Udostępnij
Skomentuj

Dell Inspiron 7386 - recenzja, dane techniczne, czy warto?

W ofercie firmy Dell pojawił się laptop konwertowalny Inspiron 7386. Do czego został stworzony?

Jest to urządzenie, które może działać w dwóch trybach – laptopa i tabletu. Wszystko dzięki dotykowej matrycy oraz zawiasą pozwalającym na obrót ekranu o 360 stopni. Jego zastosowanie ma być uniwersalne.

Dell Inspiron 7386 – dane techniczne oraz cena

Oczywiście najważniejsza w jego przypadku okaże się mobilność. Sprzęt ma zapewnić komfortową pracę w podróży, niezależnie od tego, czy poruszamy się pociągiem, autobusem czy też samolotem.

Dell Inspiron 7386 – dostępne konfiguracje

Producent postawił nie tylko na lekką i kompaktową obudowę, ale również na niskonapięciowe podzespoły, które mają ograniczyć generowane obciążenie, przy zachowaniu przyzwoitej wydajności. Decydując się na konkretny model, warto więc dokładnie sprawdzić, z czego korzysta interesujący nas sprzęt.

W przypadku procesorów, możliwości wyboru są dwie. Wykorzystywane są układy Intela z serii Whiskey-Lake, które bardzo często znajdują zastosowanie w urządzeniach konwertowalnych, a także w laptopach biznesowych. W modelach droższych znajdziemy modeli Intel Core i7-8565U, który jest czterordzeniowy i ośmiowątkowy. Jego bazowa częstotliwość taktowania wynosi 1800 MHz, jednak w trybie turbo może ona zostać podbita do poziomu 4600 MHz. Zapewnia to bardzo dobre dostosowanie się do wymagań wielu zróżnicowanych programów. Nie tylko tych podstawowych, ale również bardziej zaawansowanych narzędzi, służących chociażby do obróbki grafiki czy też filmów.

Zobacz Dell Inspiron 7386

W specyfikacji układu jest informacja również o 8 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu oraz niskim współczynniku TDP, wynoszącym 15 W. Wszystko przekłada się na bardzo przyzwoity układ, dobrze nadający się zarówno do pracy stacjonarnej, jak i mobilnej. Uwagę warto zwrócić również na rezultaty uzyskiwane przez procesor w testach wydajnościowych. W programie Cinebench R15 uzyskał on średnią na poziomie 173 punktów w trybie jednowątkowym. Jeśli natomiast chodzi o tryb wielowątkowy, wyniosła ona punktów 584. Dell Inspiron i7-8565U sprawdzi się nie tylko jako laptop domowy, ale również biznesowy oraz profesjonalny. Można go traktować także jako sprzęt wyłącznie mobilny.

Oczywiście przedstawiony procesor nie jest jedyny, którego możemy znaleźć w poszczególnych konfiguracjach laptopa. Drugim z nich jest model Intel Core i5-8265U, także czterordzeniowy i ośmiowątkowy. W porównaniu z układem i7, wyróżnia się jednak nieco niższym taktowaniem – w trybie bazowym wynosi ono 1600 MHz, natomiast w trybie turbo może osiągnąć maksymalnie 3900 MHz. Mniej jest również pamięci podręcznej trzeciego poziomu, bo 6 MB. Współczynnik TDP pozostaje bez zmian. Wskazane różnice nie są jednak na tyle duże, byśmy mogli mówić o przepaści pod względem wydajności. Wręcz przeciwnie, wszystko zamyka się w kilku-kilkunastu procentach na korzyść procesora i5. Dlatego również te konfiguracje okażą się jak najbardziej wystarczające w ramach nakreślonego wcześniej zastosowania.

Dell Inspiron 7386 2-in-1 nie jest laptopem przystosowanym do pracy specjalistycznej, toteż nie uświadczymy w nim dedykowanej karty graficznej. Ograniczyć musimy się wyłącznie do jednostki zintegrowanej, którą jest Intel UHD Graphics 620. Z racje pamięci współdzielonej, nie jest ona w stanie zapewnić nam wydajności, która byłaby wystarczająca do obsługi szczególnie zaawansowanych narzędzi projektowych czy też nowych gier. Mając jednak na uwadze wspomniane wcześniej zadania, powinna okazać się wystarczająca.

Warto podkreślić, że producent zdecydował się na wykorzystanie szybkiej pamięci RAM typu DDR4, o taktowaniu 2400 MHz. Specyfikacja Dell Inspiron 7386 wskazuje również na obecność dysków twardych typu M.2 PCIe, które gwarantują bardzo szybkie działanie systemu operacyjnego oraz skrócenie realizacji wielu operacji. Jego pojemność może wynieść od 256 GB do 1 TB.

Dell Inspiron 7386 – wygląd

Ze względy na fakt, iż mamy do czynienia z laptopem konwertowalnym, został on wyposażony w zawiasy, które pozwalają obracać ekran pod kątem 360 stopni. W ten sposób szybko i sprawnie przechodzimy do trybu tabletu. Ekran może być ustawiany również w innych pozycjach – w każdej sytuacji zawiasy zapewniają odpowiednią stabilizację, dzięki której praca na urządzeniu jest bardzo wygodna.

Co ważne, obudowa laptopa została dodatkowo wzmocniona, dzięki czemu jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne. Podczas pracy mobilnej nie musimy więc martwić się, że łatwo ją zniszczymy. Poza zabezpieczeniem, liczyć możemy również na wysoki komfort pracy, gwarantowany przez kompaktowe wymiary sprzętu, a także niewielką wagę, które nie przekracza półtora kilograma.

Jeśli chodzi o design, do wyboru mamy dwie opcje. Dell Inspiron 7386 występuje bowiem w edycji ciemnej oraz srebrno-czarnej. W każdym przypadku prezentuje się nad wyraz solidnie. Wszystkie elementy zostały bowiem spasowane w sposób odpowiedni. Całość wpisuje się w nowoczesny charakter sprzętu.

Dell Inspiron 7386 – matryca

Pod tym względem oferowane modele należy podzielić na dwie kategorie. W pierwszej znajdą się laptopy standardowe, które zostały wyposażone w matryce Full HD, natomiast w drugiej znajdziemy Dell Inspiron 7386 Black Edition, którego największym atutem jest matryca 4K UHD, doskonale sprawdzająca się w filmach oraz przeróżnych programach, również graficznych.

Co jednak najważniejsze, każdy laptop korzysta z ekranu 13-calowego, który został wykonany w technologii IPS. Dzięki temu, możemy liczyć na więcej niż przyzwoitą jakość generowanego obrazu. Na dobrym poziomie znajduje się zwłaszcza luminancja oraz odwzorowanie kolorów. Do tego należy dodać odpowiedni kontrast i kąty widzenia. Wszystko to sprawia, że praca i rozrywka na omawianym laptopie okażę się bardzo wygodna. Oczywiście w każdej wersji ekran jest dotykowy.

Dell Inspiron 7386 – klawiatura i touchpad

Laptopy z omawianej serii zostały wyposażone w sześciorzędową klawiaturę wyspową, wyposażoną w dodatkowe podświetlenie. Gwarantuje ona wszystko to, co istotne podczas pracy stacjonarnej i mobilnej – klawisze wyróżniają się bardzo przyjemnym skokiem i dobrą reakcją, działają cicho i płynnie. Pomimo pomniejszonych wymiarów laptopa, tworzenie dłuższych tekstów nie będzie specjalnie męczące.

Recenzja Dell Inspiron 7386 musi zawrzeć również informację na temat touchpada. Płytka nie jest duża, jednak wynika to z kompaktowości sprzętu. Pozytywnie należy ocenić jej właściwości ślizgowe oraz precyzję działania.

Dell Inspiron 7386 – wydajność

Zamontowane podzespoły zapewniają naprawdę przyzwoitą wydajność, którą możemy wykorzystać na wiele sposobów. Przykładowa konfiguracja Dell Inspiron 7386 i7-8565U/16GB/512/Win 10 FHD IPS zapewni niezwykle komfortowe warunki pracy przy użyciu oprogramowania biznesowego, narzędzi graficznych czy też programów multimedialnych. Ze względu na możliwość obracania ekranu o 360 stopni, Dell Inspiron 7386 sprawdzi się również jako tablet.

Oczywiście możliwości jego wykorzystania byłyby jeszcze szersze, gdyby producent zdecydował się na zamontowanie dedykowanej karty graficznej. Przełożyłoby się to jednak na wzrost nie tylko ceny, ale również wagi i generowanego obciążenia. Warto nadmienić, że zintegrowana jednostka Intel UHD Graphics 620 całkiem dobrze sprawdza się podczas realizacji wspomnianych wcześniej zadań. Uwagę należy zwrócić także na uzyskiwane przez nią rezultaty w testach diagnostycznych. W kategorii kart zintegrowanych, plasuje się ona w czołówce.

W programie 3DMark 11 Performance GPU uzyskała średni wynik na 1697 punktów, natomiast w 3DMark Ice Storm Unlimited Graphics wyniósł on 87698 punktów. Z oczywistych względu, nie pozwoli ona na obsługę najnowszych gier z segmentu AAA. Zadowolić musimy się więc prostymi grami indie, klasykami, a także wszelkimi produkcjami o stosunkowo niskich wymaganiach sprzętowych.

Dell Inspiron 7386 – wady i zalety

Oczywistym atutem urządzeń z tej serii jest ich ultramobilny charakter. Kompaktowe wymiary, niewielka waga, możliwość pracy w dwóch trybach – wszystko to sprawia, że laptopy doskonale sprawdzają się w domu, biurze, ale również w pociągu czy też autobusie.

Do tego wszystkiego otrzymujemy wydajne, niskonapięciowe podzespoły, które bardzo dobrze radzą sobie z obsługą wielu programów biznesowych i multimedialnych. Oczywiście niektórzy mogą narzekać na brak dedykowanej karty graficznej, jednak laptop ten nie został stworzony do gamingu czy też pracy specjalistycznej.

Po stronie zalet należy zapisać również dobrze wykonaną obudowę, sprawnie działające zawiasy, a także matryce IPS, które występują w dwóch odmianach – Full HD oraz 4K UHD. Nie możemy zapomnieć także o szybkich dyskach SSD M.2 PCIe oraz dobrze wykonanym osprzęcie. Jeśli chodzi o wady, to, poza zintegrowaną jednostką GPU, wskazać możemy na dość ubogi zestaw portów oraz wysokie ceny poszczególnych konfiguracji, zwłaszcza Black Edition.

ZALETY

 • Wygodna praca stacjonarna i mobilna
 • Wydajne procesory i szybka pamięć RAM DDR4
 • Sprawnie działające zawiasy
 • Wysokiej jakości matryca IPS
 • Możliwość zakupu laptopa z matrycą Full HD lub 4K UHD
 • Bardzo szybkie dyski SSD M.2 PCIe
 • Solidnie wykonany osprzęt
 • Nowoczesna, wytrzymała obudowa

WADY

 • Brak modelu z dedykowaną kartą graficzną
 • Ubogi zestaw portów
 • Wysokie ceny dostępnych konfiguracji sprzętowych

Dell Inspiron 7386 – podsumowanie, czy warto?

Laptopy konwertowalne nie zawsze spełniają wszystkie istotne kryteria – czasem brak im dobrej matrycy lub wytrzymałej obudowy. Dell Inspiron 7386 nie jest sprzętem idealnym, ale należy śmiało przyznać, że pod wieloma względami prezentuje się naprawdę solidnie. Wszystko to sprawia, że warto rozważyć jego zakup.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:43
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.