzęty znanych marek, na przykład Toschiba ultrabook czy Dell ultrabook. Wpływ na ostateczną decyzję powinny mieć przede wszystkim Twoje preferencje, a konkretne propozycje mogą Ci jedynie zasugerować odpowiednie rozwiązania.

Udostępnij
4,2
6 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Ekspert Morele | 22:31
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.