Udostępnij
Skomentuj

Laptop gamingowy do 8000 zł. Ranking 2024 najlepszych laptopów do gier

Publikujemy zestawienia popularności laptopów w przedziale cenowym do 8 tysięcy złotych. Zobacz ranking laptopów do 8000 zł.

Okażą się one niezwykle pomocne podczas dokonywania wyboru urządzeń z różnych kategorii. Osobne rankingi powstały bowiem dla laptopów biznesowych, multimedialnych i gamingowych. Do tego dochodzi również podział związany z wielkością urządzeń.

Polecane laptopy gamingowe do 8000 zł

Wszystko to sprawia, że proces zakupowy laptopa, który spełni nasze wymagania i potrzeby, może zostać znacząco skrócony. Nie musimy bowiem analizować tysięcy ofert i dokonywać żmudnych porównań sprzętów będących w naszym zasięgu. Warto nadmienić, że w rankingach znaleźć można urządzenia przygotowywane przez najlepszych producentów. Obejmują one między innymi laptopy HP, Lenovo, MSI, Acer, Asus, Dell, Dream Machines czy też Hyperbook.

Ranking najlepszych laptopów do 8000 zł

Zestawienia są generowane automatycznie na podstawie kluczowych danych sprzedażowych. Znajdują się w nich więc laptopy cieszące się największą popularnością wśród klientów sklepu Morele.net. Dzięki nim możemy szybko poznać obecne trendy rynkowe i na ich podstawie dokonać wyboru.

Skoro bowiem laptop znajduje się na szczycie rankingu, oznacza to, że oferuje coś więcej, niż pozostałe modele. Może być to doskonały stosunek jakości do ceny, wysoka jakość wykonania, użycie super wydajnych podzespołów czy też nowoczesny design. Warto przy tym pamiętać, że większość oferowanych laptopów występuje na rynku w różnych konfiguracjach sprzętowych. Nie musimy więc decydować się na konkretny model znajdujący się w rankingu, a jego odmianę, która może różnić się mniejszą bądź większą ilością pamięci RAM czy też dyskiem twardym. Nasze możliwości wyboru są bardzo wysokie.

Ranking laptopów dla graczy

Komfort naszych zakupów gwarantowany jest również dlatego, że na stronie Morele.net publikowane są rankingi konkretnych kategorii sprzętowych. Doskonałym na to przykładem są chociażby laptopy dla graczy.

Jeśli zależy Wam na stabilnej obsłudze wszystkich najnowszych produkcji z segmentu AAA, w dodatku na wysokich detalach graficznych, powinniście celować w konfiguracje zawierające nowoczesne podzespoły. Na szczęście przyjęty budżet otwiera nam do nich dostęp. Mowa tu między innymi o super wydajnych kartach graficznych, które korzystają z 6 GB, a nawet 8 GB pamięci. Dobrym przykładem będzie tu jednostka Nvidia GeForce RTX 2070, która nie tylko zapewnia doskonałą moc obliczeniową, ale również obsługuje technologię Ray Tracingu, który zwiększa realizm oświetlenia. Laptopy wyposażone w tę kartę często zajmują wysokie miejsca w tegorocznych rankingach.

Oczywiście karta graficzna to nie wszystko. Podczas wyboru laptopa gamingowego, powinniśmy zwrócić uwagę również na to, z jakiego procesora korzysta. W przypadku tak wydajnych jednostek GPU, potrzebny będzie nam układ z najwyższej półki, tak aby nie ograniczał jej potencjały. Wszystko to sprawia, że warto celować w modele sześciordzeniowe, na przykład z ósmej generacji Intel Core bądź z rodziny AMD Ryzen.

Do tego wszystkiego warto dodać szybką pamięć RAM DDR4 o taktowaniu minimum 2400 MHz i dysk twardy M.2 PCIe. Oczywiście o jakości działania takich laptopów decyduje również system chłodzenia i ogólna jakość wykonania. W specyfikacji technicznej nie zawsze znajdziemy informacje na ten temat, dlatego publikowane rankingi mogą okazać się niezwykle pomocne. Zawarte w nich urządzenia zazwyczaj spełniają bowiem najważniejsze kryteria, nie tylko związane z wydajnością zamontowanych podzespołów.

Warto przy tym pamiętać, że generowane zestawienia mogą skupiać się także na wielkości matryc laptopów gamingowych. Ciekawie prezentuje się chociażby ranking laptopów do 8000 17 cali. Taka przekątna ekranu zapewnia bardzo komfortową rozgrywkę.

Ranking laptopów biznesowych

Na wiele możliwości wyboru możemy liczyć także w przypadku urządzeń biznesowych, kierowanych do firm, freelancerów, a także specjalistów, którzy pracują z wykorzystaniem bardzo zaawansowanych programów graficznych bądź projektowych.

Co ważne, w rankingu znajdziemy urządzenia dostosowane do różnych sposobów użycia. Wymienić można między innymi uniwersalne laptopy oparte na niskonapięciowych podzespołach, przygotowane specjalnie pod obsługę najważniejszych programów biznesowych. Niezwykle popularne są zwłaszcza modele ultramobilne, dlatego warto zwrócić uwagę na ranking laptopów do 8000 13 cali. Takie urządzenia są polecane przede wszystkim osobom, które często pracują w podróży. Świetnie spisują się na przykład laptopy 2w1, a więc laptopy wyposażone w obrotowy, dotykowy ekran. Wystarczy przekręcić go o 360 stopni, by przejść w tryb tabletu.

Do tego dochodzą oczywiście laptopy biznesowe z wydajnymi procesorami i kartami graficznymi dostosowanymi do obsługi programów specjalistycznych. W każdym przypadku możemy liczyć na doskonałą jakość wykonania, solidny osprzęt i wysokiej klasy matryce, obsługujące rozdzielczości 4K. W doborze tego typu laptopów pomogą nasze rankingi.

Ranking laptopów multimedialnych

To samo tyczy się konfiguracji kierowanych przede wszystkim do użytkowników domowych. Kategoria ta jest niezwykle zróżnicowana, toteż wybór jednego, najlepszego modelu może okazać się bardzo trudny. Zestawienia zawierają natomiast sprzęty, które sprawdziły się w praktyce, o czym mogą świadczyć często publikowane opinie klientów.

Warto nadmienić, że w kategorii laptopów multimedialnych znajdziemy urządzenia zróżnicowane pod każdym względem. Dotyczy to więc nie tylko podzespołów, ale także na przykład matryc (dlatego też warto zwrócić uwagę nie tylko na ranking laptopów do 8000 15 cali, ale również zestawienia obejmujące modele większe i mniejsze). Wszystko to sprawia, że najważniejsze okaże się dopasowanie sprzętu do konkretnego zastosowania.

Udostępnij
4,5
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.