Udostępnij
Skomentuj

Gry przygodowe na PlayStation 3 – które z nich są najlepsze?

Ten gatunek gier od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Oto najlepsze przygodówki na konsolę PS3.

Czym są gry przygodowe?

Czym powinny charakteryzować dobre gry przygodowe na PS3? Główne założenia gatunku to eksploracja świata oraz rozwiązywanie łamigłówek logicznych. Motorem napędowym gier przygodowych jest ciekawa fabuła, w której nie brakuje niezwykłych dialogów i fascynujących zadań. Często obok głównej opowieści, gracz otrzyma wiele dodatkowych misji do wykonania, które wydłużają czas zabawy. 

Polecane konsole

Podczas naszej przygody będziemy również odkrywać wiele przedmiotów, które mają ogromne znaczenie dla postępów rozgrywki. Mogą być to np. klucze do drzwi, które pozwolą nam odwiedzić nowe lokacje. Większość gier stawia głównie na rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Chociaż możemy oczywiście poprosić kogoś o pomoc w rozwiązywaniu zagadek.

Warto wiedzieć!

Gry przygodowe dzielą się na podgatunki. Najstarszym typem są gry tekstowe, które polegały na czytaniu tekstu z ekranu i wpisywanie odpowiednich komend. W ten sposób kształtowała się fabuła zabawy. Obecnie gramy najczęściej w gry graficzne, które polegają na realizację działań gracza na kontrolerze przez ekran telewizora. Innowacyjnym podgatunkiem są powieści wizualne, które stanowią połączenie pomiędzy książką i grą video.

Gry przygodowe na PS3 – szeroki wybór

Wśród najlepszych gier przygodowych na PS3 znajdziemy wiele zróżnicowanych pod kątem fabularnym produkcji. Klasyki gatunku charakteryzowały się sposobem rozgrywki typu point and click. Dziś to już rzadkość, jednak wiele gier czerpie z nich inspiracje. Bardzo często przygodówki łączą się z innymi gatunkami gier. 

Uwaga!

Przygodowe gry na PS3 najczęściej zakupimy w bardzo atrakcyjnych cenach. Mamy do czynienia z platformą, która istnieje na rynku od wielu lat, stąd cena gier jest relatywnie niska. Nadal możemy jednak liczyć na atrakcyjną grafikę, a przede wszystkim – ogromną bibliotekę różnorodnych gier. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Najlepsze gry przygodowe na PS3

Na tej konsoli PlayStation pojawiło się mnóstwo znakomitych produkcji. Trudno nam jednoznacznie określić, która gra na PS3 jest najlepsza. Dlatego tytuły, które zyskały uznanie graczy, prezentujemy w poniższej tabeli. Warto się z nią zapoznać, aby dobrać odpowiednią grę do swoich preferencji. 

Poznaj najważniejsze informacje o przedstawionych tytułach.

  • Lego Marvel Avengers – ta produkcja zabiera gracza dto fantastycznego świata złożonego z klocków lego. Tym razem wcielimy się w bohaterów popularnych filmów z uniwersum Marvela. Możemy liczyć na kolorowy i bardzo zróżnicowany świat pełen wspaniałych przygód.
  • Sherlock Holmes: Crimes and Punishments – znany detektyw rusza do świata zagadek kryminalnych. Te nie będą należały do najłatwiejszych i wymagają od gracza dokładnej analizy dowodów oraz logicznego myślenia. Ogromną siłą tej produkcji jest kapitalna warstwa fabularna, która gwarantuje udaną zabawę.
  • Metal Gear Solid V:The Phantom Pain – kolejna część niezwykle udanej serii, której bohaterem jest popularny Snake. Gra stawia na emocjonującą walkę w świecie ogarniętym wojną. Przy każdej misji wybieramy odpowiedni ekwipunek, który ułatwi nam zadanie.  
  • Lego Harry Potter Lata 5-7 – kolejna gra, której miejscem akcji jest świat zbudowany z klocków Lego. Tym razem przenosimy się do uniwersum Harry’ego Pottera. Nie zabraknie, więc kapitalnych przygód pełnych kapitalnych lokacji, ciekawych zadań i oczywiście magicznych zaklęć. 
  • Escape Dead Island – w tej grze będziemy walczyć z apokalipsą zombie. Bohater wyposażony został w pokaźny arsenał broni, jednak ważnym aspektem jest tutaj skradanie się. Na dużą uwagę zasługuje atrakcyjnie przedstawiona warstwa graficzna.

To oczywiście tylko niektóre spośród wielu ciekawych gier na PlayStation. Warto na bieżąco śledzić ofertę sklepu, aby nie przegapić najnowszych premier. Niektóre serie nadal pojawiają się na tej konsoli.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Xbox - PS5 - Gry na PS5 - Gry na PS4 - Pady

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:32
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.