Udostępnij
Skomentuj

Ranking laptopów do 6000 zł. Top 10 w 2024 roku

Wskazujemy na najpopularniejsze laptopy w 2024 roku. Co wybrać w przedziale do 6 tysięcy złotych?

Urządzenia z wysokiej półki cenowej zapewniają dostęp nie tylko do nowoczesnych, wydajnych podzespołów, ale również jakości, o jakiej nie możemy nawet myśleć w przypadku laptopów tanich. Przejawia się ona przede wszystkim w sposobie przygotowania obudowy, a także w rodzaju użytego wyposażenia – mowa tu między innymi o matrycach i klawiaturze. Do tego dochodzi również nowoczesny design i wysoka wytrzymałość mechaniczna sprzętu, która sprawia, że staje się on inwestycją na lata.

Najczęściej wybierane laptopy do 6000 zł

Tak się jednak składa, że wysoka półka cenowa jest bardzo szeroka. Znajdziemy na niej laptopy gamingowe, laptopy dla klientów biznesowych ceniących sobie sprzęt klasy premium, a także modele uniwersalne, nastawione na obsługę wielu zróżnicowanych programów. W jaki sposób możemy się w tym wszystkim odnaleźć?

Analiza wszystkich dostępnych ofert i urządzeń może okazać się bardzo męcząca i czasochłonna, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych rankingów, w których znajdziecie najlepsze urządzenia w danych kategoriach.

Ranking najlepszych laptopów do 6000 zł 2024

Dzięki nim cały proces zakupowy może zostać znacząco skrócony. Zamiast bowiem przeglądać setki, tysiące modeli, możemy skupić się na dziesięciu najlepszych i spośród nich wybrać ten, który spełnia wszystkie nasze wymagania i potrzeby.

Zestawianie laptopów generowane są na podstawie danych sprzedażowych, co oznacza, że na liście top 10 znajdą się urządzenie najchętniej wybierane przez klientów sklepu Morele.net. Tego typu dane o trendach rynkowych pozwolą nam skupić się na tym, co najważniejsze, a więc doborze sprzętu do konkretnego zastosowania. Co równie ważne, rankingi są na bieżąco aktualizowane, dlatego też zawsze macie dostęp do świeżych informacji rynkowych.

Ranking laptopów dla graczy 2024

Zestawienia są przygotowywane osobno dla każdej istotnej kategorii sprzętowej. Dlaczego? Ponieważ zupełnie innych laptopów szukają gracze niż na przykład klienci biznesowi. Dzięki temu od razu zyskujecie dostęp do urządzeń, których profil jest zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Jak już wspomnieliśmy, zestawienia obejmują modele najchętniej wybierane przez klientów sklepu. W jaki jednak sposób zdobywają one tę popularność? Wpływ na to ma co najmniej kilka kwestii. Pierwszą z nich będzie oczywiście wydajność. Chcąc liczyć na stabilną obsługę wszystkich najnowszych gier AAA na wysokich detalach graficznych, musimy koniecznie postawić na topowe podzespoły.

W przedziale cenowym do 6 tysięcy złotych bez większych problemów znajdziemy laptopy korzystające z nowoczesnych kart graficznych, wyróżniających się nawet 6 GB pamięci. Dobrym na to przykładem jest chociażby jednostka Nvidia GeForce GTX 1660 Ti, która obsługuje technologię Ray Tracingu i gwarantuje ogromną wydajność. To samo tyczy się wielordzeniowych procesorów z serii Intel Core oraz AMD Ryzen.

Oczywiście wydajność nie jest jedyną kwestią, która wpływ na popularność modeli gamingowych. Spore znaczenie ma także jakość generowanego obrazu, zapewniana przez zamontowaną matrycę. Na szczytach rankingu znajdziemy przeważnie laptopy z matrycami IPS, których parametry zapewniają zupełnie nowe doznania płynące z gier. Potwierdzeniem tego są opinie użytkowników, a także recenzje sprzętowe.

Czynnikiem mającym wpływ na pozycje laptopa gamingowego w rankingach jest także jakość wykonania obudowy i osprzętu – mowa tu przede wszystkim o klawiaturze, która powinna wyróżniać się dobrym skokiem i odpowiednią reakcją. Warto nadmienić, że rankingi są zróżnicowane także pod względem wielkości urządzeń, które biorą pod uwagę. Dzięki temu możemy przeanalizować ranking laptopów do 6000 17 cali lub skupić się na standardowych modelach 15-calowych.

Ranking laptopów multimedialnych 2024

Jeszcze szerszą i bardziej zróżnicowaną kategorię tworzą urządzenia multimedialne, które podzielić można kilka grup. Na rynku dostępne są bowiem modele wyposażone w dedykowane karty graficzne, szybkie procesory i pojemną pamięć RAM, które doskonale sprawdzą się podczas obsługi gier i programów profesjonalnych, ale również laptopy dostosowane przede wszystkim do użytku domowego. Wyróżniają się niskonapięciowymi podzespołami, które zapewnią stabilną obsługę podstawowych programów. Okażą się więc dobrym wyborem do oglądania filmów czy też przeglądania Internetu.

Co ważne, kategoria laptopów multimedialnych jest zróżnicowana także pod względem wielkości matryc. Sprawdzić warto ranking laptopów do 6000 15 cali, ale również zestawienia obejmujące modele ultramobilne, dysponujące ekranami o przekątnej 14 cali i mniejszej.

Na czoło zestawień wychodzą przede wszystkim laptopy gwarantujące z jednej strony niski pobór energii, a z drugiej więcej niż przyzwoitą wydajność. Do tego dochodzi również wysoka wytrzymałość mechaniczna sprzętów, a także dostęp do przydatnych dodatków.

Ranking laptopów biznesowych 2024

Urządzenia w przedziale cenowym do 6 tysięcy należą do tak zwanej klasy premium. Mowa tu o drogich laptopach, które wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania, a także wykorzystaniem licznym dodatków, niezwykle pomocnych podczas pracy. Mowa tu między innymi o złączu dokowania czy też wejściu na kartę SIM.

Co ważne, w tej kategorii znajdziemy wiele kompaktowych laptopów ultramobilnych, kierowanych do klientów biznesowych, którzy dużo podróżują. Z tego tez względu warto zwrócić uwagę na ranking laptopów do 6000 13 cali. W każdym zestawieniu znajdziemy modele premium, kuszące doskonały wykonaniem, ale również użyciem nowoczesnych, wydajnych podzespołów, zapewniających stabilne działanie nie tylko podstawowych programów biurowych, ale również zaawansowanych narzędzi profesjonalnych.

Udostępnij
2,0
6 ocen
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

ale sraka ten wasz sranking
zgadzam sie
Specjalista Morele | 05:30
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.