Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jak przenieść SMSy z telefonu na telefon? Jak to zrobić?

Nowy smartfon nie musi oznaczać utraty SMS. Sprawdź, jak szybko przenieść wiadomości z telefonu na telefon.

Wiadomości SMS często traktowane są z sentymentem, ponieważ pomimo wielu dostępnych komunikatorów, użytkownicy smartfonów mają w zwyczaju nadal je do siebie wysyłać. Niezależnie od tego, czy mowa o relacji prywatnej, czy biznesowej, wielokrotnie prosimy o kontakt SMS. W zakamarkach skrzynki odbiorczej znajdują się miłe treści przesyłane od przyjaciół i bliskich, życzenia urodzinowe czy ważne informacje. Dlatego też nabywając nowy telefon, użytkownikom zależy na przeniesieniu wiadomości i utrzymaniu do nich dostępu. Na szczęście jest taka możliwość, a proces ten nie wymaga specjalnych umiejętności. Każdy z nas bez problemu poradzi sobie z tym tematem.

Jak przenieść SMSy na nowy telefon?

Przenoszenie SMS z telefonu na telefon nie zajmie Ci dużo czasu. Dostępne możliwości zależą od tego, czy chcesz kopiować SMSy do telefonu tej samej marki, czy innej. W przypadku urządzeń wyprodukowanych pod jednego producenta masz ułatwione zadanie. Firmy oferujące smartfony proponują opcję przeniesienia wiadomości za pośrednictwem dysku w chmurze. Jeśli kupiłeś nowy telefon, zaloguj się na to samo konto, przez co wszystkie kontakty i wiadomości skopiują się samoistnie. Nie zachodzi tutaj potrzeba większej ingerencji z Twojej strony.

Robienie kopii SMS na drugim telefonie innej marki wygląda już nieco inaczej. Konieczne będzie posiłkowanie się zewnętrznymi aplikacjami dostępnymi na rynku. Różnią się one od siebie w poszczególnych detalach, ale ich działanie jest jednakowe.

Instrukacja kopiowania SMS-ów z telefonu na telefon innej marki

  1. W pierwszej kolejności zainstaluj wspomnianą chwilę wcześniej aplikację. Przykładem jest darmowa SMS Backup&Restore, dostępna w Google Play.
  2. Włącz aplikację i kliknij „SMS”. W ten sposób utworzysz kopię zapasową i eksportujesz w formacie *.xml. Im więcej SMS kopiujesz, tym dłużej potrwa ładowanie wiadomości.
  3. Otrzymany plik z kopią zapasową przenieś do nowego smartfona. Użyj do tego bluetooth, komputera czy NFC. 
  4. Żeby przenieść SMS na nowy telefon, musisz otworzyć aplikację, wybrać opcję „SMS” i kliknąć  „Przywróć”. Wystarczy wybrać plik z kopią zapasową i poczekać, aż wiadomości przekopiują się na nowe urządzenie. Całość potrwa chwilę, a proces jest bardzo intuicyjny.

Program SMS Backup&Restore pomoże Ci automatycznie synchronizować wiadomości SMS oraz całą historię połączeń z poprzedniego telefonu z systemem Android z pocztą Gmail. Kopiowanie SMS na Androida może odbywać się samoczynnie, bez konieczności częstej kontroli konfiguracji. Aplikacja sporządza kopię wiadomości na koncie Gmail i dalej zapisuje wszystkie w formacie porównywalnym do wiadomości e-mail. Z kolei te szybko odszukasz, ponieważ będą przypisane do etykiet w Gmailu.

Żeby skopiować SMSy w ten sposób, niezbędny jest dostęp do sieci oraz konto Google, które zakładasz też po to, by móc korzystać ze sklepu Play Google. Dużą zaletą jest to, że w momencie założenia konta Google zyskujesz automatyczny dostęp do konta Gmail.

Smartfony

Jak przekopiować SMS-y z telefonu na telefon?

Zadanie to może spędzać sen z powiek i powodować zakłopotanie, jednak jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Wszystko w prosty sposób wykonasz samodzielnie, nie musisz w tym celu odwiedzać salonu producenta czy operatora. Import SMS na Androida, jak już wiesz, nie sprawia żadnego problemu. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o smartfony Apple

Przeniesienie wiadomości pomiędzy iPhone’ami jest łatwiejsze i zajmie krótką chwilę. Nie musisz korzystać ze specjalnych aplikacji. Jedyne co trzeba zrobić, to zalogować się na tym samym koncie Apple na nowym urządzeniu. Po chwili automatycznie skopiujesz wiadomości, kontakty i inne ważne pliki. 

Aplikacje zapewniają także pomoc w przeniesieniu dużej ilości danych na nowo kupiony sprzęt. Warto stworzyć kopię zapasową ważnych danych i tym samym zabezpieczyć się w razie nagłej awarii telefonu. Część z dostępnych programów proponuje zapis całego systemu i przekopiowania go na komputer. Pomocna okazuje się być aplikacja Helium Backup, dzięki której przeniesiesz także aplikacje, zdjęcia czy ulubione filmiki. Za jej pomocą zapiszesz kopię zapasową dużej liczny plików na posiadanym komputerze.

Kopiowanie SMS jest prostą czynnością, niewymagającą od użytkowników specjalnych czy technicznych umiejętności. Sięgając do dostępnych i darmowych aplikacji w sklepie Google Play, uchronisz dane przed awarią oraz pomimo zmiany smartfona zachowasz potrzebne wiadomości i pliki. 

Udostępnij
3,5
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 04:47
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.