Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Klocki Lego Duplo - jakie wybrać? Który zestaw najlepszy dla dziecka?

Jak wybrać idealny zestaw LEGO Duplo dla dziecka i na co zwrócić uwagę?

LEGO Duplo – klocki LEGO dla maluchów

 • LEGO Duplo to znacznie większe klocki, które świetnie sprawdzą się już w przypadku rocznych i kilkuletnich dzieci.
 • Klocki z serii Duplo są bezpieczne dla maluchów, gdyż nie zawierają bardzo drobnych elementów, które dziecko mogłoby połknąć.
 • W ofercie klocków z serii Duplo można znaleźć zestawy dla rocznych, dwuletnich, trzyletnich lub starszych dzieci – oferta jest bardzo szeroka i zróżnicowana więc każdy znajdzie odpowiedni pakiet dla swojego dziecka.
 • Klocki LEGO Duplo nie są serią tematyczną, lecz ogólną (jak LEGO Classic), a z poszczególnych elementów można konstruować budynki, pojazdy i całą gamę innych obiektów.

Najpopularniejsze zestawy z serii LEGO Duplo

Zdecydowanie łatwiej wybrać dobre klocki dla własnego dziecka, gdy można przekonać się, które z nich cieszą się największą popularnością. Oto zestawy LEGO Duplo, które są najchętniej wybierane:

Rodzaje klocków LEGO Duplo

Każdy zestaw LEGO Duplo jest inny. To zarówno pakiety dla maluchów (od 18 miesiąca życia), jak i dla kilkulatków. Niektóre z nich są inspirowane popularnymi bajkami dla dzieci, a inne skupiają się wokół obiektów, zwierząt i przedmiotów, z jakimi dziecko ma do czynienia. Wśród klocków Duplo można wymienić kilka rodzajów zestawów:

 • Klocki LEGO Duplo z serii „Mój pierwszy/moja pierwsza…” – to pakiety klocków dla najmłodszych dzieci, które zawierają niewiele elementów. Klocki są duże, kolorowe i układają się w jedną określoną rzecz (na przykład samolot albo ciastko).
 • Tematyczne pakiety LEGO Duplo – to klocki dla dwulatków i starszych dzieci. Pakiety tego typu są nieco większe i droższe i służą do skonstruowania określonego obiektu lub pojazdu (na przykład koparki, elementów przyjęcia urodzinowego lub patrolu policji).
 • Zestawy LEGO Duplo inspirowane bajkami dla dzieci – mogą posłużyć do zbudowania kawiarni, którą odwiedza myszka Minnie albo do skonstruowania zamku dla Kopciuszka.

Zalety i wady klocków LEGO Duplo

Jak każda zabawka, także i LEGO Duplo mają swoje mocne i słabsze strony i warto je poznać jeszcze przed zakupem.

ZALETY

 • To klocki w sam raz dla maluchów, mogą się nimi bawić już półtoraroczne dzieci.
 • Wszystkie elementy tych klocków są duże i bezpieczne dla dzieci.
 • Oferta klocków LEGO Duplo jest szeroka i zróżnicowana.
 • W ofercie są zestawy dla półtorarocznych, dwuletnich, trzyletnich i starszych dzieci.

WADY

 • Starsze dzieci wolą mniejsze i trudniejsze w układaniu klocki. Z LEGO Duplo się wyrasta.
 • Ceny większych zestawów są dość wysokie.

Który zestaw warto LEGO Duplo wybrać dla dziecka?

Wybór klocków z serii LEGO Duplo nie wydaje się szczególnie trudny – oferta jest dość szeroka, ale wystarczy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii:

 • Wielkość zestawu – klocki LEGO Duplo są dostępne w małych pakietach w niższych cenach lub w dużych paczkach, które wiążą się z większym wydatkiem. Im większy zestaw, tym więcej możliwości stwarza.
 • Wiek dziecka – każdy z zestawów LEGO Duplo jest przypisany do konkretnej grupy wiekowej i to właśnie na to kryterium należy zwrócić szczególną uwagę.
 • Zainteresowania malucha – poszczególne zestawy mają określoną tematykę i umożliwiają konstruowanie konkretnych obiektów (na przykład zwierząt, pojazdów). Warto dobrać zestaw w zależności od zainteresowań dziecka – to najlepsza gwarancja, że klocki faktycznie spodobają się maluchowi.

Zabawa klockami przynosi wiele pozytywnych efektów. To nie tylko sposób na rozrywkę dla malucha, ale także zajęcie, które rozwija zmysły i wspiera kreatywność.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 02:18
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.