Udostępnij
Skomentuj

Gry z PS3 na PS4. Czy to w ogóle możliwe? Sprawdź nasz poradnik

Wielu graczy zastanawia się, czy gry z PS3 działają na PS4. Oto wszystkie możliwości poszczególnych sprzętów.

PlayStation 3 i PlayStation 4

Marka Sony od wielu lat rozpieszcza graczy produkcją wielu różnych konsol. Wśród nich są zarówno urządzenia przenośne, jak i stacjonarne. Dziś skupimy się na konsoli aktualnej oraz poprzedniej generacji.

  • PlayStation 3 – to konsola, która pojawiła się na rynku już w 2006 roku. Zyskała ogromne uznanie graczy na całym świecie. Nie tylko za pomocą wielkiej renomy, która zbudowana została na poprzednich wersjach sprzętów, ale również dzięki całej masy znakomitych tytułów. Innowację stanowił system trofeów zdobywanych w poszczególnych grach oraz kontrolery ruchu – PlayStation Move.
  • PlayStation 4 – sprzęt, pojawił się na rynku w 2013 roku. Przeskok technologiczny, względem starszej konsoli był bardzo wyraźny. Zachowano system trofeów, a dodatki poszerzono o gogle wirtualnej rzeczywistości, który wynoszą rozgrywkę na całkowicie inny poziom. Na PS4 pojawiło się mnóstwo świetnych gier z wielu gatunków. Kolejne wersje konsoli to dużo mniejszych rozmiarów PlayStation 4 Slim oraz bardzo zaawansowane PlayStation 4 Pro.

Czy istnieje kompatybilność pomiędzy konsolami PS4 i PS3? Niestety nie. Żadna płyta umieszczona w konsoli niededykowanej nie będzie działać. To wielka szkoda, szczególnie dla miłośników starszych produkcji, którzy posiadają system PlayStation 4. Wielu graczy, chciałoby mieć możliwość powrotu do swoich ulubionych produkcji sprzed lat bez konieczności zakupu kolejnej konsoli.  

Warto wiedzieć!

Należy zauważyć, że wsteczna kompatybilność nie jest obcą technologią dla marki PlayStation. Już konsola PlayStation 2 umożliwiała uruchamianie płyt z pierwszej wersji sprzętu. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że kolejna konsola PlayStation będzie posiadała możliwość uruchomienia gier z PS4. Można przypuszczać, że duża w tym zasługa graczy, którzy zwrócili uwagę producentów na ten problem.

Polecane gry na PS4

Gry na konsole PS4

Dowiedzieliśmy się już, czy gry z PS3 działają na PS4 i PS4 Pro. Chociaż nie jest to możliwe, zawsze pozostają nam remastery. Są to starsze produkcje, które pojawiły się na poprzednich konsolach, których grafika została dostosowana do dzisiejszych standardów. Remastery zostały wydane na PS4 i pokazują, że można świetnie odświeżyć grę i właściwie sprzedać ją drugi raz. Jak wiemy, przerobienie PS3 na PS4 nie jest w żaden sposób możliwe, lecz dzięki odnowionym w ten sposób produkcjom możemy zagrać w nie ponownie. Kilka propozycji remasterów przedstawiamy w poniższej tabeli. Warto również zwrócić uwagę na datę premiery oraz wymagania wiekowe.

To tylko niektóre z odświeżonych produkcji, jakie spotkamy na konsoli PS4. Każda z powyższych gier zyskała bardzo dobre oceny graczy. Choć nasze zestawienie nie znajdzie magicznej odpowiedzi na pytanie – jak z PS3 zrobić PS4, to z pewnością pozwoli poczuć klimat starych i lubianych gier.

Uwaga!

Istnieje duża grupa odświeżonych gier, których próżno szukać wśród wydań pudełkowych. Znajdziemy je oczywiście w sklepie cyfrowym. Wśród nich są również produkcje ze starszych konsol. Na dużą uwagę zasługuje wielki hit z pierwszego PlayStation – Final Fantasy VII, czy kolekcja starszych części Grand Theft Auto.

Gry dostępne na obydwu konsolach

Oprócz produkcji odświeżonych warto mieć na uwadze gry, których wersje zostały wydane zarówno na PS3, jak i na PS4. Na konsoli PlayStation 3 nadal zagramy w nowe części gry Fifa, czy Just Dance. Niektórzy producenci nadal chętnie wspierają nieco starsze konsole, gdyż baza graczy jest dosyć duża. Oczywiście są to nieliczne produkcje, gdyż znaczna część dystrybucji poświęcona jest najnowszym systemom rozrywki. Użytkownicy konsoli PlayStation 3 mogą borykać się z problemami ze zdobyciem gier w pudełkach. Z pomocą przychodzi wciąż czynny cyfrowy sklep z grami, które zakupimy bez wychodzenia z domu i szybko pobierzemy na dysk.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry na PlayStation - PS5 - Gry na PS4 - Gry na PS5 - Pady

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:22
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.