Udostępnij
Skomentuj

Ranking laptopów do 7000 zł. Top 10 laptopów gamingowych

Na jakie laptopy warto zdecydować się w 2023 roku? Przedstawiamy aktualne rankingi!

Choć wydawać się może, że budżet w wysokości 7 tysięcy złotych jest na tyle wysoki, że nie powinniśmy mieć żadnych problemów z wyborem odpowiedniego laptopa, rzeczywistość często okazuje się zupełnie inna. Wynika to oczywiście z niezwykle szerokiej, zróżnicowanej oferty rynkowej.

Polecane laptopy gamingowe do 7000 zł

Na wysokiej półce cenowej znajdziemy między innymi laptopy dostosowane do obsługi najnowszych gier na wysokich detalach graficznych, sprzęty kierowane do specjalistów potrzebujących sporych osiągów w zaawansowanych programach graficznych i projektowych, a także laptopy biznesowe i multimedialne, które wyróżniają się przede wszystkim bardzo wysoką jakością wykonania. Ich obudowy są wykonywane z najlepszych materiałów, zapewniają również dostęp do wielu przydatnych dodatków.

Wszystko to sprawia, że wybór jednego laptopa może okazać się naprawdę trudny, zwłaszcza gdy do końca nie wiemy, czego chcemy. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy.

Ranking najlepszych laptopów do 7000 zł

Niezwykle przydatne okażą się nasze zestawienia, dzięki którym poszukiwania najlepszych laptopów zostaną zdecydowanie skrócone. Rankingi są generowane w sposób automatyczny, na podstawie kluczowych danych sprzedażowych. Dlatego też w top 10 znajdziemy sprzęty, które w ostatnim czasie były najchętniej kupowane przez klientów sklepu Morele.net.

Określenie trendów rynkowych jest bardzo ważne podczas poszukiwań nowego laptopa, zwłaszcza za taką cenę. Dzięki temu możemy bowiem zawęzić wybór wyłącznie do urządzeń, które cieszą się szczególnym uznaniem na rynku. Popularność w tym przypadku wiąże się z wysoką jakością wykonania i spełnieniem oczekiwań użytkowników. Potwierdzeniem tego mogą być zresztą ich opinie, z których dowiemy się wiele na temat wad i zalet interesujących nas laptopów.

Ranking laptopów biznesowych

Oczywiście zestawienia są przygotowywane nie tylko dla wszystkich urządzeń mieszczących się w przyjętym przedziale cenowym, ale również dla konkretnych kategorii sprzętów. Przykładem na to mogą być laptopy biznesowe. Konfiguracje znajdujące się na czele rankingów cieszą się uznaniem klientów między innymi ze względu na bardzo wysoką jakość wykonania, wytrzymałość mechaniczną, a także nowoczesny design.

Oczywiście do tego wszystkiego dochodzi również wydajność, która jednak powinna być dobierana w zależności od końcowego zastosowania laptopa. Na rynku znajdziemy między innymi modele kierowane głównie do firm, które poszukują sprzętu o niskim poborze energii, dysponującego mocą obliczeniową pozwalającą na obsługę najważniejszych programów biznesowych. Do tego często dochodzi bardzo pojemna bateria oraz niewielka waga, dzięki czemu urządzenia tego typu dobrze sprawdzają się nie tylko przy biurku, ale równie w podróży.

Osobną grupę tworzą laptopy kierowane do specjalistów, a także użytkowników pracujących na niezwykle zaawansowanych programach do obróbki grafiki, wideo czy też tworzenia modeli 3D. W takich przypadkach niezbędne okaże się urządzenie wyposażone w podzespoły gwarantujące najwyższa wydajność. Mowa tu między innymi o procesorach cztero i sześciordzeniowych, a także dedykowanych kartach graficznych. Producenci często decydują się na zamontowanie jednostek o parametrach specjalnie dostosowanych do obsługi takich właśnie programów. Przykładem na to są między innymi karty graficzne z serii Nvidia Quadro.

Do tego dochodzą oczywiście kwestie związane z jakością obudowy, osprzętu i matrycy. W tym przypadku rankingi także są bardzo pomocne. Na wysokich mieszkach na liście top 10 znajdują się bowiem urządzenia dające gwarancję odpowiedniego wykonania – kolejny raz, potwierdzeniem tego mogą okazać się opinie klientów. W zależności od tego, czy szukacie urządzeń ultramobilnych czy też bardziej stacjonarnych, powinniście zwracać uwagę na ranking laptopów do 7000 13 cali, a także zestawienia obejmujące modele o innych przekątnych ekranu.

Ranking laptopów multimedialnych

Wybór uniwersalnego urządzenia przy tak szerokim przedziale cenowym może być niezwykle trudny. Oczywiście zawsze warto się zastanowić, jakie programy mamy zamiar obsługiwać – na tej podstawie łatwiej będzie nam znaleźć sprzęt spełniający nasze kryteria. Na rynku znaleźć można bowiem laptopy multimedialne z bardzo wydajnymi, dedykowanymi kartami graficznymi i wielordzeniowymi procesorami, a także modele stawiające raczej na niski pobór energii, wysokiej jakości matryce i różnego rodzaju dodatki.

Podobnie jak w przypadku modeli biznesowych, na rynku znajdziemy wiele konfiguracji ultramobilnych, choć oczywiście warto zwrócić uwagę także na ranking laptopów do 7000 15 cali, zwłaszcza gdy planujemy korzystać ze sprzętu głównie w domu. Publikowane zestawienia pozwolą szybciej rozwiązań wszelkie dylematy i wybrać sprzęt, który rzeczywiście będzie gwarancją komfortowej pracy, nauki i rozrywki.

Ranking laptopów dla graczy

Dysponując budżetem w wysokości 7 tysięcy złotych, możemy przebierać w laptopach do gier. Tak wysoka półka cenowa zagwarantuje nam dostęp do konfiguracji opartych na niezwykle wydajnych kartach graficznych, dla których obsługa najnowszych gier na wysokich detalach graficznych nie jest żadnym problemem. Przykładem może być tu chociażby Nvidia GeForce RTX 2070, która obsługuje technologię Ray Tracingu (wzrost realizmu oświetlenia) i zapewnia wręcz ogromną wydajność.

Na wiele możemy sobie pozwolić także przy wyborze procesora. W naszym zasięgu znajdą się bowiem laptopy korzystające z układów sześciordzeniowym, na przykład z modelu Intel Core i7-9750H. Oczywiście obok sporej wydajności musi iść odpowiednia stabilność działania, gwarantowana między innymi przez układ chłodzenia. Laptopy zapewniające sporą moc obliczeniową i pewne działanie znajdziecie właśnie w naszych rankingach. Posłużą Wam one również do znalezienia sprzętów o większych ekranach, gwarantujących wygodniejszą przestrzeń roboczą. W tym przypadku przydatny okaże się na przykład ranking laptopów do 7000 17 cali.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:13
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.