Udostępnij
Skomentuj

Ranking laptopów do 5000 zł 2024. Jaki laptop dla gracz do 5 tys.?

Przedstawiamy zestawienia najpopularniejszych laptopów w przedziale cenowym do 5 tysięcy złotych.

Problemy z wyborem odpowiedniego urządzenia dotykają wielu klientów, zwłaszcza gdy nie posiadają oni zbyt dużej wiedzy na temat znaczenia poszczególnych podzespołów. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy w postaci recenzji sprzętowych, opinii, a także rankingów popularności, które pozwolą zdecydowanie skrócić cały proces zakupowy.

Najczęściej wybierane laptopy do 5000 zł

W niniejszym tekście przedstawiamy najchętniej wybierane laptopy za maksymalnie 5000 zł. Budżet ten zapewnia dostęp do kilku tysięcy konfiguracji, należących do różnych kategorii. Wszystko to sprawia, że warto dowiedzieć się, które modele cieszą się obecnie szczególnym uznaniem klientów.

Ranking najlepszych laptopów do 5000 zł

Zestawienia publikowane na stronie Morele.net dotyczą różnych kategorii sprzętowych, dlatego skorzystać z nich mogą osoby szukające sprzętu multimedialnego, ale też gamingowego biznesowego. Co ważne, są one generowane na podstawie danych sprzedażowych. Oznacza to, że na pierwszym miejscach uplasują się sprzęty, które są najchętniej wybierane przez klientów sklepu.

Czy takie dane okażą się potrzebne? Jak najbardziej – dzięki nim możemy dowiedzieć się przede wszystkim, jak kształtują się obecne trendy rynkowe. Możemy sprawdzić, który producent cieszy się największym zaufaniem, a także, na jaką serię laptopów klienci stawiają najczęściej. Warto pamiętać, że popularność tego typu urządzeń zdobywana jest przede wszystkim za sprawą odpowiedniego stosunku jakości do ceny. Laptopy zajmujące topowe miejsca w rankingach dają pewną gwarancję co najmniej przyzwoitej jakości i wydajności. Dzięki temu mamy pewność, że rzeczywiście są warte zainteresowania.

Ranking laptopów multimedialnych 2024

Jak już zostało wspomniane, zestawienia są generowane dla każdej kategorii sprzętowej, co stanowi dodatkowe ułatwienie podczas poszukiwań odpowiedniego urządzenia. Doskonałym na to przykładem są laptopy multimedialne.

Określić można je mianem uniwersalnych, ponieważ większość serii składa się z naprawdę wielu konfiguracji sprzętowych, niezwykle zróżnicowanych pod względem wykorzystywanych podzespołów. Producenci oferują modele oparte wyłącznie na niskonapięciowych elementach, pozbawione dedykowanych kart graficznych, ale również laptopy zapewniające zwiększoną wydajność – między innymi dzięki nowoczesnym układom CPU i jednostkom GPU.

Analiza rankingów pozwoli również znaleźć sprzęty cenione ze względu na sposób wykonania. Na topowych pozycjach znajdują się bowiem laptopy ze wzmacnianymi obudowami, wyposażone w wysokiej jakości matryce, a także dysponujące szerokimi zestawami portów. Wszystko to ma ogromny wpływ na komfort codziennego użytkowania omawianych urządzeń.

Ze względu na bardzo szeroką ofertą laptopów multimedialnych, przed dokonaniem wyboru konkretnego modelu warto zastanowić się nad tym, do jakich zadań ma on zostać przystosowany. Jeśli bowiem sprzęt posłuży wyłącznie do obsługi standardowych programów, oglądania filmów czy też przeglądania sieci, wystarczające okażą się standardowe, niskonapięciowe podzespoły – dwu lub czterordzeniowy procesor, 8 GB pamięci RAM DDR4 oraz zintegrowana karta graficzna.

Jeśli jednak szukamy laptopa nie tylko do użytku standardowego, ale również do obsługi programów graficznych i projektowych bądź gier, powinniśmy zwrócić dokładną uwagę na to, z jakich podzespołów korzysta. Potrzebny będzie nam przede wszystkim czterordzeniowy procesor i dedykowana karta graficzna, najlepiej z 4 GB pamięci własnej. Co ważne, omawiana kategoria jest niezwykle zróżnicowana pod względem wielkości matryc. Wykorzystać możemy ranking laptopów do 5000 15 cali, jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby pokusić się o modele większe lub mniejsze, wyróżniające się ultramobilnym charakterem.

Ranking laptopów biznesowych

Urządzenia mieszczące się w przyjętym przedziale cenowym często są klasyfikowane do klasy premium. Przede wszystkim ze względu na bardzo wysoką jakość wykonania. Obudowy są przygotowywane z najlepszych materiałów, które zostają dodatkowo wzmocnione. Do tego dochodzą również doskonałe matryce i dodatki zwiększające komfort pracy (np. podświetlenie klawiatury) i bezpieczeństwo danych (np. czytnik linii papilarnych).

Czasem jednak płacimy tylko za ładny wygląd i niewiele więcej. Żeby więc uniknąć takich nietrafionych wyborów, warto skorzystać z naszych rankingów. Modele znajdujące się na szczytach popularności są cenione za odpowiedni stosunek jakości do ceny. Dzięki temu możemy mieć pewność, że dostaniemy sprzęt nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale również solidnie wykonany.

Do tego dochodzi oczywiście wydajność. Dobre laptopy biznesowe korzystają przeważnie z niskonapięciowych procesorów, których osiągi zapewniają obsługę wszystkich najważniejszych programów. To samo tyczy się z szybkiej pamięci RAM oraz dysków SSD M.2 PCIe. Omawiana kategoria jest pełna modeli ultramobilnych, dobrze sprawdzających się w podróży, dlatego warto zwrócić uwagę na ranking laptopów do 5000 13 cali.

Ranking laptopów dla graczy

Na koniec warto jeszcze przedstawić zestawienie laptopów gamingowych. W tym przypadku stosunek ceny do jakości ma znaczenie ogromne. Wybór pierwszego lepszego laptopa może sprawić, że przepłacimy i finalnie otrzymamy sprzęt, który nie będzie w stanie obsłużyć najnowszych gier.

Na czele rankingu są obecne laptopy sprawdzone w boju, czego potwierdzeniem są opinie klientów. Bardzo często dzielą się oni swoimi doświadczeniami, wskazując na to, jak interesujący nas laptop sprawdzał się podczas obsługi konkretnego tytułu. Daje nam to gwarancję utrzymania wysokiego poziomu klatek na sekundę. Pięć tysięcy złotych to wystarczająca kwota, by zakupić sprzęt z cztero lub sześciordzeniowym procesorem i bardzo wydajną, dedykowaną kartą graficzną. Większość modeli dysponuje 15-calową matrycą, jednak ranking laptopów do 5000 17 cali pokazuje, że także większe laptopy mogą okazać się dobrym wyborem. Zwłaszcza gdy planujemy grać przede wszystkim przy biurku.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.