Udostępnij
Skomentuj

Jakie gry akcji na Xbox 360 wybrać? Sprawdź nasze propozycje

W poradniku prześledzimy ogromną bibliotekę tytułów na Xbox 360 w poszukiwaniu najlepszych gier akcji.

Czym są gry akcji?

Gry akcji charakteryzują się bardzo dynamiczną rozgrywką, której powodzenie zależy w  dużej mierze od refleksu gracza. Ich największą zaletą jest ogromne zróżnicowanie tytułów. Dzięki temu gry akcji na Xbox 360 nadal docierają do szerokiego grona odbiorców. Trudno szukać posiadaczy tej konsoli, którzy nie mieli styczności z omawianym gatunkiem. Wśród całej masy ciekawych produkcji znajdziemy zarówno gry dla dzieci, jak i te przeznaczone dla graczy dużo starszych. 

Polecane gry akcji na Xbox 360

Gry akcji na Xbox 360

W grach akcji możemy spotkać rozgrywkę pierwszoosobową (seria Battlefield, czy Call of Duty), jak również trzecioosobową (seria Assassin's Creed czy Grand Theft Auto). To tylko niektóre przykłady, lecz ilość gier, jaka pojawiła się na konsoli Xbox 360 jest ogromna. 

Warto wiedzieć!

Pomimo że konsola Xbox 360 istnieje na rynku od wielu lat, nadal na serwerach gier możemy spotkać towarzyszy rozgrywki. Za usługę, która umożliwia grę online, musimy zapłacić. Chodzi o abonament Xbox Live Gold. Jego miesięczny koszt to 29 zł. Decydując się na subskrypcję, możemy liczyć również na dostęp do dodatkowych gier. Jedna usługa obejmuje zarówno konsolę Xbox One, jak i Xbox 360.

Gry akcji na Xbox 360 

W szerokiej bibliotece gier akcji, jakie spotkamy na konsoli Microsoftu nie zabraknie tytułów, które skradną serca graczy na wiele godzin. Są wśród nich kapitalne produkcje, które do dziś cieszą się wielkim uznaniem fanów na całym świecie. W naszej tabeli przedstawiliśmy polecane tytuły, których popularność osiągnęła bardzo wysoki poziom.

Wszystkie gry charakteryzują się bardzo wysokiej jakości rozgrywką i atrakcyjną grafiką. Warto przyjrzeć im się bliżej.

  • Lego Marvel Avengers - nieograniczony świat klocków Lego idealnie wpisuje się w świat gier video. Gra zabiera nas do universum Marvela, w którym wcielimy się w bardzo wiele filmowych postaci oraz odkryjemy lokacje, jakie mogliśmy oglądać na kinowych ekranach. Idealna propozycja dla fanów klocków i superbohaterów.
  • Metal Gear Solid V:The Phantom Pain - popularny Snake budzi się po dziewięcioletniej śpiączce i musi stawić czoła realiom zimnej wojny. Nasz bohater będzie musiał pokonać wielu wrogów, prowadząc otwartą walkę lub stosując cały szereg rozwiązań taktycznych.
  • Painkiller Hell & Damnation - gracz wciela się w postać Daniela Garnera, który ginie w wypadku samochodowym. Po śmierci trafia do miejsca, w którym musi pokonać całe hordy przeraźliwych potworów. Tylko w ten sposób może odkupić winy.
  • Assassins Creed IV Black Flag  - bohaterem gry jest Edward Kenway. Jako kapitan pirackiego okrętu będzie przeszukiwał zatopione wraki, walczył z templariuszami i oczywiście poszukiwał skarbów. 
  • Lego Przygoda Gra Video - kolejna gra w naszym zestawieniu, która łączy klocki Lego i wspaniałą przygodę w znakomicie zaprojektowanym świecie. Będziemy rozwiązywali wiele zagadek logicznych, odkrywali nowe postacie i pokonywali coraz trudniejsze poziomy. Wspaniała zabawa również dla dzieci.
  • Castlevania Lords of Shadow 2 - opowieść o Gabrielu, który będzie przemierzał tajemnicze krainy, aby stawić czoła licznym wrogom, w tym ogromnym bossom. Podczas tej wędrówki nasza postać będzie coraz bardziej potężna oraz lepiej wyposażona.

Oczywiście nasza lista mogłaby być dużo dłuższa. Warto zapoznać się ze wszystkimi grami akcji na Xbox 360.

Uwaga!

Gatunek gier akcji często łączy się  innym typem gier, tworząc świetne kombinacje. Doskonałym przykładem może być Metal Gear Solid V:The Phantom Pain, który oprócz dynamicznej rozgrywki oferuje mechanizmy znane z gier taktycznych i wojennych. Dzięki temu produkcja zyskała bardzo wysokie oceny graczy.

Gry akcji na Xbox 360 - cena

Starsze konsole, takie jak Xbox 360 oferują nam bardzo tanią rozrywkę. Za największe hity na tę konsolę zapłacimy mniej niż 100 zł. Tytuły nieco mniej popularne, lecz równie dobrej jakości mogą kosztować nawet ok. 35 zł. 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:47
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.