Udostępnij
Skomentuj

Jaką pastę do zębów wybrać - w ciąży, na kamień lub wybielenie zębów?

Wybór pasty do zębów jest ważny, ponieważ każdy z nas zmaga się z innym problemem uzębienia.

Pasty do zębów - rodzaje

  1. Pasta do zębów wybielająca – wybierając pastę wybielającą, zastanawiamy się jaka pasta do zębów wybiela najlepiej. Pasty te posiadają cząsteczki wybielające (jak na przykład pasta blend-a-med 3D white fresh) bądź specjalne składniki polerujące (jak na przykład elmex –intensywne oczyszczanie), które powodują rozjaśnianie naszej płytki nazębnej.
  2. Pasta do zębów antybakteryjna – jeżeli zastanawiamy się jaka jest najlepsza pasta do zębów na kamień, albo jaka pasta przy krwawieniu dziąseł – odpowiedzią jest pasta antybakteryjna. Idealnie nadaje się na podrażnione dziąsła, na odkładanie kamienia nazębnego, czy przy paradontozie. Na przykład: pasta do zębów Colgate, Ziaja, Elgydium Anti Plaque, Colgate, czy Lavera.
  3. Pasta do zębów aloesowa – która pasta idealnie chroni przed próchnicą? Aloesowa. Świetnie sprawdza się także przy kamieniu nazębnym. Aloes chroni dziąsła dzięki bakteriostatycznym właściwościom, do tego pasty te są bardzo łagodne dla szkliwa. Do wyboru mamy pasty takie jak: Aloesowa Pasta Forever Bright, Pasta do zębów aloesowa Bio, Urtekram z aloesem.
  4. Pasta do zębów ekologiczna – są produkowane z najlepszych, naturalnych składników. Nie zawierają substancji konserwujących, fluoru ani środków pieniących. Świetnie wzmacniają dziąsła i łagodzą podrażnienia. Na przykład: Ayerdent, Lavera, Sante Naturkosmetik, czy Logona.
  5. Pasta do zębów bez fluoru - są to pasty, które nie zawierają fluoru. Polecane w szczególności dla dzieci.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie pasty?

Przede wszystkim musimy wiedzieć z jakim problemem się zmagamy i na czym nam najbardziej zależy. Jeżeli krwawią nam dziąsła wybierzemy inną pastę, niż wtedy kiedy mamy problem z nawracającą próchnicą. Inną pastę wybierzemy, aby wybielić trochę swój uśmiech, a inną jeżeli zależy nam na naturalnych składnikach. Kiedy więc poznamy swój problem musimy czytać etykiety, tak aby dobrać idealną pastę dla siebie. Możemy też zapytać naszego stomatologa, która pasta jest najlepsza w naszym indywidualnym przypadku.

Jaka pasta do zębów w ciąży?

Najlepiej używać pasty ekologicznej, która nie będzie uczulać. Podobnie jak z pastą dla alergików. Im delikatniejsza, tym lepsza. Czasami nie ma przeciwskazań aby zmieniać swoją dotychczasową pastę, dlatego warto zapytać swojego lekarza, jeżeli pojawiają się wątpliwości.

Jaka pasta do zębów przy aparacie ortodontycznym?

Przy noszeniu aparatu ortodontycznego należy pamiętać o bardzo dokładnym szczotkowaniu, ponieważ najłatwiej wtedy o próchnicę, gdy drobinki jedzenia dostają się pod aparat. Każda pasta jest dobra, jeżeli zawiera fluor. Dlatego tylko na to należy zwrócić uwagę.

Jaka pasta do zębów na odsłonięte szyjki zębowe?

Czasami wraz z wiekiem dziąsła cofają się i odsłaniają szyjki zębowe. Stają się one wtedy bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Dlatego idealna pasta to taka, która zawiera wysokoaktywny aminofluorek jak np. Elmex Sensitive Plus czy Lacalut.

Dlaczego pasta do zębów ma paski?

Na tubkach past do zębów często znajdują się kolorowe paski, które są niczym innym jak oznaczeniami Certyfikatu Jakości ISO. Co oznaczają konkretne kolory?

  • kolor czarny – pasta zawiera same chemiczne składniki.
  • kolor czerwony – pasta zawiera chemiczne składniki, ale w mniejszej ilości niż pasta z czarnym paskiem.
  • kolor niebieski – w skład tej pasty wchodzą składniki chemiczne, pół na pół ze składnikami naturalnymi.
  • kolor zielony pasta taka zawiera same naturalne składniki, zero chemii.

Dlaczego pasta do zębów się pieni?

Pasta do zębów się pieni, ponieważ zawiera w swoim składzie składniki pieniące. Zazwyczaj jest to laurylosiarczan sodu, a czasem inne środki powierzchniowo-czynne. To dzięki nim podczas mycia tworzy się piana.

Dlaczego pasty do zębów zawierają fluor?

Fluor w odpowiednich ilościach wzmacnia szkliwo zębów i chroni je przed próchnicą. Należy jednak uważać, ponieważ przedawkowanie go (zażywany w zbyt dużych ilościach) może powodować choroby somatyczne i psychiczne.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:06
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.