Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jak wybrać zegarek sportowy Garmin? Na co zwrócić uwagę?

Planowanie i realizowanie treningów biegowych będzie łatwiejsze dzięki zegarkom Garmin. Który wybrać?

Bieganie rekreacyjne, jak również przemyślane treningi biegowe, przygotowania do wyścigów i maratonów wymagają nie tylko odpowiedniej dyscypliny i konsekwencji, ale też dobrego planowania i analizy wyników. W tych działaniach pomocny będzie zegarek sportowy. Szeroką ofertę zegarków dla biegaczy ma w swojej ofercie marka Garmin. Jak wybrać zegarek do biegania? Które są najlepsze?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka sportowego Garmin?

Sportowe zegarki i opaski służą nie tylko do liczenia liczby kroków lub spalonych kalorii. Funkcjonalność nowoczesnych urządzeń tego rodzaju jest bardzo szeroka, a opcje te przydadzą się zarówno na etapie planowania treningów, jak również w ich trakcie oraz po ich zakończeniu. Dobrej jakości zegarki sportowe powinny zaoferować:

  • GPS – to kluczowy element, jaki powinien oferować zegarek Garmin do biegania, ale też sprzęty innych marek. Dzięki tej funkcji z łatwością można będzie określić swoją pozycję i poprawnie zarejestrować przebytą trasę.
  • Czujnik tętna – to opcja ułatwiająca dopasowanie intensywności treningu, jak również wykonywanie konkretnych i szczegółowych planów treningowych.
  • Kompatybilność ze smartfonem – zegarki dla biegaczy Garmin z reguły są kompatybilne zarówno z systemem Android, jak również iOS, ale warto się upewnić. Kompatybilność z urządzeniem mobilnym jest bardzo istotna, by w pełni wykorzystać funkcjonalność zegarka i przesyłać dane wprost do treningowych aplikacji.
  • Funkcje treningowe – dobry zegarek dla biegacza powinien oferować także dodatkowe funkcje treningowe, jak pomiar trasy, szacowanie liczby spalonych kalorii, różnorodne statystyki treningowe i tym podobne.

Przykładem zegarka, który spełnia powyższe kryteria oraz dysponuje szeregiem dodatkowych opcji jest Garmin Fenix 6X PRO. Dysponuje on opcją pomiaru tętna, funkcją monitorowania snu, opcją komunikacji Bluetooth, modułem GPS, licznikiem kalorii, opcją mierzenia przebytego dystansu, obsługą WiFi, a także obsługą powiadomień i wieloma innymi rozwiązaniami. Jeśli więc masz wątpliwości, co do tego, jaki zegarek Garmin do biegania wybrać, to zdecydowanie warto zerknąć właśnie na ten model.

Polecane zegarki sportowe Garmin

Jaki zegarek Garmin wybrać?

Oferta zegarków sportowych Garmin jest bardzo szeroka i zróżnicowana zarówno pod względem cen, jak i funkcjonalności poszczególnych urządzeń. W przypadku marki Garmin zegarki dla biegaczy są szczególnie dopracowane i godne uwagi. Który wybrać? Decyzję warto uzależnić od własnych preferencji i stopnia zaawansowania.

Dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają treningi biegowe, polecane są szczególnie podstawowe modele zegarków tej marki. Nie są one przesadnie kosztowne, a zapewniają wszystkie kluczowe funkcje. Przykładem takiego urządzenia może być Forerunner 735XT Garmin – zegarek dla biegacza, który dysponuje funkcją pomiaru tętna, śledzenia snu, pomiaru dystansu, spalanych kalorii i wieloma innymi opcjami.

zegarek sportowy Garmin Forerunner 45 Czarny

Dla osób zaawansowanych, które uprawiają różne rodzaje aktywności sportowych, w tym bieganie można polecić zegarek Garmin Fenix 5. Jest on nieco droższy niż urządzenie Forerunner 735XT, ale za to ma nieco więcej do zaoferowania. Zegarek ten wyposażono w pomiar tętna, Bluetooth, GPS, pomiar wysokości, kompas, pomiar kalorii, WiFi, a także w cały szereg funkcji ułatwiających trening, jak również obsługę powiadomień z telefonu. Urządzenie jest wodoszczelne, dlatego świetnie nadaje się do zastosowań outdoorowych.

Dla profesjonalistów, którzy biegają regularnie i potrzebują najszerszej funkcjonalności, a także dla osób najbardziej wymagających, polecane są najnowsze modele Garmin. Zegarek dla biegacza, jaki warto wybrać w takiej sytuacji to np. Garmin Fenix 6X Pro. Ten model nie należy do najtańszych, ale za to wyposażono go w Bluetooth, GPS, pomiar tętna, śledzenie snu, licznik kalorii, pomiar dystansu, WiFi, obsługę powiadomień, kompas, fabryczne mapy, nawigację i w wiele innych rozwiązań.

Oczywiście oferta zegarków sportowych Garmin, które można polecić biegaczom, nie kończy się na tych trzech modelach. Sięgnąć można zarówno po bardzo podstawowy zegarek Garmin Forerunner 35, który kosztuje mniej niż 500 zł, jak również po model Fenix 6S Sapphire o militarnej klasie wytrzymałości. Jak widać, propozycji jest wiele, a przy zakupie warto jeszcze wziąć pod uwagę cenę urządzenia, jak również jego estetykę. W ofercie marki Garmin można znaleźć zarówno zegarki o typowo sportowym charakterze, jak i subtelniejsze modele, które doskonale prezentują się na kobiecym nadgarstku.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:07
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.