Udostępnij
Skomentuj

HP 255 G7 – recenzja, dane techniczne, czy warto?

Bierzemy pod lupę laptop HP 255 G7. Jak prezentuje się specyfikacja techniczna i komu można go polecić?

Laptop HP 255 G7 to uniwersalne urządzenie, które z pewnością wpisze się w zakres preferencji wielu klientów. W niniejszym poradniku przeanalizujemy specyfikację techniczną, zwrócimy uwagę na kwestie związane z designem, a także zastanowimy się nad słusznością zakupu. 

Polecane laptopy HP

HP 255 G7 – dane techniczne oraz cena

Sprzęt dostępny jest w kilku konfiguracjach. Jednak wymagający klienci zdecydowanie powinni wybrać wariant z najmocniejszymi podzespołami. Czy wystarczą do komfortowej obsługi gier i zaawansowanego oprogramowania? Szczegółowe parametry modelu z procesorem AMD Ryzen 5 2500U prezentujemy w poniższej tabeli.

Laptop HP 255 G7 – specyfikacja techniczna 

Sercem laptopa jest procesor AMD Ryzen 5 2500U, który wyróżnia się częstotliwością taktowania na poziomie 2 GHz. Natomiast w trybie turbo wynik ten wzrasta aż do 3,6 GHz. Jednostka wspierana jest przez pamięć RAM na poziomie 8 GB, lecz w razie potrzeby możemy zainstalować drugą kość. To warunki, które sprawią, że laptop świetnie sprawdzi się przy pracy biurowej i obsłudze wielu programów.

Czy sprzęt zachwyci wymagających graczy? Niestety nie. Układ grafiki laptopa HP 255 G7 to zintegrowana jednostka AMD Radeon RX  Vega 8, która w testach wydajności nie wypada najlepiej. O komfortowej zabawie przy najnowszych tytułach możemy zapomnieć. Jednak wiele popularnych gier sieciowych będzie działać znakomicie. Mowa tu o, chociażby o League of Legends, Counter Strike: Global Offensive czy DOTA 2. Jeżeli poszukujemy laptopa biznesowego, który zapewni nam chwile rozrywki w przerwie od pracy, HP 255 G7 może być strzałem w dziesiątkę.

W przypadku laptopa HP 255 G7 dysk SSD wyróżnia się pojemnością 256 GB, co z pewnością może stanowić ważne kryterium zakupu. Zasób ten wystarczy, aby gromadzić najważniejsze dokumenty, a także treści multimedialne oraz mniejsze gry. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka szybkość działania.  

Istotnym aspektem będzie również cena laptopa HP 255 G7. Koszt zakupu modelu z procesorem AMD Ryzen 5 2500U może wynosić blisko 3000 zł. Jednak na rynku nie brakuje znacznie tańszych modeli. 

Dowiedz się więcej

Kolejnym ważnym czynnikiem jest bateria laptopa HP 255 G7, która oferuje pojemność na poziomie 41 Wh, co przekłada się na 10,5 godziny pracy. Dzięki temu sprzęt idealnie sprawdzi się zarówno w biznesie, jak i rozrywce, chociaż wiele zależy od sposobu użytkowania oraz jasności matrycy. Dlatego warto stale kontrolować poziom akumulatora.

HP 255 G7 – dostępne konfiguracje

Wielu klientów zastanawia, się którą konfigurację laptopa wybrać. Oczywiście wszystko zależy od osobistych oczekiwań oraz zastosowań, przy jakich komputer sprawdzać ma się najlepiej. 

W powyższej specyfikacji przedstawiliśmy uniwersalny model, który znajdzie zastosowanie w biurze, a w wolnej chwili pozwoli zaznać odrobinę rozrywki. Jest to najdroższy z omawianych sprzętów, jednak dysponuje bardzo szybkim procesorem, dzięki czemu sprzęt działał będzie szybko i sprawnie, wykonując wiele zróżnicowanych zadań. 

Osoby, które poszukują nieco tańszych rozwiązań, mogą wybrać Laptop HP 255 G7 w wersji z procesorem AMD Ryzen 3 2200U. To kolejny sprzęt, który idealnie sprawdzi się w pracy i zagwarantuje wygodne korzystanie z internetu. Jednak miłośnicy gier, powinni raczej sięgnąć po nieco mocniejszy komputer. 

Warto wiedzieć!

Na rynku znajdziemy również modele, które dysponują dwurdzeniowym procesorem AMD A9-9425, AMD A6-9225 lub AMD E2-9000e i zasobem 1 MB pamięci podręcznej. Takie parametry laptopa HP 255 G7 znajdą zastosowanie jedynie przy podstawowych funkcjach. Jeżeli poszukujemy urządzenia, które zapewni nam komfortową rozrywkę, powinniśmy sięgać po znacznie mocniejsze sprzęty.

HP 255 G7 – wygląd

Podczas zakupów często zwracamy uwagę na design urządzenia. Omawiany model prezentuje się nad wyraz atrakcyjnie i z pewnością zaskoczy nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wszystkie elementy znakomicie do siebie pasują i tworzą stylową kompozycję. Niekwestionowanym atutem może być relatywnie niewielka waga. Sprzęt idealnie będzie prezentował się na biurku, a także zaakcentuje rangę biznesowych spotkań. 

HP 255 G7 – matryca

Wszystkie wersje laptopów dysponują matrycą o przekątnej długości 15,6 cala i obsługują rozdzielczość HD lub Full HD. Ta różnica będzie bardzo istotna dla osób, które liczą na komfort podczas oglądania filmów czy seriali. Oczywiście to ten drugi wariant w ich przypadku sprawdzi się znacznie lepiej. Do plusów z pewnością zaliczyć można matową powłokę, która zapewni optymalną widoczność nawet przy silnym nasłonecznieniu. Nadal jednak mamy do czynienia ze średnią półką, co może być widoczne w dosyć słabym odwzorowaniu barw. Dlatego trudno polecić laptopa profesjonalnym grafikom.

HP 255 G7 – klawiatura i touchpad

Na pokładzie urządzenia zainstalowano klawiaturę wyspową z panelem numerycznym. Wszystkie elementy zostały solidnie wykonane, a klawisze zapewniają oczekiwany komfort pisania. Kolejnym atutem jest dosyć cicha praca, jednak zabrakło podświetlenia klawiszy, co dla wielu osób może stanowić wadę. 

Touchpad działa bardzo sprawnie i zachował optymalne rozmiary. Warto podkreślić możliwość obsługi wielopunktowej. To znacznie ułatwi powiększanie, przesuwanie i przewijanie. Praca zawsze będzie wygodna, a oto przecież chodzi w laptopie biznesowym. 

HP 255 G7 – wydajność

Nie ulega wątpliwości, że w przypadku najmocniejszej wersji laptopa HP 255 G7 specyfikacja techniczna pozwoli na wysoki komfort pracy biurowej. Sprzęt znajdzie zastosowanie przy wielu zróżnicowanych funkcjach. Należy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z urządzeniem ze zintegrowaną kartą graficzną, przez co komputer nie spełni oczekiwań tych najbardziej wymagających graczy, chociaż wiele nieco starszych produkcji działać będzie znakomicie.

Pozostałe parametry najmocniejszej wersji urządzenia prezentują się bardzo atrakcyjnie. Szybki procesor i zasób 8 GB pamięci laptopa HP 255 G7 zapewnią oczekiwaną funkcjonalność, natomiast dysk SSD zagwarantuje szybką pracę.

HP 255 G7 – wady i zalety

Czas omówić wszystkie zalety, jakie przemawiają za zakupem najlepszej wersji tego urządzenia, a także wszelkie niedogodności, które sprawią, że część klientów wybierze inny model. Przekonaj się, czy wydajność laptopa HP 255 G7 okaże się wystarczająca dla Twoich potrzeb.

ZALETY

  • Szybki procesor AMD Ryzen 5 2500U
  • Zasób 8 GB pamięci RAM
  • Dysk SSD – 256 GB
  • Atrakcyjny design
  • Wysoka ergonomia
  • Dobry stosunek ceny do jakości

WADY

  • Zintegrowana karta graficzna
  • Przeciętna jakość matrycy
  • Brak portu USB typu C

Na temat laptopa HP 255 G7 opinie użytkowników są podzielone. Jednak trudno odmówić mu funkcjonalności i szybkiego działania przy najważniejszych funkcjach biznesowych. To oczywiście zasługa niezłego procesora oraz dużego zasobu pamięci RAM. Dla użytkowników, którzy stawiają przede wszystkim na gry, parametry laptopa mogą okazać się niewystarczające. 

HP 255 G7 – podsumowanie, czy warto?

Czas rozstrzygnąć najważniejszą kwestię – czy zdecydować się na zakup laptopa? Jeżeli poszukujemy sprzętu, który sprawdzi się przy najważniejszych funkcjach biurowych, zdecydowanie warto zainteresować się tym urządzeniem. Należy pamiętać, że występuje w kilku dostępnych wersjach, więc każdy z klientów będzie mógł dostosować wybór do osobistych oczekiwań.

Uwaga!

Zanim zdecydujemy się na wybór laptopa, powinniśmy zapoznać się ze szczegółową specyfikacją. Dokładna analiza wszystkich przedstawionych parametrów sprawi, że sięgniemy po sprzęt dostosowany do osobistych potrzeb. Dobrą praktyką będzie również zasięgnięcie opinii osób, które na co dzień korzystają z urządzenia.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:19
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.