Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Co to jest Ultrabook? Najważniejsze cechy Ultrabooków!

Czym tak naprawdę jest Ultrabook? Jakie ma cechy charakterystyczne oraz jakie wybrać? My Ci pomożemy!

Szukając nowego sprzętu, coraz częściej, zwraca się uwagę na nowoczesne modele laptopów. Mają one więcej funkcji, są bardziej kompatybilne i przystosowane do pracy, więc kto by nie wybrał nowszego urządzenia? Ty z pewnością również! 

Co to jest ultrabook?

W ostatnim czasie powstała nowa kategoria produktów, jaką jest ultrabook. Jej nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów „notebook” i „ultramobilny”, a konsekwencją są wewnętrzne opcje, jakie oferuje. Warto dodać, że tytułowa nazwa została zdefiniowana przez firmę Intel.

Funkcja, jaką ultrabook wyróżnia się na tle konkurencji to z pewnością komfortowa możliwość przenośnej pracy, ponieważ sprzęt jest energooszczędny, lekki i kompaktowy. Zminimalizowanie urządzenia wyszło na plus, jednak odbyło się kosztem zmniejszenia wydajności oraz wyeliminowania niektórych opcji. Technologia ciągle się rozwija, a co za tym idzie, nie brak nowości na półkach sklepowych. Z definicji Ultrabooki to eleganckie, bardziej biznesowe modele laptopów, jednak pojawiają się również specjalne produkty dla graczy czy do domowego użytku. Warunek jest jeden, aby zakwalifikować się do tej kategorii, muszą spełniać określone wymagania, które przybliżymy Ci w dalszej części artykułu.

Cechy i wymogi ultrabooków

Jakie są kryteria i wymogi, aby zakwalifikować sprzęt do kategorii ultrabook? Czy urządzenie musi posiadać określone cechy? Tutaj dodatkowo nasuwa się pytanie, dlaczego oraz czy warto? Są one bardzo smukłe, lekkie, eleganckie i dodatkowo powstaje coraz więcej laptopów tego typu, a co za tym idzie, poszerza się różnorodność urządzeń. Wielu firmom zależy na produkcji Ultrabooków, ponieważ rynek pokazał, na czym zależy klientom, a główne kryteria to możliwość przenośnej pracy, przy zachowaniu wydajności i komfortowych warunków, ale dodatkowo zgrabny wygląd. Ultrabook spełnia wszystkie podane wymagania! A przecież klient nasz pan!

Polecane ultrabooki

Przechodząc do szczegółowych cech laptopów, warto zaznaczyć, że muszą spełniać kryteria specyfikacji, takie jak waga do 2 kg przy maksymalnej grubości 20 mm jeśli mowa o modelu ultrabook 13 cali i 23 mm w produkcie ultrabook 15 cali i więcej. Idąc dalej, czas działania nie może być krótszy niż 6 godzin na naładowanej baterii, a wznowienie funkcjonowania z trybu uśpienia wynosi mniej niż 3 sekundy. Wewnętrzne kryteria to dysk SSD lub hybrydowy (SSD+HDD) oraz transfer danych o szybkości minimum 80 MB/s. Laptop musi mieć przynajmniej jeden port USB 3.0 lub Thunderbolt, jak i nowoczesny, energooszczędny procesor Intel.

Kolejnym wymogiem jest nowoczesny styl wykonania przy obsłudze aktualnych programów i standardów łączności bezprzewodowej, wliczając w to Bluetooth. Często oferowany jest dotykowy ekran, który możesz znaleźć jako ultrabook 2w1. Warto dodać, że tego typu urządzenia mają najczęściej minimum 4 GB pamięci RAM, a ich rozmiary zaczynają się od 11,6 cala, aż do 15,6 cali. Pamiętaj, Ultrabooki są stosunkowo niewielkie, więc posiadają mniej portów i opcji rozbudowy niż zwykłe modele. Przed zakupem sprawdź w internecie hasło „Ultrabook – ranking oraz poczytaj opinie użytkowników, ponieważ warto bazować na zdaniu innych osób, które mają już doświadczenie z konkretnym urządzeniem. Warto sprawdzić modele Huawei ultrabook i Lenovo ultrabook.

Dla kogo ultrabook?

Ultrabook charakteryzuje się nie tylko mobilnością i możliwością przenośnego użytkowania, ale też wysoką jakością. Sprawdza się idealnie dla osoby, której zależy na lekkim oraz wydajnym sprzęcie. Prawda jest taka, że został stworzony z myślą o wielogodzinnej pracy. Świetnie nadają się zarówno do zadań biurowych, jak i prowadzenia prezentacji. Docenią je również graficy, a w szczególności osoby szukające urządzenia do użytku w terenie. Wspaniale nada się do tego model HP ultrabook.

W laptopach ultrabook zastosowano takie rozwiązania jak lepsze szyfrowanie danych, czy skuteczniejsze chronienie sprzętu, co pozwala na bezpieczniejszą pracę. Większość Ultrabooków została zaprojektowana z myślą o biznesie, czyli charakteryzują się trzema kluczowymi cechami: wydajnością, solidnością oraz ergonomią. Jednak pamiętaj, że sprawdzą się w każdej sytuacji! Dodatkowo na rynku jest dostępnych wiele różnorodnych produktów w szerokiej rozbieżności cenowej. Znajdziesz dobry tani ultrabook, a nawet ultrabook do 1500 zł.

Jakiego ultrabooka kupić?

Zdecydowałeś się na Ultrabook, ale nie wiesz co dalej? Warto zastanowić się nad Twoimi preferencjami, czy potrzebujesz większego, czy może mniejszego ekranu? Na jakiej pamięci Ci zależy oraz w jakim celu będziesz go użytkował? Odpowiedzi na te pytania pozwolą przybliżyć Cię do odpowiedniego laptopa. Kolejnym czynnikiem jest budżet, jakim dysponujesz i chcesz przeznaczyć na nowy sprzęt. Znajdziesz dobry ultrabook do 2000 zł, ale gdybyś szukał czegoś droższego, to bez problemu kupisz też modele ultrabook do 4000 zł. Wszystko zależy od Ciebie.

Interesującym rozwiązaniem jest wybór tego typu sprzętu jako komputer domowy, potocznie nazywany stacjonarnym. W tym celu najlepiej sprawdzi się produkt ultrabook 15 cali, który zapewni wygodę i komfortowe użytkowanie do pracy oraz w celach rozrywkowych. Jeśli jednak zależy Ci na urządzeniu łatwym do transportu, ponieważ dużo podróżujesz lub lubisz zabierać go ze sobą, powinieneś wybrać mniejszy ekran, przykładowo 13 cali. W kategorii ultrabook do 3000 zł polecamy Dell ultrabook oraz nowy przyszłościowy model Xiaomi ultrabook, ponieważ marka stosunkowo niedawno pojawiła się na rynku, ale już zdążyła zrobić zamieszanie, wprowadzając innowacyjne rozwiązania.

Co to są ultrabooki konwertowalne i hybrydowe?

Producenci oferują laptopy oraz tablety, a co gdyby je ze sobą połączyć? Właśnie tak powstał Ultrabook konwertowalny! Jest ultracienki, smukły, posiada mobilny procesor Intel i szybko się uruchamia. Wyróżnia go dotykowy ekran, często nawet z opcją odpinania. Dzięki temu możesz zmienić go w tablet, od którego różni się masą, rozmiarem i możliwościami. Laptopy konwertowalne to bardziej notebooki niż tablety, a laptopy hybrydowe to przede wszystkim tablety, a dopiero w drugiej kolejności komputery mobilne. Zapewniają bezpieczne i szybkie odłączenie ekranu od klawiatury oraz swobodne odwracanie monitora. Taka opcja zwiększa komfort pracy. Przykładem może być Asus ultrabook.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:02
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.