Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jak rozczesać splątane włosy? Kiedy czesać je po umyciu?

Warto poznać kilka trików, które ułatwią rozczesywanie kołtunów i zapobiegną niszczeniu struktury włosa.

Rozczesywanie włosów

Bardzo ważne są akcesoria, których używa się do rozczesywania włosów. Plastikowe grzebienie wpływają na elektryzowanie się włosów, a to znacznie utrudnia ich rozczesywanie. Gdy włosy bardzo się plączą, to warto sięgnąć po drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami. Pomocna może też okazać się szczotka z naturalnego włosia. Furorę robią szczotki typu tangle teezer, które polecane są między innymi właśnie do szybkiego i bezbolesnego rozczesywania splątanych włosów.

Polecane szczotki i grzebienie

Czesanie włosów a wypadanie

Szczotkowanie włosów nie wpływa na wypadanie włosów. Każdemu człowiekowi dziennie wypada średnio około 100 włosów. To zjawisko najbardziej widoczne jest podczas mycia głowy i czesania. Włosy od szczotkowania nie wypadają, ale jeśli będą czesane w nieodpowiedni sposób, to może zostać naruszona ich struktura, a uszkodzone włosy są słabsze, a tym samym bardziej podatne na wypadanie. Aby uniknąć zniszczenia struktury włosa, trzeba poznać kilka faktów jak czesać włosy, żeby nie wypadały. Ważne jest rozczesywanie włosów przed myciem i nieczesanie ich, gdy są mokre. Istotne jest też korzystanie z odpowiednich akcesoriów do czesania.

Jak czesać włosy?

Włosy czesane w odpowiedni sposób są w mniejszym stopniu narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, szczególnie te mechaniczne. Ogólna zasada mówi, że włosy należy rozczesywać od dołu i stopniowo kierować się w stronę głowy. Dotyczy to włosów splątanych i skołtunionych. Najłatwiej rozczesać włosy krótkie. Wiedząc, jak czesać włosy do ramion, można znacząco poprawić ich stan. A jak czesać włosy półdługie? Tak samo, jak każde proste włosy - od dołu, stopniowo rozczesując splątane kosmyki i kierując się w górę. Włosy proste najlepiej rozczesywać na sucho.

A jak czesać włosy kręcone? Niestety czesząc włosy na sucho można narazić je na uszkodzenia, dlatego kręcone włosy najlepiej rozczesywać, gdy są wilgotne. Przydatne mogą okazać się różne odżywki do rozczesywania włosów.

Czesanie męskich włosów przebiega w podobny sposób. Męskie włosy są często sztywniejsze i grubsze, dlatego rozczesanie splątanych kosmyków może być nieco trudniejsze. Jak uczesać męskie włosy, by ich nie uszkodzić? Warto sięgnąć po specjalną szczotkę, np. tangle teezer, polecaną dla kobiet i dla mężczyzn. Alternatywą może być drewniany grzebień lub szczotka z naturalnym włosiem. Mężczyźni powinni też wiedzieć, jak czesać włosy do tyłu - po rozczesaniu za pomocą grzebienia trzeba zaczesać włosy do góry i utrwalić fryzurę przy pomocy kosmetyków do stylizacji. A jak czesać włosy na bok? Rozczesane włosy trzeba dokładnie przedzielić grzebieniem. Włosy można delikatnie zaczesać do tyłu, by je trochę podnieść. Fryzurę warto utrwalić żelem lub pianką.

Mycie głowy a czesanie włosów

Przed myciem głowy należy bardzo dokładnie rozczesać włosy. Podczas mycia nie wolno zbyt mocno trzeć włosów i wcierać w nie szamponu, ponieważ może to doprowadzić do ich splątania. Po umyciu i wypłukaniu włosów, należy delikatnie odcisnąć nadmiar wody. W przypadku włosów, które mają tendencję do plątania się, nie zaleca się zwijania ich w turban. Włosy można luźno opuścić na ramiona okryte ręcznikiem.

Kiedy czesać włosy po umyciu?

Nie należy rozczesywać bardzo mokrych włosów, warto odczekać chwilę, aż nieco podeschną. Wtedy można spróbować rozczesać najbardziej splątane kosmyki.

Jak rozczesać bardzo splątane włosy?

Można użyć odżywki, która ułatwi rozczesywanie. Odżywkę można też nałożyć na grzebień lub szczotkę. Nie należy nakładać kosmetyku u nasady włosów, ponieważ włosy mogą przez to być nadmiernie obciążone i szybko się przetłuścić. Rozczesywanie trzeba rozpocząć od dołu i z pomocą grzebienia lub szczotki delikatnie rozplątywać włosy.

Jak czesać włosy po umyciu?

Po rozplątaniu najbardziej splątanych kosmetyków warto poczekać do podeschnięcia włosów, ponieważ mokre włosy są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Włosów nie należy szarpać i ciągnąć, tylko delikatnymi ruchami przeciągać grzebień lub szczotkę. Można też rozplątywać je palcami, w razie pojawienia się kołtuna.

Jak czesać włosy na noc?

Wiedząc już jak rozczesać splątane włosy, warto poznać sztuczkę, która pomoże uchronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie snu. Włosy związane na noc nie trą o poduszkę i nie plączą się rano tak, jak włosy, których się nie związuje. Na noc można związać włosy w luźny koczek lub warkocz. Do związania nie wolno używać ciasnych gumek z metalowymi elementami - wystarczy je delikatnie i luźno związać.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.