Udostępnij
Skomentuj

Jaki zlewozmywak granitowy wybrać? Jak go czyścić?

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze zlewozmywaka granitowego. Oto kilka cennych wskazówek.

W niniejszym poradniku dowiesz się nie tylko, jak wybrać dobry zlewozmywak granitowy, ale również, jak o niego zadbać. Przekonaj się, czym myć zlew kamienny i skorzystaj z naszych rad. Wybierz najlepszy model, sięgnij po rozwiązania, które cieszą się uznaniem w oczach najbardziej wymagających klientów.

Jak dbać o zlewozmywak granitowy?

Wielu klientów przed zakupem pyta, jak konserwować zlew granitowy. Kluczowym aspektem będzie oczywiście proces czyszczenia. Nie ulega wątpliwości, że tego typu zlewozmywak wygląda nad wyraz atrakcyjnie i cieszy się ogromnym uznaniem wśród klientów, którzy cenią elegancką stylistykę. Pielęgnacja zlewu granitowego zawsze powinna przebiegać według ściśle określonych zaleceń. Dowiedz się, czym jest zlew kamienny – jak czyścić powierzchnię oraz na co zwrócić szczególną uwagę. Poznaj najważniejsze wskazówki i ciesz się ponadprzeciętnym komfortem użytkowania. 

 

zlewozmywak granitowy

 

Dlaczego warto wybrać zlewozmywak granitowy?

Zanim odpowiemy na pytanie – jak dbać o zlew granitowy? Powinniśmy zastanowić się, dlaczego warto na takie rozwiązanie się zdecydować. Przede wszystkim zlewozmywaki wyróżniają się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Granit to gwarancja trwałości przez długie lata. Dzięki temu mamy pewność, że wybieramy sprzęt pierwszorzędnej jakości. 

Ponadto tego typu zlewy odporne są na zacieki oraz osadzanie się brudu i kamienia. Kolejnym atutem jest bardzo łatwe czyszczenie zlewu z granitu. Wystarczy zaledwie kilka prostych kroków. Klienci doceniają również szeroki wybór produktów. 

Oczywiście przed zakupem należy zapoznać się ze specyfikacją techniczną sprzętu kuchennego. Pomocne będą opinie klientów oraz zgromadzone w sieci testy i recenzje. Przyda się również instrukcja – jak czyścić zlew kamienny. Oferta granitowych zlewozmywaków jest bardzo szeroka i zróżnicowana. W sklepie Morele.net znajdziesz wiele interesujących produktów. Z pewnością każdy będzie mógł wybrać idealne rozwiązanie dla siebie.

Polecane modele

Jaki zlewozmywak granitowy wybrać?

Przed zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na opis produktu, gdzie uwzględniono wiele bardzo istotnych czynników. Należy również sprawdzić, jak przebiega czyszczenie granitowego zlewu. Dzięki temu z łatwością wybierzemy sprzęt kuchenny, który idealnie wpisze się w zakres naszych preferencji.

  • Kształt i rozmiar – najbardziej popularne są zlewy prostokątne. Na rynku nie brakuje jednak kwadratowych, owalnych, okrągłych czy trapezowych. Oczywiście elementy te należy dostosować warunków, jakie panują w naszej kuchni. 
  • Typ zlewu – najczęściej w ofercie spotkamy zlewy nakładane. Innym rozwiązaniem mogą być te podblatowe.
  • Układ – asortyment produktów obejmuje zlewy 1-komorowe, 2-komorowe oraz 1,5-komorowe. W zależności od preferencji możemy wybrać model z ociekaczem lub bez.
  • Kolorystyka – nie ulega wątpliwości, że powinniśmy dobrać tonację idealnie dostosowaną do aranżacji naszej kuchni.
  • Czyszczenie zlewozmywaka granitowego – decydując się na granitowy zlew – czyszczenie powinno przebiegać bardzo szybko i sprawnie.
  • Impregnacja zlewu granitowego – zdecydowanie warto wybierać modele, które pozwolą nam z łatwością przeprowadzić ten proces.
  • Renoma producenta – w ofercie sklepu Morele.net znajdziesz propozycje renomowanych producentów, którzy cieszą się dużym uznaniem wśród klientów. Zachęcamy, aby zapoznać się z całym asortymentem.
  • Cena – zakres cenowy jest dosyć szeroki. Za najtańsze modele zapłacimy około 370 zł. Natomiast koszt tych najdroższych sięga nawet około 2000 zł. 

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione kwestię, z pewnością wybierzemy model, który doskonale sprawdzi się w naszej kuchni. Powinniśmy dobrać odpowiedni kształt, rozmiar oraz układ i typ zlewu. Aby wybrać zlewozmywak granitowy – konserwacja powinna być łatwa dla każdego użytkownika.

Czyszczenie zlewozmywaków granitowych

Nie ulega wątpliwości, że czyszczenie oraz impregnacja zlewozmywaka granitowego będzie ważnym aspektem przy wyborze modelu, który zapewni nam funkcjonalność na najwyższym poziomie. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych, lecz prostych do wykonania kroków. 

Czym czyścić zlew granitowy?

Konserwacja zlewów jest niezwykle łatwa, chociaż powinna być prowadzona regularnie. Warto czyścić go raz dziennie, aby zapobiegać przebarwieniom, jakie mogą powstać na skutek korzystania ze środków chemicznych. Dzięki temu zachowamy atrakcyjny wygląd naszego zlewu na dłużej. Zadbany model z pewnością sprawdzi się przez długie lata. 

Czym czyścić zlewozmywak kamienny?

Czyszczenie zlewozmywaków granitowych należy prowadzić raz dziennie po zakończeniu pracy w kuchni. Wystarczy skorzystać gąbki oraz płynu do mycia naczyń i spłukać go. Warto nadmienić, że na rynku nie brakuje specjalnych płynów do czyszczenia granitowych powierzchni. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale, gdy poważne zabrudzenia pokryją nasz zlew granitowy – czyszczenie za pomocą specjalistycznego środka jest bardzo skuteczne. 

Czyszczenie czarnego zlewu granitowego

Czym czyścić zlewozmywak granitowy czarny? Powyższe rozwiązanie sprawdzi się znakomicie również w przypadku ciemniejszych kolorów. Natomiast nie wolno w zlewie pozostawiać produktów, które zawierają substancje barwiące (np. kawa, wino czy buraki). Wystarczy raz na jakiś czas skorzystać z wysokiej jakości płynu. 

Brzydkie zapachy a zlewozmywak granitowy

Gdy na powierzchni granitu namnoży się duża ilość bakterii, może pojawić się nieprzyjemny zapach. Czyszczenie zlewu granitowego powinno być przeprowadzone przez pozbycie się wszystkich zabrudzeń z sitka. Dobrą praktyką będzie przepuszczenie przez odpływ wrzątku. Decydując się na model renomowanego producenta np. zlew Blanco – czyszczenie będzie naprawdę proste. 

Z całą pewnością warto postawić na kamienny zlew – czyszczenie będzie dużo łatwiejsze i znacznie szybsze niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, jednak powinniśmy zawsze brać pod uwagę powyższe wskazówki. Dzięki temu komfort użytkowania zawsze będzie stał na najwyższym poziomie. 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:05
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.