Udostępnij
Skomentuj

Jaki ekspres ciśnieniowy ze spieniaczem mleka? Polecane modele

Jak wybrać ekspres ciśnieniowy z opcją spieniania mleka? Na co zwrócić uwagę? Który wybrać?

Ekspres do kawy z opcją spieniania mleka to wyjątkowo wygodne urządzenie, które umożliwia przyrządzanie kawy na wiele różnych sposobów. Oferta ekspresów tego typu jest jednak dość szeroka i mocno zróżnicowana. Jak wybrać najlepszy?

Polecane ekspresy ciśnieniowe

Jak działa ekspres do kawy ze spieniaczem do mleka?

Asortyment ekspresów ciśnieniowych, które posiadają opcję spieniania mleka jest bardzo szeroki. W zależności od wybranego urządzenia, spienianie mleka może przebiegać w różny sposób (automatycznie lub przy pomocy dyszy). W ekspresach tych można znaleźć jedno z poniższych rozwiązań:

 • Dysza do spieniania mleka-Jest to rozwiązanie znacznie prostsze i tańsze. Jeśli chcemy kupić tani ekspres do kawy ze spieniaczem do mleka i młynkiem, to możliwe, że będzie to właśnie urządzenie z dyszą. Posługiwanie się tym elementem jest bardzo łatwe, a spienianie mleka wymaga włożenia dyszy do dzbanuszka z zimnym mlekiem i uruchomienie funkcji spieniania. W zależności od tego, w jaki sposób umieścimy dyszę w naczyniu, jaką temperaturę będzie miało mleko i w jaki sposób będziemy przeprowadzać spienianie, uzyskany efekt może być różny. Przy pomocy dyszy można spienić mleko na gęstą pianę, jak do cappuccino, ale też nadać mu bardziej kremową konsystencję, jak do kawy flat white. Jakie są najważniejsze atuty i mankamenty tego rozwiązania?

Dysza do spieniania mleka – zalety i wady

Zalety

 • Tanie rozwiązanie, co wpływa na niższą cenę ekspresu.
 • Dysza nie zajmuje dużo miejsca.
 • To prosta konstrukcja, bardzo łatwa w czyszczeniu.
 • Dysza umożliwia spienianie mleka według własnych preferencji (łatwo nadać mleku odpowiednią konsystencję i kontrolować proces spieniania mleka).

Wady

 • Nie jest to rozwiązanie automatyczne.
 • Trzeba posiadać oddzielny dzbanuszek do spieniania mleka.
 • Po zakończeniu spieniania mleka, z dyszy może wydobyć się niewielka ilość wody (kilka kropel). Jeśli dysza znajduje się poza obrębem tacki ociekowej w ekspresie, to trzeba coś pod nią podłożyć lub zadbać o wytarcie tego miejsca.

Ekspres ciśnieniowy z dyszą pary, która odpowiada za spienianie mleka, to tańsze rozwiązanie, które ma sporo zalet, ale też swoje mankamenty. Jeśli priorytetem jest niska cena zakupu, to będzie to bardzo dobry wybór.

 • Automatyczny spieniacz do mleka-W wielu bardziej zaawansowanych ekspresach znajdziemy rozwiązanie zautomatyzowane. Jest to pojemnik na mleko oraz system przewodów, którymi jest ono pobierane z pojemnika i dozowane do filiżanki z kawą. Ekspres ciśnieniowy z pojemnikiem na mleko jest o tyle łatwy w obsłudze, że nie wymaga szczególnej uwagi i umiejętności, by przygotować kawę z mleczną pianką. Rozwiązanie to działa w sposób zautomatyzowany, co oznacza, że nieco trudniej o precyzyjną kontrolę spienianego mleka, ale wiele ekspresów z wyższej półki posiada sporo programów parzenia kawy z mlekiem, w których przyrządzane mleko może mieć różnorodną temperaturę oraz konsystencję.

Automatyczny spieniacz do mleka – zalety i wady

Zalety

 • Niezwykle prosta obsługa – wystarczy wybrać odpowiednią opcję i zadbać o to, by w pojemniku było mleko.
 • Możliwość odpięcia pojemnika i schowania go wraz z mlekiem do lodówki.
 • Wyższa funkcjonalność ekspresu – więcej sposobów przyrządzania kawy do wyboru.

Wady

 • Wyższa cena ekspresów z tym rozwiązaniem.
 • Pojemnik zajmuje miejsce – ekspres jest większy, a w niektórych modelach pojemnik ten stawia się obok ekspresu, co bywa niezbyt estetyczne.

Ekspres ciśnieniowy z pojemnikiem na mleko i opcją automatycznego spieniania to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na zautomatyzowanie procesu robienia kawy z mlekiem. Jeśli szukamy ekspresu, który będzie miał szeroką funkcjonalność, ale będzie prosty w obsłudze, to może być dobre rozwiązanie.

Jak wybrać ekspres do kawy ciśnieniowy ze spieniaczem mleka?

Oferta ekspresów ciśnieniowych z opcją spieniania mleka jest bardzo szeroka i różnorodna i to nie tylko pod względem cen, ale też wielu innych parametrów. By dobrać ekspres, który spełni oczekiwania kupującego i sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

 • Rodzaj ekspresu – wśród ekspresów ciśnieniowych, które oferują możliwość spieniania mleka znajdziemy zarówno ekspresy kolbowe, jak również ręczne lub automatyczne. Jeśli preferowanym rozwiązaniem jest automatyczne spienianie mleka, to najlepiej rozejrzeć się wśród ekspresów ciśnieniowych automatycznych.
 • Sposób spieniania mleka – jak już zostało wspomniane, w ekspresach ciśnieniowych można spieniać mleko przy pomocy dyszy, jak również automatyczne, jeśli ekspres wyposażono w takie rozwiązanie. Warto zastanowić się nad tym, która opcja będzie wygodniejsza. Jeśli zależy nam na niskiej cenie urządzenia, to warto wziąć pod uwagę dyszę, a jeśli chcemy ekspres o bardziej zaawansowanych opcjach, to warto rozejrzeć się za modelem z funkcją automatycznego spieniania i dozowania mleka.
 • Rodzaj kawy, jaką można zastosować – warto zwrócić uwagę na to, czy w ekspresie można stosować kawę mieloną, ziarnistą czy w saszetkach. Ekspres do kawy ze spieniaczem mleka i młynkiem to rozwiązanie, które pozwoli na stosowanie kawy ziarnistej, a świeżo mielona kawa ma zdecydowanie najlepszy aromat.
 • Ciśnienie – to kwestia, która decyduje o uzyskanym aromacie, a także o tempie parzenia kawy. Minimalne ciśnienie, jakie umożliwia zaparzenie dobrego espresso to 9 barów, ale zdecydowanie lepiej spisują się ekspresy oferujące 12, 15 lub 19 barów.
 • Pojemność zbiornika na wodę – to parametr, który zadecyduje o wielkości całego urządzenia, ale też o tym, jak często trzeba będzie uzupełniać w nim wodę.
 • Wielkość pojemnika na mleko (jeśli występuje) – jeśli ekspres posiada zintegrowany (wpinany) pojemnik na mleko albo dedykowany pojemnik, który stawia się obok na czas spieniania, to warto zwrócić uwagę na jego pojemność i wymiary. By mleko zachowało świeżość, najlepiej wypinać pojemnik po zakończeniu spieniania i umieszczać w lodówce, dlatego najlepiej sprawdzają się pojemniki dość wąskie, które można umieścić na półce na drzwiach lodówki.
 • Producent – renoma marki jest bardzo istotną kwestią, jeśli chodzi o zakup ekspresu ciśnieniowego. Lepiej unikać podejrzanie tanich lub zupełnie nieznanych marek. Nie bez powodu ekspres ciśnieniowy DeLonghi lub ekspres ciśnieniowy Saeco to rozwiązania doskonale znane, często oceniane i wybierane przez kupujących. Wiele marek specjalizuje się w urządzeniach do parzenia kawy i są one zdecydowanie godne uwagi oraz polecenia.
 • Cena – koszt zakupu ekspresu to kwestia, obok której trudno przejść obojętnie. Warto z góry ustalić dostępny budżet i skupić się na urządzeniach, które się w nim mieszczą.
 • Design – wygląd ekspresu ciśnieniowego jest kolejną sprawą, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie. To istotne nie tylko wówczas, gdy posiada się kuchnię otwartą na salon, gdyż wygląd sprzętów AGD wpływa także na estetykę całej kuchni. Wśród ekspresów ze spieniaczem do mleka znajdziemy sporo urządzeń o nowoczesnym lub minimalistycznym designie, ale też sprzęty o estetyce retro.
 • Rodzaje kawy, jaką można przyrządzić – ekspresy kolbowe nie mają zbyt wielu funkcji tego typu, ale ekspresy automatyczne mogą oferować od kilku do kilkunastu rodzajów serwowanej kaw, co zdecydowanie podnosi ich atrakcyjność oraz funkcjonalność.
 • Rozmiar ekspresu – niektóre ekspresy ciśnieniowe ze spieniaczem oraz młynkiem są naprawdę spore, dlatego warto zwrócić uwagę na tę kwestię, by nie okazało się, że urządzenie źle wygląda w kuchni lub zupełnie nie mieści się w wybranym miejscu.
 • Obsługa i funkcje – warto zwrócić uwagę także na to, w jaki sposób przebiega sterowanie urządzeniem (przyciski lub panel dotykowy) i czy ekspres ma jakieś opcje automatyczne (na przykład informowanie o zakamienieniu, funkcje samodzielnego czyszczenia i tym podobne).
 • Opinie użytkowników – jeśli mamy na oku kilka różnych ekspresów ciśnieniowych, to warto spojrzeć na ich recenzje oraz oceny od użytkowników – to powinno ułatwić podjęcie decyzji.

ekspres ciśnieniowy

Polecane ekspresy ciśnieniowe ze spieniaczem mleka

Zakup ekspresu ciśnieniowego z opcją wygodnego spieniania mleka to spore wyzwanie, gdyż pod uwagę trzeba wziąć także wiele innych cech oraz parametrów tego rodzaju urządzeń. Pewnym ułatwieniem przy zakupach może być lista polecanych i popularnych ekspresów tego typu. Lista zawiera ekspresy z różnych przedziałów cenowych.

 • Ekspres ciśnieniowy DeLonghi EC 156.B – to jeden z tańszych markowych ekspresów, który przy niskiej cenie (około 330 zł) oferuje niezłą funkcjonalność oraz dobre parametry. Urządzenie posiada dyszę do spieniania mleka, podwójny dozownik kawy i ciśnienie 15 barów.
 • Ekspres ciśnieniowy DeLonghi Dedica EC 685.M – jeden z bestsellerów do tysiąca złotych. To ekspres, który kosztuje około 600 zł, a oferuje wysoką jakość wykonania, dobre parametry oraz dopracowany design. Ekspres wyposażono w dyszę do spieniania mleka, ciśnienie 15 barów, a także w opcję podgrzewania filiżanek.
 • Ekspres ciśnieniowy Krups EA8108 – to jeden z bestsellerów wśród ekspresów ciśnieniowych z młynkiem do 1000 zł. Urządzenie wyróżnia się efektownym designem, a także możliwością stosowania kawy ziarnistej i jej mielenia bezpośrednio w ekspresie. Sprzęt wyposażono w dyszę do spieniania mleka.
 • Ekspres ciśnieniowy Philips HD8829/09 – bardzo popularny model ekspresu z przedziału cenowego do 1500 zł. Urządzenie posiada dedykowany zbiornik na mleko, które jest spieniane i dozowane bezpośrednio do filiżanki. Ekspres posiada 5 gotowych trybów przyrządzania kawy, a za jej aromat odpowiada ciśnienie w wysokości 15 barów oraz fakt, że jest mielona w ekspresie tuż przed zaparzeniem.
 • Ekspres ciśnieniowy Nivona Cafe Romatica 778 – to już sprzęt z wyższej półki, gdyż jego koszt to nieco ponad 3000 zł. To ekspres, który zwraca uwagę już samym swoim designem, a także funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania. Urządzenie posługuje się ciśnieniem w wysokości 15 barów i posiada cały szereg funkcji automatycznych, które ułatwiają przyrządzanie kawy oraz czyszczenie ekspresu.
 • Ekspres ciśnieniowy Miele CM 5500 (10770830) – ekspres za nieco ponad 4000 zł, który jednak jest dość chętnie kupowany w tym przedziale cenowym. Urządzenie posiada kilka gotowych trybów parzenia kawy, młynek oraz automatyczny spieniacz do mleka.
Udostępnij
5,0
6 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:14
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.