Udostępnij
Skomentuj

HP 250 G7 – recenzja, dane techniczne, czy warto?

HP przygotowało atrakcyjny cenowo laptop multimedialny o wszechstronnym zastosowaniu. Co potrafi model 250 G7?

Jak wskazują materiały promocyjne, sprzęt powinien zainteresować bardzo szeroką potencjalnych odbiorców. Spełni on oczekiwania nie tylko użytkowników domowych, ale również biznesowych oraz małych i średnich firm. Co równie ważne, występuje na rynku w wielu zróżnicowanych konfiguracjach sprzętowych.

HP 250 G7 – dane techniczne oraz cena

Do wyboru mamy nawet kilkadziesiąt różnych wersji. Pod uwagę należy wziąć praktycznie każdy podzespół i element wchodzący w skład wyposażenia sprzętu. Pozwala to dostosować swój wybór nie tylko do własnych oczekiwać, ale również możliwości finansowych.

HP 250 G7 – dostępne konfiguracje

Nie jest to laptop specjalnie drogi, co ma stanowić kolejną zachętę dla potencjalnych nabywców. Warto jednak podkreślić, że oferowane na rynku konfiguracje są bardzo zróżnicowane – wynika to między innymi z faktu, iż obecnie dostać można modele pracujące z użyciem procesorów Intela ósmej i siódmej generacji. W pozostałych kategoriach także czekają nas szerokie możliwości wyboru.

Na początek warto zwrócić uwagę przede wszystkim na układy CPU. Biorąc pod uwagę całą ofertę rynkową, najdroższe i najwydajniejsze są konfiguracje HP 250 G7 Intel Core i7-8565U. Dysponują one układem z serii Whiskey Lake-U, który cieszy się sporym uznanie, wśród użytkowników biznesowych i domowych. Związane jest to głównie z faktu, iż dysponuje on czterema fizycznymi rdzeniami i ośmioma wątkami. Stanowi to poważny skok wydajnościowy w porównaniu z urządzeniami starszych generacji.

Specyfikacja procesora wskazuje również na bazową częstotliwość taktowania na poziomie 1800 MHz, która jednak może zostać podbita aż do 4600 MHz dla jednego rdzenia w trybie turbo. Gwarantuje to bardzo dobre dostosowanie do wymagań stawianych przez nowoczesne programy i narzędzia. Procesor korzysta również z 8 MB pamięci podręcznej, natomiast jego współczynnik TDP wynosi 15 W.

Zobacz HP 250 G7

Mamy więc do czynienia z układem niskonapięciowym, który jednak zapewnia więcej niż przyzwoitą wydajność. Na co pozwoli? Między innymi na obsługę wszystkich najważniejszych programów biznesowych i multimedialnych. Dodać do tego możemy również komfortową pracę w wielu narzędziach do obróbki grafiki i wideo, a także w grach. Jest to procesor bardzo wszechstronny, który doskonale sprawdzi się w domu, w biurze, wrastacie i wielu innych firmach.

Spore możliwości  urządzenia potwierdzają wyniki testów wydajnościowych, które zostały przeprowadzone na platformie Cinebench R15. W trybie jednowątkowym układ uzyskał średnią na poziomie 178 punktów w trybie jednowątkowym oraz 564 punktów w trybie wielowątkowym. Stanowi to znaczący wskok wydajnościowy względem poprzedniej generacji – starszy odpowiednich tego procesora, a mianowicie Intel Core i7-7560U w tych samych testach uzyskał kolejno 161 i 394 punkty.

Drugim procesorem Intel ósmej generacji monowanym w laptopie HP 250 G7 jest Intel Core i5-8265U (znaleźć go można między innymi w konfiguracji HP 250 G7 6BP22EA). On także dysponuje czterema rdzeniami i ośmioma wątkami, natomiast jego częstotliwość taktowania wynosi od 1600 MHz w trybie bazowym do maksymalnie 3900 MHz. Korzysta on również z 6 MB pamięci podręcznej. Parametry są nieco niższe niż w przypadku modelu i7, jednak różnice nie są duże. Pokazują to zresztą wyniki Cinebench R15, które wyniosły kolejno 171 i 549 punktów. Śmiało można więc stwierdzić, że HP 250 G7 Core i5-8265U sprawdzi się w tych samych zastosowaniach, co procesor i7.

Najtańsze wersje laptopa korzystają natomiast z układu siódmej generacji. Mowa tu o dwurdzeniowym i czterowątkowym procesorze Intel Core i3-7020U, który wyróżnia się 3 MB pamięci podręcznej i taktowaniem wynoszącym 2300 MHz. W jego przypadku wyniki Cinebench R15 są już znacznie słabsze. W trybie jednowątkowym otrzymał on bowiem 93 punkty, natomiast w wielowątkowym 227 punktów. Sprawdzi się więc wyłącznie w ramach podstawowego zastosowania.

Producent zdecydował się na przygotowanie konfiguracji z dedykowana kartą graficzną. Nie jest o sprzęt super wydajny, jednak jednostka Nvidia GeForce MX110 z 2 GB z pewnością pomoże w obsłudze wielu programów i ciekawych gier. Specyfikacja HP 250 G7 uzupełniana jest o pamięć RAM typu DDR4 z taktowaniem 2666 MHz lub 2400 MHz (kości te dostępne są między innymi w modelu HP 250 G7 6EC12EA) oraz dyski twarde – mogą być to modele HDD, SSD z interfejsem SATA III lub najszybsze dyski SSD M.2 PCIe (dostępny na przykład w HP 250 G7 6BP03EA).

HP 250 G7 – wygląd

Analizując dane z tabelki podanej na początku tekstu, warto zwrócić uwagę na niewielką wagę urządzenia. Jak na laptopa 15-calowy, jest on bardzo lekki (1,78 kg), dzięki czemu jego przenoszenie, a nawet obsługa w trybie mobilnym, nie powinno sprawiać większych trudności. Co więcej, z pewnością skorzystają z niego również osoby często pracujące w podróży.

Laptop jest atrakcyjny również pod względem wizualnym. Srebrna kolorystyka przełamana czarnymi ramkami ekranu prezentuje się bardzo dobrze, skutecznie oddając nowoczesny charakter sprzętu. Wszystkie elementy zostały prawidłowo spasowane, dlatego laptop wygląda bardzo solidnie. Warto podkreślić, że obudowę przygotowano z tworzyw sztucznych, co przełożyło się na mniejszą sztywność, zwłaszcza klapy ekranu. Nie można jednak powiedzieć, że łatwo można ją wygiąć – konieczne jest do tego użycie sporej siły. Na pochwałę zasługuje także jednostka centralna, która nie ugina się podczas pisania na klawiaturze.

Użytkownicy narzekają natomiast na przeciętną jakość wykonania zawiasów. Są one sztywne i czasem zdarza się im skrzypieć. Przyczepić można się również do płynności ich działania. Mimo to, utrzymują ekran w stabilnej pozycji, dzięki czemu nie dygocze on podczas pracy. Pewne zastrzeżenia można mieć również do zestawu portów. Co prawda znajdziemy tam 3 porty USB i jedno złącze HDMI, jednak szkoda, że zabrakło miejsca dla portu USB typu C. W pewien sposób rekompensuje to dostępność napędu DVD-RW.

HP 250 G7 – matryca

Producent wyposażył swój laptop w matrycę typu SVA, która nie jest często spotykana na rynku. Jej przekątna ekranu wynosi 15,6, obsługuje rozdzielczość Full HD. W założeniu, miała ona zagwarantować wyższą jakość generowanego obrazu niż modele TN, jednak udało się to tylko w  pewnym stopniu. Jak wskazują testy i opinie użytkowników, odwzorowanie kolorów nie stoi na wysokim poziomie, to samo tyczy się luminancji. Wszystko to przekłada się na mocno przeciętną jakość, która sprawdzi się w ramach standardowego użytkowania, jednak uniemożliwia wykorzystanie sprzętu w bardziej zaawansowanych programach graficznych. Doskonały tego dowodem jest średni błąd DeltaE2000, który wynosi ponad 11 (standard to 3).

Matryce zostały wyposażone w matowe powłoki – pozwalają one na pracę na zewnątrz, jednak głównie w cieniu. Wyjście z laptopem na pełne słońce może spowodować drastyczny spadek widoczności wyświetlanych treści.

HP 250 G7 – klawiatura i touchpad

Laptop został wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę wyspową, która jednak nie dysponuje podświetleniem. Jakość jej wykonania jest dobra – klawisze charakteryzują się odpowiednim skokiem i dobrą reakcją, dzięki czemu tworzenie dłuższych tekstów okaże się wygodne. Także ze względu na stosunkowo ciche działanie klawiatury. Wszystko to sprawia, że dobrze sprawdzi się nie tylko w domu, ale i w biurze.

Użytkownicy narzekają natomiast na nieco zbyt mały touchpad. Do jego obsługi trzeba się przyzwyczaić – po kilku dniach jego wymiary nie powinny jednak sprawiać większych trudności. Na plus należy zaliczyć właściwości ślizgowe płytki oraz dobre działanie wbudowanych przycisków. Laptop jest pozbawiony typowych dodatków, których możemy szukać w modelach biznesowych. Mowa tu przede wszystkim o czytniku linii papilarnych.

HP 250 G7 – wydajność

Osoby stawiające na maksymalizacje osiągów uzyskiwanych podczas obsługi rozmaitych programów biznesowych i multimedialnych powinny postawić na konfiguracje wyposażone w procesory Intela ósmej generacji. Zapewniają one więcej niż przyzwoitą wydajność, która zagwarantuje komfortową pracę w firmie i w domu.

Warto do tego dodać również dedykowaną kartę graficzną Nvidia GeForce MX110. Jest to jednostka uniwersalna, która sprawdza się zarówno w programach graficznych, jak i w wielu grach. Oczywiście nie będą to najnowsze produkcje z segmentu AAA, jednak na liście przedstawionej poniżej znalazło się kilka bardzo ciekawych tytułów. Zanim jednak do tego dojdziemy, warto jeszcze zwrócić uwagę na wyniki testów wydajnościowych. W 3DMark 11 Performance GPU karta uzyskała średnią na poziomie 2130 punktów, natomiast w 3DMark Ice Storm Extreme Graphics wyniosła 41631. Są to przyzwoite rezultaty.

HP 250 G7 – wady i zalety

Największym atutem omawianego modelu laptopa jest to, że występuje on na rynku różnych wersjach – dzięki temu wybrać możemy wszystkie najważniejsze podzespoły i dostosować wydajność sprzętu do własnych upodobań i wymagań. Także cena HPP 250 G7 powinna na wielu potencjalnych nabywców podziałać zachęcająco.

Po stronie zalet zapisać możemy również całkiem solidną obudowę oraz przyzwoicie wykonany osprzęt. Nie należy zapominać o bardzo dobrych procesorach niskonapięciowych, szybkiej pamięci RAM, dedykowanej karcie graficznej oraz sprawnych dyskach twardych SSD M.2 PCIe. Taki dobór podzespołów sprawia, że HP 250 G7 sprawdzi się w wielu różnych zastosowaniach.

Jeśli chodzi natomiast o wady sprzętu, podkreślić należy przede wszystkim przeciętną jakość matrycy, a także skromny zestaw portów. Dodać do tego możemy również mały touchpad.

ZALETY

 • Wiele konfiguracji do wyboru
 • Bardzo przyzwoite procesory
 • Szybka pamięć RAM
 • Dyski SSD M.2 PICe
 • Atrakcyjny design
 • Solidne wykonanie
 • Niskie ceny
 • Dobrze wykonana klawiatura

WADY

 • Przeciętna matryca
 • Ubogi zestaw portów
 • Mały touchpad

HP 250 G7 – podsumowanie

Model 250 G7 to wszechstronny sprzęt, z którego korzystać można na wiele różnych sposobów. Z pewnością sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w biurze i w wielu małych oraz średnich firmach. Biorąc pod uwagę atrakcyjne ceny poszczególnych konfiguracji, warto zwrócić na niego uwagę.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.