Udostępnij
Skomentuj

Gry RPG na PS4. Które z nich zyskały największe uznanie graczy?

Jakie są najlepsze gry RPG na PS4? W jakie tytuły koniecznie trzeba zagrać na konsoli Sony? Sprawdźmy!

Zwykłe PS4 ma do zaoferowania procesor x86-64 AMD „Jaguar” z ośmioma rdzeniami. Pamięć to GDDR5 8 GB. Niewielkie wymiary (265×39×288 mm) sprawiają, że ma się do czynienia z idealnym sprzętem, którego ustawienie nie będzie sprawiać żadnych problemów. Sama konsola ukazała się 29 listopada 2013 roku. Od tej pory ukazało się wiele gier RPG, które cieszą się ogromną popularnością.

Polecane gry na PS4

Najlepsze gry RPG na PS4 – ranking najlepszych gier

Jeżeli ktoś stawia na rozwój postaci, to koniecznie musi wybrać gry RPG, jakie w tym przypadku stają się coraz lepsze. Dzięki temu, że zdobywają one nowe umiejętności, przedmioty, radzą sobie z coraz to bardziej trudnymi zadaniami. Fabuła to zdecydowana zaleta tych gier. Oto najlepsze gry na PS4 RPG.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – polski RPG na PS4

Idealna propozycja dla miłośników sagi “Wiedźmin”. Czas na to, aby wcielić się w rolę pogromcy potworów. O fenomenie tej gry świadczy fakt, że uzyskała ona ponad 250 nagród, jeżeli chodzi o kategorię “gra roku”. Gra wyszła 19 maja 2015 roku. Została ona wypuszczona przez CD Projekt RED. Propozycja ukazała się na rynku w dwóch wersjach: standardowej i kolekcjonerskiej. Głównym bohaterem jest oczywiście Geralt z Rivii, który musi wyruszyć w drogę, aby pomóc swojej ukochanej córce. Biały Wilk będzie musiał przemierzyć Velen, Novigrad, Skellige i nie tylko, aby dotrzeć do wyznaczonego celu. Po drodze trzeba będzie wykazać się nie lada umiejętnościami, aby móc pokonać wszystkie trudności, jakie będzie można spotkać na trasie.

Elden Ring – gra RPG na PS4 dla fanów Dark Souls

Gra ukazała się w sprzedaży 25 lutego 2022 roku. Producentem jest From Software. Za cały scenariusz odpowiedzialni są Hidetaka Miyazaki i George R.R. Martin. Głównym celem jest zdobycie upragnionej władzy, dzięki czemu będzie można nosić tytuł Eldeńskiego Władcy. Cała akcja toczy się na Ziemiach Pomiędzy. Jest to fikcyjna kraina. Władają nią półbogowie. Gracz musi w całości skupić się na rozgrywce i eksploatacji. W tym drugim przydać się może wierzchowiec o imieniu Struga. Przydadzą się także możliwości szybkiej podróży poza walką. Już na samym początku trzeba będzie zdecydować się na konkretną klasę postaci. To od tego uzależnione są jej początkowe statystyki oraz posiadane wyposażenie. 17 kwietnia 2023 roku ukazała się następująca wersja tej gry 1.09.1.

Final Fantasy VII Remake – świetny japoński RPG na PS4

10 kwietnia 2020 roku ukazał się remake gry z 1997 roku. Coś, na co świat czekał z wielką niecierpliwością. Za produkcję odpowiedzialny od samego początku był Business Division 1, który należy do wewnętrznego zespołu Square Enix. Cała fabuła rozgrywa się w świecie, który otrzymał nazwę Gaia. Głównym bohaterem jest Cloud Strife, były żołnierz i najemnik. Dołącza on do Avalanche, który jest ruchem oporu. On to razem z innymi osobami chce zapobiec zagładzie swojej planety. Przyczyniać się do tego może Shinra - wielka korporacja, która doprowadza do eksploatacji planety w celu osiągnięcia maksymalnego zysku. W całej rozgrywce pozwolono sobie na to, aby zastosować możliwość spojrzenia na wszystko z perspektywy trzeciej osoby. Nowością w tym przypadku jest „stagger”, dzięki czemu można zwiększyć obrażenia u przeciwnika. Najważniejsze jest to, aby przez cały czas utrzymywać głównego bohatera przy życiu.

Diablo III i Diablo 2: Resurrected – najlepsze gry RPG na PS4 od Blizzarda

Diablo 2:Resurrected pojawiło się na rynku 23 września 2021 roku. Twórcom w tym przypadku zależało na tym, aby doprowadzić do maksymalnego odwzorowania oryginalnej odsłony. Już sam zwiastun gry pokazywał jak Mroczny Wędrowca przemieni się we Władcę Terroru. Gracze mają do wyboru jedną z siedmiu klas postaci: Paladyna, Druida, Nekromantę, Barbarzyńcę, Amazonkę, Czarodziejkę i Zabójczynię. Twórcy zapowiedzieli, że zostały wprowadzone zmiany tak, aby móc każdemu uczestnikowi zaoferować maksymalny komfort i wygodę.Gra dostępna jest w następujących wersjach językowych: angielski, polski, niemiecki, francuski, hiszpański, portugalski, włoski, rosyjski, koreański, chiński i japoński.

Diablo III ukazała się na PlayStation 19 sierpnia 2014 roku. Jeżeli chodzi o gatunek gry, to można zaliczyć ją do fabularnych akcji oraz do hack and slash. Wymagany jest stały dostęp do internetu, aby móc rozpocząć rozgrywkę. Akcja toczy się około dwadzieścia lat po tym, co działo się w Diablo 2. Do wyboru jest siedem postaci: barbarzyńca, szaman, czarownik, mnich, łowca demonów, krzyżowiec, nekromanta. Gracze mają do wyboru szeroki zakres zaklęć, nowy silnik gry. Wielu użytkowników ucieszy się z tego faktu, że będą mogli wykorzystać wciąż dostępny rzut izometryczny. Ścieżka dźwiękowa do tej gry została skomponowana przez Russella Browera, Dereka Duke’a, Glenna Stafforda, Josepha Lawrence’a, Neala Acree.

Assassin’s Creed: Valhalla – gra RPG na PS4 o wikingach

Gra ukazała się 10 listopada 2020 roku. Jest ona dostępna w następujących wersjach językowych (napisy i/lub dubbing): chińskie, koreańskie, arabskie, angielski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański. Polski dostępny jest tylko w wersji z napisami. Za produkcję odpowiedzialny jest Ubisoft Montreal. Przygodowa gra akcji, która ma otwarty świat. Głównym bohaterem jest Eivior, który jest Wikingiem i dowodzi klanem Kruka. Gracze mogą dopasować wygląd Eviora do własnych potrzeb. W pewnym momencie rozgrywki będzie można przełączać się także poszczególnymi płciami. Eivor wraz ze swoim bratem Sigurdem, muszą poprowadzić klan na ziemię anglosaskie, gdzie chcą osiedlić się na nowo. Jednak jak łatwo się domyślić, nie będzie to łatwe zadanie. 10 września 2022 roku została zapowiedziana kontynuacja tej gry “Assassin’s Creed Mirage”, która ma ukazać się w 2023 roku.

The Elder Scrolls V: Skyrim – gra RPG na PS4, której nie można pominąć

Bethesda Game Studios odpowiedzialna jest za produkcję tej gry. Scenarzystą jest Emil Pagliarulo. Kompozytorem jest Jeremy Soule. Jest to kontynuacja gry The Elder Scrolls IV: Oblivion. Całość rozgrywa się dwieście lat po tym, co działo się w Oblivion. Nadeszła czwarta era. Władza przeszła w ręce Titusa Mede. Penitus Oculatus to elitarna grupa, która przejęła ochronę nad cesarzem. Gracz rozpoczyna swoją rozgrywkę od zera, nie posiadając nawet imienia. Dzięki temu zyskuje się możliwość całkowitej personalizacji swojej postaci. Nie ma jednak do wyboru profesji. Zyskuje się natomiast możliwość zdobycia nowych osiemnastu umiejętności, na przykład walka bronią jedno- i dwuręczną, otwieranie zamków, skradanie się, rzucanie czarów. Wśród polskich aktorów, którzy wzięli udział przy opracowaniu ścieżki dźwiękowej, znaleźć można Wiktora Zborowskiego, Krzysztofa Kowalewskiego, Piotra Fronczewskiego, Tomasza Bednarka.

Divinity: Original Sin II – bardzo dobra gra RPG Hack’n’Slash na PS4

Larian Studios czuwało nad tym, aby w całości tą grę opracować. Za scenariusz w pełni odpowiedzialni są : Jan Van Dosselaer, Sarah Baylus, Julien Brun. Na PS4 gra ukazała się 31 sierpnia 2018 roku. W przypadku tej gry gracze mają do wyboru tworzyć rozgrywkę z jednym bohaterem w drużynie lub z maksymalnie trzema innymi postaciami. Istnieje możliwość personalizowanej postaci, dzięki czemu będzie można wybrać dla niej statystyki, płeć, rasę, historię. Gra dostępna jest w języku angielskim (napisy i dźwięk). Oprócz tego można liczyć na napisy, jakie są dostępne w języku polskim, niemieckim, włoskim, francuskim, hiszpańskim. Oto kontynuacja gry Divinity: Original Sin. Nowa propozycja rozgrywa się wieki po tamtych wydarzeniach, w fantastycznym świecie Revelion. Głównym bohaterem jest Pomazaniec, który będzie miał do wyboru kilka rodzai zakończenia, na przykład oczyszczenie Rivellonu z całego Źródła lub pozostanie kolejnym Boskim.

Najlepsze japońskie gry RPG na PS4 – Persona 5: Royal i Yakuza: Like a Dragon

Persona 5: Royal to komputerowa gra fabularna, która w Europie ukazała się 4 kwietnia 2017 roku. Gracze musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ premiera tej gry była wielokrotnie przekładana przez problemy produkcyjne. Po premierze, do końca 2017 roku, została sprzedana w ponad dwóch milionach egzemplarzy na świecie. Gracz wciela się w postać Jokera, który chodzi do miejscowego liceum w Tokio. Joker żyje w świecie rzeczywistym oraz w Metaverse. Prowadząc normalne życie w Tokio, zyskuje on możliwość uzyskania lepszych umiejętności, co też będzie przekładało się na jego możliwości w walkach w Metaverse. Dostępna jest ona po angielsku i japońsku.

Yakuza: Like a Dragon ukazała się 6 stycznia 2020 roku. Za jej publikację odpowiedzialna jest Sega. Głosy w grze są angielskie lub japońskie. W przypadku napisów można liczyć na francuski. Gracz kontroluje postać Ichibana Kasuga. Główna akcja toczy się w Jokohamie. Gracz będzie mógł spotkać także na swojej drodze takie postacie jak: Eri Kamataki, Tianyou Zhao, Jo Sawashiro, Akira Mabuchi. Oprócz głównej rozgrywki, główna postać może korzystać z zadań pobocznych, a także z mini-gier.

W jakie jeszcze gry RPG na PS4 warto zagrać?

Akcje, strzelanki, gry czasu rzeczywistego - jest wiele ciekawych propozycji, jeżeli chodzi o PS4. Oto kilka kolejnych propozycji, które można zaoferować na tą konsolę, jeżeli chodzi o RPG.

Bloodborne

Producentem jest From Software, W Polsce gra ukazała się 25 marca 2015 roku. Metacritic to serwis, który uznał, że należy się jej miejsce wśród najlepszych 50 propozycji, jakie ukazały się w latach 2010-2019. Warto to zaznaczyć, ponieważ jest to jedyna propozycja na tej liście od tego właśnie producenta. Świat fantasy został wystylizowany na epokę wiktoriańska. Cała akcja toczy się w mieście Yharnam, gdzie ma się do czynienia z niezidentyfikowaną plagą.

Dark Souls III

Za jej wydanie odpowiedzialna jest Namco Bandai Games. Gra w Europie ukazała się 12 kwietnia 2016 roku. Fabularna gra akcji, gdzie na samym początku można wykreować jedną z postaci, opierając się na jednej z 12 klas. Gracz będzie miał za zadanie przemierzyć różne lokalizacje, toczyć walkę z bossami, a także poszukiwać różne przedmioty, jakie będą w stanie wpłynąć na jego atrybuty.

NieR: Automata

23 lutego 2017 roku ukazała się kolejna propozycja, którą można zaliczyć do fabularnych gier akcji, jaka widoczna jest z perspektywy osoby trzeciej. Square Enix odpowiedzialna jest za jej wydanie. Po inwazji obcych, która odbyła się w dalekiej przyszłości, prawie cała cywilizacja ludzka została zniszczona. Tylko nielicznym udało się przetrwać i żyją teraz w bazach księżycowych. YoRHa No.2 Type B. to postać, która w całości kontrolowana jest przez gracza. Jest to Android, który będzie odpowiedzialny za pokonywanie bossów, dzięki czemu będzie można doprowadzić do rozwoju swojej postaci i wzbogacanie jej o kolejne umiejętności.

Kingdom Come: Deliverance

13 lutego 2018 roku ukazała się fabularna gra akcji, która zaliczana jest do typu jednoosobowych. Europa Środkowa. XV wiek. Gracz wciela się w postać Henryka, który jest synem prostego kowala, jaki na co dzień mieszka w grodzie Skalica. Henryk po napaści na jego gród, którą udaje mu się przeżyć, poprzysięga najeźdźcom zemstę. Tym bardziej że przez to stracił on swoich rodziców. Działania głównego bohatera sprawiają, że musi on już niedługo uratować króla Wacława, a także przywrócić porządek w królestwie.

Hogwart’s Legacy

Idealna gra dla miłośników Harrego Pottera i jego kolegów. Gracz może zostać czarodziejem lub czarownicą, dzięki czemu będzie mógł uczyć się zaklęć, hodować magiczne rośliny i zdobywać inne przydatne umiejętności. Za każdym razem będzie można przeżyć niesamowitą przygodę, jaka pozwoli na odkrywanie tajemnic z przeszłości. Hogwart, Hogsmeade, Zakazany Las to tylko część miejsc, jakie gracz będzie mógł poznać podczas swoich licznych wędrówek. Dziedzictwo magicznego świata będzie w rękach głównego gracza.

Ciężko tak naprawdę wymienić wszystkie gry RPG, jakie wyróżniają się niesamowitą fabułą, jeżeli chodzi o PS4. Można być pewnym tego, że współczesny rynek oferuje wiele propozycji, jakie są w stanie sprostać oczekiwaniom każdego gracza.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 20:23
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.