Udostępnij
Skomentuj

Gry RPG na Xbox One. Które zyskały największe uznanie graczy?

Xbox One to konsola, która zaskakuje dużą biblioteką gier RPG. Które z nich warto wybrać? Oto nasz poradnik.

Jakie gry RPG na Xbox One?

Gry RPG to tytuły, w których naszym zadaniem jest rozwój bohatera lub całej drużyny. Postacie będą przemierzać wielkie światy, pokonywać rzesze wrogów oraz wykonywać setki zadań. Elektroniczna rozrywka w tego typu grach rozpoczęła się od komputerów osobistych. Dzisiejsze konsole z powodzeniem kontynuują  standardy wykreowane przez prekursorów. Również gry na Xbox One prezentują się znakomicie. Oto produkcje, które cieszą się największą popularnością:

Tak prezentuje się nasz top gier RPG na Xbox One. Z pewnością każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Mamy tu produkcje osadzone w przepięknie wykreowanych światach, które potrafią wciągnąć na bardzo długo. Warto przed zakupem dokładnie sprawdzić recenzje tych produkcji, aby wybrać tytuł, który najbardziej przypadnie nam do gustu.

Obok typowych produkcji RPG warto wyróżnić te, które posiadają elementy gier MMORPG, jakie spotkamy na Xbox. Jednym z najnowszych tytułów o takim charakterze może być Anthem. To kooperacyjna strzelanina, w której nasza drużyna ma za zadanie wyeliminować wrogów. Najważniejsza jest efektywna współpraca.  

Polecane gry RPG na Xbox One

Nie tylko gry RPG na Xbox One

Dziś śmiało można powiedzieć, że elementy RPG w grach zostały włączone do wielu innych gatunków. Nawet gry strategiczne na Xbox One często stawiają na rozwój bohaterów i stopniowe poprawianie umiejętności. Szczególnie widać to w przypadku szkolenia naszych wirtualnych armii. Również produkcje sportowe oferują specjalne tryby, w których nasz piłkarz będzie zdobywał kolejne umiejętności. Dużą popularnością na konsoli Xbox One cieszą się również gry przygodowe. Tutaj ponownie, nasza postać stale się rozwija i jest bogatsza o nowe doświadczenia. Rozwój postaci na stałe wpisał się w historię gier video.

Klasyczne gry RPG na Xbox One

Klasyczne gry RPG to produkcje, które wiele lat temu cieszyły się ogromną popularnością. Zbieraliśmy swoją drużynę i mieliśmy za zadanie przetrwać w tych fantastycznych światach. Największym atutem tych produkcji była bardzo atrakcyjna, wielowątkowa fabuła, która w niesamowity sposób budowała klimat rozgrywki. Niejedna spotkana w grze postać potrafiła opowiedzieć bardzo intrygującą historię. Najbardziej zasłużone serie dla tego gatunku to Icewind Dale, Planescape Torment, czy Baldur’s Gate.

Gry o takim charakterze powróciły również na konsoli Xbox One. Oczywiście grafika i interfejs rozgrywki został dostosowany do dzisiejszych standardów. Gracze mogą, więc cieszyć się bardzo atrakcyjną rozgrywką i niezapomnianym klimatem. Oto gry RPG na Xbox One, które przypominają klasyczne produkcje:

  • Divinity Original Sin 2 Definitive Edition
  • Torment: Tides of Numenera
  • Baldur’s Gate II (odświeżona wersja gry trafi na rynek 21 września)
  • Planescape: Torment (odświeżona wersja gry trafi na rynek 21 września)
  • Icewind Dale  (odświeżona wersja gry trafi na rynek 21 września)
  • Neverwinter Nights (odświeżona wersja gry trafi na rynek 6 grudnia)

Jak widzimy, już niebawem zagramy w odświeżone klasyczne gry RPG ze starych czasów. To prawdziwa gratka dla największych fanów RPG. Będą mogli przypomnieć sobie te bardzo dobre tytuły. Natomiast nowi gracze zapoznają się z prekursorami gatunku.

Skrót RPG oznacza Role Playing Game. Pierwsze takie gry powstały już w latach 70. Z oczywistych względów rozgrywka elektroniczna nie była wtedy możliwa. Gracze zasiadali przy stole, rozkładali podręczniki i sami tworzyli niesamowite historie. Bez wątpienia tego typu zabawa stanowiła początek dla wirtualnej rozgrywki i źródło inspiracji dla producentów gier video.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:10
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.