Udostępnij
Skomentuj

Jazda na rolkach - co daje? Ile kalorii można spalić?

Jazda na rolkach oprócz doskonałej zabawy dostarcza też wielu innych korzyści.

Jak każda aktywność fizyczna pozwala spalać zbędne kalorie i ćwiczyć konkretne partie mięśni. Rolki to także doskonały sposób na poprawienie humoru i spędzenie czasu z przyjaciółmi. Jakie zatem korzyści płyną z jazdy na rolkach ? Co dają ? Czy są one dobrym pomysłem tylko dla najmłodszych ? Jak zacząć jeździć ? Wszystkie przydatne informacje poniżej.

Polecane rolki

Jazda na rolkach - kalorie

Jedną z głównych korzyści, jakie oferuje nam jazda na rolkach, jest szeroko pojęte utrzymywanie dobrej kondycji. Dzięki takiemu rodzajowi ruchu nasze mięśnie są codziennie wykorzystywane i stymulowane. Nawet jeśli nie trenujemy regularnie rolkarstwa to i tak w bardzo dużej mierze wpłynie to na nasze samopoczucie i ogólny dobry stan fizyczny.

Jazda na rolkach pozwala także spalać zbędne kalorie. Stawiec na pytanie, czy odchudzają, możemy przytaknąć twierdząco. Intensywna jazda w ciągu godziny może spalić nawet 800 kalorii, co jest genialnym wynikiem. Doskonale sprawdzą się jako narzędzie do odchudzania, gdy nie lubimy spędzać czasu na siłowni lub powtarzać nudnych ćwiczeń. Co zatem rolki dają konkretnie ?

Podczas jazdy na rolkach pracuje wiele grup mięśni. Balansowanie, skręcanie czy rozpędzanie się na rolkach rozwija wiele elementów naszego ciała zarówno tych fizycznych, jak i psychicznych. Zatem co kształtują roki ? Oto odpowiedzi:

  • dolne partie ciała (mięśnie nóg, ud, pośladków)
  • mięśnie kręgosłupa
  • równowagę i percepcję
  • refleks
  • szybkość podejmowania decyzji

Regularnie treningi w postaci 2,3 dni w tygodniu potrafią znacząco podnieść ogólną formę i wydolność organizmu. Jazda na rolkach jest tak samo efektywnym ćwiczeniem, jak chodzenie na aerobik. Więc jeśli zależy nam na atrakcyjnej formie pełnoprawnego treningu, to jazda na rolkach wydaje się do tego celu wręcz stworzona.

Jazda na rolkach dla aktywnych

Jazda na rolkach może też być idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu w gronie znajomych. Popołudniowy wypad do parku lub weekendowa wycieczka w większym gronie będą zdecydowanie lepszym pomysłem na spędzenie czasu niż oglądanie telewizji, lub rozmowa na czacie.

Rolki dla dzieci

Jeśli zastanawiamy się, czy kupić dziecku rolki i zachęcić do tego typu aktywności fizycznej jak najbardziej polecam ten sposób. Jazda na rolkach wbrew pozorom jest bardzo bezpiecznym sportem. Przeważnie tylko na początku zdarzają się przewrotki, które nie są w ogóle odczuwalne dzięki ochraniaczom, a traktowane są bardziej w kategorii zabawnej sytuacji.

Atrakcyjna forma sportu może zachęcić dziecko do ruchu, wyciągnąć je sprzed komputera i wyrobić odpowiednie nawyki dbania o własną formę. Jazda na rolkach dzięki swojej charakterystyce rozwijają cechy związane z równowagą i percepcją.

Niezależnie od wieku rolkarza należy pamiętać o kasku na rolkii ochraniaczach na rolki. Ustrzegą one nas przed nie komfortowymi sytuacjami. Ceny zestawów są bardzo niskie a miejsc, w których można je kupić — jest wiele.

Szybki transport

Niedocenianą korzyścią, z której nie korzysta zbyt wiele osób, jest mobilność i szybkość transportu. O ile rower jest doskonałym sposobem na przemieszczanie się, o tyle dość rzadko widzi się osoby chowające rolki do plecaka i wchodzące do biura. Jeśli jednak chcemy przemieścić się w miejsce w oficjalnym celu, taki rodzaj transportu może być idealny. Rolkarze traktowanie są jak osoby piesi, wiec przemieszczanie się po mieście nie powinno sprawiać problemów. Ich relatywnie niewielkie rozmiary są bardzo komfortowe. Gdy zaopatrzymy się również w odpowiedni plecak sportowy lub taki do biegania czy jeżdżenia na rowerze ich schowanie w nim po jeździe zupełnie wyeliminuje problem przenoszenia.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:35
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.