Udostępnij
Skomentuj

Ranking ekspresów do kawy do domu 2024. TOP 10 najlepszych

W poniższym zestawieniu prezentujemy dziesięć najchętniej wybieranych przez naszych klientów ekspresów do kawy do domu.

Pyszne i aromatyczne espresso czy delikatne cappuccino potrafi poprawić humor nawet w pochmurny i szary dzień. O ile w pracy łatwo o zaparzenie dobrej kawy w ekspresie, o tyle w domu często brakuje odpowiedniego sprzętu. Smakosz kawy nie może pozwolić sobie na takie niedopatrzenie, dlatego przedstawiamy dziś ranking profesjonalnych ekspresów do kawy, które doskonale sprawdzą się w mieszkaniu. Nowoczesne i wydajne urządzenia wyposażone w programatory czasowe, możliwość zaprogramowania własnych przepisów czy wybór już wprowadzonych do pamięci urządzenia receptur, sprawdzą się doskonale w codziennym użytkowaniu.

Ranking ekspresów ciśnieniowych - najczęściej kupowane modele

Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy do domu?

Kawa z ekspresu przygotowana ze świeżo mielonych ziaren to raj dla podniebienia. Możliwość dostosowania intensywności napoju do własnych preferencji, a także zapisania tych ustawień, pozwalają cieszyć się co rano idealną kawą o doskonałym smaku i aromacie. Decyzję o zakupie ekspresu do kawy warto uzależnić od własnych potrzeb. Urządzenia te oferowane są przez producentów w rozmaitych konfiguracjach – niektóre oferują jedynie podstawowe funkcjonalności, inne wyposażone są w technologie spotykane często w profesjonalnym sprzęcie do kawiarni.

Przed zakupem warto więc odpowiedzieć sobie na trzy podstawowe pytania i od udzielonych odpowiedzi uzależnić wybór konkretnego modelu.

  • Jaki rodzaj kawy będzie najczęściej przygotowywany w ekspresie? Urządzenia przelewowe oferują jedynie podstawową wersję małej czarnej. Urządzenia kolbowe z łatwością poradzą sobie z przyrządzeniem cappuccino, espresso oraz latte macchiato, z kolei ekspresy automatyczne oferują znacznie więcej programów.
  • Ile miejsca można przeznaczyć na ekspres w kuchni, salonie lub gabinecie? Ekspresy przelewowe mają niewielkie rozmiary i łatwo zmieścić je nawet w niedużym pomieszczeniu. Urządzenia ciśnieniowe zajmują znacznie więcej miejsca.
  • Ile osób będzie korzystało z ekspresu na co dzień? Ekspresy przelewowe pozwalają przygotować jednocześnie nawet 2 l kawy. Pozostałe urządzenia oferują równoczesne przyrządzenie jednej lub dwóch filiżanek ulubionego napoju.

Ekspresy do kawy do domu – ranking 2024

Przed zakupem ekspresu do kawy do domu najlepiej zapoznać się z oferowanymi przez producentów rozwiązaniami i wybrać najlepsze pod kątem własnych potrzeb. Aby ułatwić podjęcie decyzji o zakupie, prezentujemy zestawienie dziesięciu najpopularniejszych modeli w naszym sklepie.

Jaki profesjonalny ekspres do kawy do domu?

Ekspresy do kawy mają różną budowę oraz wynikający z niej sposób działania. Dokonując podstawowego podziału, wyróżnia się ekspresy do kawy przelewowe oraz ekspresy do kawy ciśnieniowe. Te drugie można dodatkowo podzielić na ekspresy kolbowe oraz ekspresy automatyczne.

  • Ekspres przelewowy – to proste w budowie i łatwe w obsłudze urządzenie. Wodę umieszcza się tutaj w specjalnym zbiorniku z grzałką, a ta po zagotowaniu przelewana jest przez filtr z kawą. Do załączonego dzbanka lub termosu trafia gotowy napój. Ekspresy przelewowe charakteryzuje długi czas parzenia kawy, co przekłada się na wysoką zawartość kofeiny w napoju. Są to urządzenia oferujące funkcję podtrzymywania temperatury gotowej kawy do kilku godzin.
  • Ekspres ciśnieniowy – wyróżnia się bardziej skomplikowaną budową i inną zasadą działania. Woda pod wysokim ciśnieniem tłoczona jest przez kawę i trafia bezpośrednio do filiżanek. Krótki czas parzenia przekłada się na niską zawartość kofeiny w gotowym napoju. Wśród urządzeń ciśnieniowych na szczególną uwagę zasługuje automatyczny ekspres do kawy do domu ze wbudowanym młynkiem, w którym kawa parzona jest ze świeżo mielonych ziaren.

Jakie parametry wziąć pod uwagę kupując ekspres do kawy do domu?

Profesjonalne ekspresy do kawy do domu powinny charakteryzować się najlepszymi parametrami, mającymi wpływ na ich wydajność i niezawodność. Kupując urządzenie do domu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego moc, generowane ciśnienie, pojemność zbiornika na wodę, a także dodatkowe funkcje.

  • Moc ekspresu – im większa, tym krótszy czas przygotowywania się urządzenia do pracy. Wydajne ekspresy ciśnieniowe charakteryzują się mocą na poziomie 1400-2000 W.
  • Pojemność zbiornika – warto pamiętać, że im większy zbiornik na wodę zastosowano w urządzeniu, tym rzadziej będzie wymagał on uzupełniania. Duże zbiorniki 2-litrowe to znacznie większy komfort użytkowania.
  • Ciśnienie – parametr ten dotyczy jedynie ekspresów ciśnieniowych i ma znaczenie dla szybkości parzenia kawy – im większe ciśnienie, tym szybciej można przygotować napój. Od maksymalnego ciśnienia uzależnione jest również to, jaki rodzaj kaw można przygotować w urządzeniu. Przykładem może być tutaj espresso, które wymaga ekspresu o minimalnym ciśnieniu 9 barów.
  • Zastosowany rodzaj młynka – w ekspresach ciśnieniowych używa się młynków żarnowych lub udarowych. Pierwsze z wymienionych nie miażdżą, a rozbijają ziarna kawy, co przekłada się na jej lepszy smak.
  • Dodatkowe funkcje – w postaci automatycznego czyszczenia, programatora czasowego, wbudowanych programów do przygotowania różnego rodzaju kaw, młynka i stopnia mielenia kawy, regulacji mocy i ilości kawy czy możliwości sterowania ekspresem za pomocą smartfona.
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:20
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.