Udostępnij
Skomentuj

Nvidia Quadro P600 w laptopie – wydajność oraz specyfikacja

Nvidia Quadro P600 przeznaczony jest dla użytkowników indywidualnych, którzy potrzebują sporej wydajności do pracy i rozrywki. Taktowanie sięgające nawet 1620 MHz poradzi sobie z praktycznie każdą grą.

Nvidia Quadro P600 oparty jest o architekturę Pascal, która posiada 64-bitową szyną danych. 384 jednostki cieniujące zapewniają doskonałą jakość obrazu, a wysokie taktowanie zapewnia dużą wydajność przy obróbce grafiki. Z tym GPU możemy bez problemu korzystać z profesjonalnego oprogramowania graficznego czy CAD-ów.

Polecane karty graficzne

Nvidia Quadro P600 – specyfikacja

Nvidia Quadro P600 – zastosowanie

Nvidia Quadro P600 wyposażona jest we własne, dedykowane sterowniki, dzięki którym praca z kartą jest w pełni wydajna. GPU jest przeznaczone do pracy z profesjonalnymi aplikacjami z serii CAD, wizualizacji czy obróbki graficznej.

Z pewnością jednak zadowoleni z karty będą gracze. Bez trudu odpalimy takie gry PC jak:

  • The Crew 2,
  • Assassin’s Creed Origins,
  • Middle-earth: Shadow of War,
  • Rocket League.

Nvidia Quadro P600 zapewnia nam bardzo dobrą wydajność we wszystkich pozycjach tego typu. Wiele oczywiście zależy od procesora, pamięci RAM i innych komponentów laptopa.

Nvidia Quadro P600 – wydajność

Najbardziej zbliżone karty do tego układu to Radeon HD 6850 i GeForce GTX 465. Szybkość zegara pamięci to aż 5012 MHz, dzięki czemu opóźnienia w transferze są niewielkie. Nvidia Quadro P600 w benchmarku 3DMark Time Spy Score uzyskuje około 1312 punktów, co jest nieco gorszym wynikiem niż inny układ Quadro – M1200.

Wydajność jest nieco gorsza w porównaniu do GTX 1050 Ti przez zablokowanie części jednostek cieniujących. NVIDIA umieściła na GPU 4 GB pamięci GDDR5, połączonej interfejsem 128-bitowym. Samo połączenie z pozostałymi komponentami następuje przez PCI-Express 3.0. TDP zostało określone na 25 W, co jest całkiem przyzwoitym osiągiem, który pozwala na kompromis między energooszczędnością a wydajnością.

Optymalną rozdzielczością, na której pracuje karta to 1600x900 pikseli. Większe ustawienia mogą spowodować drastyczny spadek wydajności, a przy 2560x1440 nawet całkowitą niemożność uruchomienia czegokolwiek.

Nvidia Quadro P600 – porównanie z innymi modelami

Zobaczmy, jak radzi sobie Nvidia Quadro P600 mobile w porównaniu z innym modelem tej serii – Quadro P1000. Ciekawie może prezentować się również pojedynek Nvidia Quadro P600 vs MX150.

Porównanie Nvidia Quadro P600 vs GTX 1050 mobile pokazuje, że czasem taktowanie nie jest aż tak ważne, jak liczba jednostek cieniujących i pozostałe parametry układu. Jedynie wyższy model P1000 jest lepszy od prezentowanego tu GPU pod kątem benchmarków 3DMark. W grach nieco lepiej radzi sobie GTX – głównie właśnie dzięki dodatkowym jednostkom.

Nvidia Quadro P600 – w jakich laptopach?

W Nvidia Quadro P600 wyposażony jest laptop Dell Precision 3530 – doskonały sprzęt do pracy i rozrywki na wysokim poziomie. Poza opisanym wyżej GPU, komputer posiada:

Ten sporej mocy laptop ma ekran o przekątnej 15.6 cala i waży ponad 2.3 kilograma. Z pewnością nie należy do klasy ultrabooków o przeciętnej wydajności. Kosztuje nieco ponad 2600 dolarów, ale zapewni nam niezwykłą moc obliczeniową zarówno ze strony GPU, jak i CPU.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:09
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.