Udostępnij
Skomentuj

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Podpowiadamy

Odkurzacz bezprzewodowy ułatwi wykonywanie obowiązków. Postaw na robota sprzątającego lub model pionowy.

Wybór odkurzacza bezprzewodowego nie jest łatwy, ale mam na to sposób. Nasz poradnik przedsatwia najważniejsze informacje, często bardzo zaskakujące.

Polecane odkurzacze pionowe

Który odkurzacz bezprzewodowy kupić?

Odkurzacze bezprzewodowe coraz częściej goszczą w domach, ułatwiając wykonywanie codziennych obowiązków. Można je podzielić na trzy główne rodzaje, które opisane są poniżej.

 • Odkurzacze pionowe ― zbudowane są z długiego ramienia zakończonego szczotką. Pojemnik na zanieczyszczenia został zintegrowany z rączką sprzętu sprzątającego. Główne zalety to poręczność i lekkość, gdyż ich waga zazwyczaj nie przekracza 3 kg. Do wad zaliczysz ograniczony czas pracy wynoszący średnio 45 minut oraz mniejszą moc niż w klasycznych odpowiednikach. Przykładem takiego odkurzacza jest lekki odkurzacz bezprzewodowy Bosch.
 • Odkurzacze ręczne ― mały sprzęt akumulatorowy może posłużyć do czyszczenia tapicerki samochodowej lub mebli. Większość pionowych urządzeń to właściwie odkurzacze 2 w 1, których możesz używać też jako kompaktowych sprzętów ręcznych.
 • Roboty sprzątające ― na przykład nowoczesny samojezdny robot sprzatający Xiaomi wyposażony w zestaw czujników oraz kamer. Potrafi on samodzielnie zaplanować trasę, omijać przeszkody oraz zapoznać się z nowym terenem. Możesz nim swobodnie sterować za pomocą aplikacji w telefonie.

Czym się charakteryzują odkurzacze bezprzewodowe?

Polecany odkurzacz bezprzewodowy Electrolux lub inny model znanego producenta ma swoje wady i zalety. Niewątpliwym atutem jest wbudowany akumulator lub bateria. Takie rozwiązanie gwarantuje dużą swobodę podczas odkurzania, bez ograniczenia długością kabla. Urządzenie tego typu najczęściej posiada zbiornik na śmieci, nie musisz więc kupować i wymieniać worków. Wystarczy tylko opróżnić pojemnik.

Minus stanowi akumulator. Pozwala on na pracę przez 30-60 minut, a później odkurzacz bezprzewodowy Philips należy naładować. Proces ten bywa czasochłonny i najczęściej trzeba go wykonać po każdym sprzątaniu. Należy zaznaczyć, że ten produkt ma mniejszą moc w porównaniu z klasycznym przewodowym urządzeniem. Niestety może mieć to wpływ na słabszą wydajność oraz skuteczność.

Jak ładować odkurzacz bezprzewodowy?

Sprawdź, w jaki sposób ładować samoczyszczący odkurzacz Dyson lub inny, w zależności od tego, czy posiada on:

 • zamontowany na stałe akumulator ― wystarczy jedynie, że podłączysz urządzenie do źródła prądu za pomocą dedykowanej ładowarki i odczekasz do pełnego uzupełnienia baterii.
 • Możliwość demontażu akumulatora ― aby efektywnie naładować baterię, należy wyciągnąć ją z odkurzacza, podpiąć do zewnętrznej ładowarki i podłączyć do gniazdka elektrycznego. Po naładowaniu zaleca się odłączenie całości od źródła prądu i ponowne zamontowanie baterii w urządzeniu sprzątającym.
 • Baterie litowo-jonowe ― wyjątkowo łatwe w obsłudze i nie sprawiają problemu nawet początkującym użytkownikom. Nie mają one „efektu pamięci”, który ogranicza ich pojemność w trakcie użytkowania. Warto zaznaczyć, że możesz je ładować nawet jeśli nie są całkowicie rozładowane.

Jakie są istotne parametry odkurzaczy bezprzewodowych?

Zapoznaj się z poniższymi parametrami, które pomocą wybrać Ci najlepszy model.

 • Konstrukcja ― postaw na urządzenie 2 w 1 z silnikiem przy rączce lub taki z funkcją mycia 3 w 1.
 • Moc ― im większa, tym skuteczniejsze będzie sprzątanie.
 • Czas pracy ― dostosuj go do wielkości swojego mieszkania oraz częstotliwości odkurzania, 30 minut wystarczy na posprzątanie ok. 160 metrów kwadratowych.
 • Waga ― odkurzacze ręczne ważą zwykle ok. 1 kg, z kolei pionowe 3-4 kg.
 • Czas ładowania ― przed zakupem zweryfikuj, ile minut potrzebuje urządzenie do pełnego naładowania, zazwyczaj jest to około 180 minut.

Co lepsze ― odkurzacz bezprzewodowy czy zwykły?

Ranking i opinie użytkowników sugerują, że coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze bezprzewodowe. Wydajne akumulatory, wysoka funkcjonalność i łatwość obsługi przemawiają na ich korzyść. Z kolei modele przewodowe cechuje większa moc i długie cykle sprzątania. Ważnym kryterium bywa również cena, która w przypadku tradycyjnych sprzętów jest niższa. Nowoczesne urządzenia bez kabla kosztują nawet kilka tysięcy złotych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:51
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.