Udostępnij
Skomentuj

Gra towarzyska Ego – instrukcja jak grać? Którą wersje warto wybrać?

Ego to niezwykle wciągająca towarzyska gra, która sprawi, że spotkania ze znajomymi już nigdy nie będą takie same.

Mnóstwo ciekawych, często prywatnych pytań zapewni całą masę doskonałej rozrywki. Jednak co jest aż tak niesamowitego w zwykłej grze planszowej, że z łatwością podbiła serca ludzi w różnym wieku, doczekując się tym samym kilku wersji towarzyszących?

Popularne gry imprezowe

O grze Ego

Ego to towarzyska gra planszowa wydana przez firmę Trefl, która przeznaczona jest do gry w grupach od dwóch do sześciu osób w wieku od czternastego roku życia. To rozgrywka, która wystawi na próbę twoją szczerość, ale również znajomość najbliższych ci osób. W ciągu około godziny trwania rozgrywki będziesz mieć okazję, żeby przekonać się, czy jesteś w stanie podjąć wyzwanie i mu sprostać!

Zawartość pudełka

Wewnątrz solidnego, tekturowego pudełka z grą Ego znajdziesz:

 • 220 dwustronnych kart z pytaniami
 • 120 małych żetonów
 • 18 dużych żetonów odpowiedzi
 • 1 planszę
 • 1 instrukcję

Dzięki mocnemu pudełku, wewnątrz którego zostały umieszczone elementy w taki sposób, by nie miały nadmiernego luzu, transportowanie gry jest proste i bezpieczne, dzięki czemu bez trudu zabierzesz ją na spotkanie towarzyskie, by urozmaicić czas sobie i znajomym.

Zasady gry Ego

Rozgrywka Ego wystawi na próbę twoją znajomość osób, z którymi odważysz się w nią zagrać. Zadaniem uczestników jest bowiem odgadnięcie odpowiedzi rozgrywające na wylosowane pytanie. Dzięki temu gra staje się niezwykle wciągająca i pełna emocji, a podczas rozgrywki możesz również dowiedzieć się wielu rzeczy na temat swoich najbliższych. Dlatego też z pewnością docenisz walory tej nietuzinkowej gry, czerpiąc z niej nie tylko mnóstwo rozrywki, ale również zupełnie nowe informacje na temat znajomych i rodziny, które przełożą się na wasze codzienne życie, sprawiając, że będziecie rozumieć się jeszcze lepiej.

Instrukcja gry imprezowej Ego

By móc odpowiednio cieszyć się z rozgrywki Ego, należy wcześniej poznać kilka prostych zasad, którymi rządzi się ta planszówka. Należą do nich:

 • Na początku rozgrywki każdy z graczy dostaje żetony odpowiedzi, na których zaznacza się swoje typy odpowiedzi. Gracze rozkładają plansze i wszystkie jej komponenty, po czym następuje losowanie rozpoczynającego grę
 • Rozgrywający losuje kartę z pytaniem i odczytuje na głos jej treść. Następnie po cichu udziela odpowiedzi, zaznaczając ją na swoim żetonie.
 • Pozostali gracze również głosują na odpowiedź, jednak ma być to taka odpowiedź, jakiej na dane pytanie udzieliłaby osoba odczytująca.
 • Gdy wszyscy zagłosują następuje sprawdzenie wyników i rozdanie punktów, których szczegółowe zasady rozkładu znaleźć można w instrukcji dołączonej do opakowania z grą.
 • Grę wygrywa ta z osób, która pod koniec rozgrywki zbierze największą liczbę punktów.

Seria gier Ego, którą wersję wybrać

Ego odniosła tak duży sukces na rynku zabawkarskim, że przez lata doczekała się wielu odmian, dzięki którym jeszcze większa liczba graczy, w tym również tych młodszych, miała okazję spróbować swoich sił w rozgrywce. Wciągające dodatki, które cieszyły się największą popularnością wśród fanów planszówek, to:

 • Ego Family – to wersja gry dostosowana do potrzeb całej rodziny, której pytania zostały opracowane w taki sposób, by zapewnić rozrywkę zarówno dzieciom jak i rodzicom. Dzięki tej wersji dorośli lepiej poznają swoje pociechy, a one mamę i tatę, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie wam się dogadywać. Ciekawe, rozwijające pytania, dzięki którym powiecie sobie to, o czym zazwyczaj byście nie rozmawiali, będą doskonałą okazją do zacieśnienia rodzinnych więzi, która sprawi, że mnóstwo dotychczasowych problemów i nieporozumień przestanie stanowić dla was problem. Dlatego też warto sięgnąć po tę rodzinną wersję gry planszowej, by zapewnić sobie nie tylko doskonałą rozrywkę, ale również niosące wiele korzyści dla codziennego życia narzędzie. Gra przeznaczona jest dla dzieci już od ósmego roku życia;
 • Ego Love – Ego Love to wersja gry stworzona specjalnie z myślą o parach. Niekiedy bardzo intymne pytania pozwolą parom lepiej się wzajemnie zrozumieć, dowiadując się nowych rzeczy podczas pełnej wrażeń rozgrywki. Wersja przeznaczona jest dla dzieci od szesnastego roku życia, a grać można w grupach od dwóch do sześciu osób. To doskonała gra dla par, głównie używana jako gra dla dorosłych, dzięki której każda impreza w starszym gronie nabierze zupełnie nowego, ekscytującego wyrazu, a jej wyniki pokażą, jak dobrze się znacie i ile jeszcze powinniście się o sobie dowiedzieć.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:52
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.