Udostępnij
Skomentuj

Jaki laptop do 2500 zł kupić? Ranking 2024 (top 10)

Wskazujemy na najchętniej wybierane laptopy w 2024 roku. Cena maksymalna to 2500 złotych.

Budżet ten otwiera nam dostęp do wielu zróżnicowanych konfiguracji biznesowych i multimedialnych. Ranking laptopów zaprezentuje też dobry laptop do 2500 do gier mniej wymagających. Do tego dochodzą również laptopy ultramobilne, które bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko przy biurku w domu lub w firmie, ale także w podróży – na przykład autobusem czy też pociągiem.

Polecane laptopy do 2500 zł

Różnią się one nie tylko wymiarami, ale również zastosowanymi podzespołami i wyposażeniem, które wpływa na jakość ich codziennego wykorzystania. Mając to na uwadze, konieczne okaże się przeprowadzenie dokładnej analizy dostępnych możliwości, tak aby wybrać laptop do 2500 zł, który ma szansę spełnić nasze wszystkie wymagania i potrzeby. Co jednak powinniśmy zrobić, gdy nie mamy na to czasu?

Ranking najlepszych laptopów do 2500 zł

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy, na przykład w postaci naszych zestawień. Ranking laptopów zawiera bowiem urządzenia, na które warto zwrócić uwagę w obecnym roku. Rankingi są generowane automatycznie, a najważniejszych czynnikiem w ich przypadku są dane sprzedażowe. Wszystko to sprawia, że na topowych miejscach znajdziemy laptopy najchętniej wybierane przez klientów sklepu Morele.net.

Tego typu dane pozwolą nam odnaleźć się w aktualnych trendach rynkowych, które mogą wpłynąć na nasze decyzje zakupowe. Konfiguracje znajdujące się na topowych pozycjach wybierane są bowiem z różnych powodów, co można łatwo sprawdzić, na przykład analizując opinie i oceny wystawiane przez klientów. Wskazują oni na najważniejsze zalety sprzętów, które mogą dotyczyć między innymi dobrej jakości wykonania laptopa, wysokiej wydajności podzespołów czy też solidnego osprzętu.

Mówiąc krótko, dzięki rankingom laptopów w sposób szybki dowiemy się, na które modele warto obecnie postawić. Uwolni nas to od żmudnego analizowania ofert i porównywania wszystkich sprzętów mieszczących się w naszym budżecie. Zatem jaki laptop do 2500 wybrać?

Ranking laptopów biznesowych

W przypadku urządzeń kierowanych do firm i freelancerów musimy przygotować się na bardzo duże zróżnicowanie nie tylko pod względem wykorzystywanych podzespołów, ale również jakości wykonania laptopów, a także dołączonego wyposażenia.

W zestawieniach dostępne są urządzenia, które spełniają wymagania klientów między innymi pod kątem wydajności. Korzystają one zazwyczaj z niskonapięciowych procesorów, które z jednej strony pobierają niewielką ilość energii, a z drugiej zapewniają osiągi, które przekładają się na komfortową obsługę pakietu biurowego, prostych programów graficznych i multimedialnych. Do tego dochodzą często szybka pamięć RAM oraz dysk twardy, który wyróżnia się sporą pojemnością (dysk HDD) lub szybszym działaniem (dysk SSD). Mając laptop biurowy do 2500 zł o takich parametrach, możesz cieszyć się płynną pracą każdego dnia.

To oczywiście nie wszystko, ponieważ podczas wyboru przede wszystkim laptopa do pracy graficznej warto zwrócić uwagę również na to, w jaką matrycę został wyposażony. Najlepszym wyborem okażą się modele IPS. Na topowych pozycjach w rankingu obecne są sprzęty, które gwarantują co najmniej przyzwoitą jakość generowanego obrazu, a także odpowiednie zabezpieczenie przed wpływem promieni słonecznych padających bezpośrednio na ekran.

Analiza zestawień pozwala również wybrać laptop do 2500 o wysokiej wytrzymałości (z aluminiową lub wzmocnioną obudową), mogącego pracować przez wiele godzin na baterii, a także dysponującego bogatym zestawem portów. Co ważne, oferowane są także laptopy ultramobilne. W ich doborze pomoże chociażby ranking laptopów do 2500 z ekranem o przekątnej 13 cali. Poniżej zostały zestawione najlepsze laptopy z tej kategorii. Może znajduje się tam Twój przyszły laptop do pracy biurowej?

Ranking laptopów dla graczy

Przyjęty przedział cenowy pozwala na więcej niż na przyzwoite dobre laptopy, które pozwolą na obsługę wielu ciekawych gier. Będą to zarówno tytuły indie, jak i produkcje o niższych wymaganiach sprzętowych, których premiery miały miejsce w przeciągu ostatnich kilku lat. Na liście mogą znaleźć się między innymi takie gry jak Diablo III, Pillars of Eternity czy też Northgard. A to tylko kilka przykładów.

Żeby jednak ich stabilna obsługa okazała się w ogóle możliwa, konieczny jest dobór odpowiedniego sprzętu. Pomocne w tym okażą się oczywiście rankingi laptopów gamingowych. Znajdziemy w nich konfiguracje oparte między innymi na procesorach Intela ósmej generacji i dedykowanych kartach graficznych, na poziomie takich jednostek jak Nvidia GeForce MX150 czy też 920MX. Do tego możemy dodać przyzwoite matryce IPS oraz szybką pamięć RAM. Warto zaznaczyć, że cena urządzenia może jednak przekroczyć nieco granicę 2500 zł. Najlepszy laptop do gier w tej półce cenowej i z wymienionym dedykowanym układem graficznym może kosztować blisko 3000 zł.

Nasze zestawienia obejmują urządzenia zróżnicowane także pod względem wielkości ekranu. Przydatny okaże się ranking laptopów do 2500, który przedstawia komputery przenośne 15 cali, jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby skorzystać z zestawień obejmujących także modele nieco mniejsze lub większe – około 14-calowe lub 17-calowe.

Ranking laptopów multimedialnych

Jaki laptop kupić, by móc powiedzieć o nim, że jest multimedialny? Jeśli szukasz urządzenia do wszystkiego (czyli do pracy, nauki, oglądania filmów, przeglądania Internetu etc.), powinieneś postawić na modele z kategorii laptopów multimedialnych. W tym przypadku poziom zróżnicowania jest największy. W katalogu dostępne są bowiem zarówno modele oparte na niskonapięciowych procesorach i zintegrowanej karcie graficznej, jak i zapewniające nieco wyższą wydajność, dzięki której możliwa stanie się na przykład obsługa programów graficznych.

Do tego dochodzi zróżnicowanie pod względem materiałów, z których zostały wykonane obudowy, dodatków (np. podświetlenie klawiatury) czy też wielkości matrycy (osobom, które szukają dużych sprzętów, polecany jest ranking laptopów do 2500 o przekątnej 17 cali – w tej cenie znajdziesz na pewno kilka propozycji wartych zakupu). Wszystko to sprawia, że naprawdę warto przeanalizować nasze rankingi. Pozwolą one znacząco skrócić proces zakupowy.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.