Udostępnij
Skomentuj

Ciężarki neoprenowe – jakie wybrać? Hantle dla kobiet

Ćwiczenia z lekkim obciążeniem w postaci hantli neoprenowych to popularna metoda na kształtowanie sylwetki.

Czy istnieje idealny sposób na to, by zadbać o kondycję i poprawić sylwetkę? Niestety nie. Każda aktywność ma wiele zalet, ale z pewnością nie jest optymalna. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że najważniejsze to robić cokolwiek, a efekty pracy prędzej czy później się pojawią. Niezależnie od tego, czy będzie to maszerowanie, bieganie, jazda na rowerze, pływanie czy siłownia, o zdrowie i kondycję dbać warto i kropka.

W jaki sposób sprawić, by trening stał się bardziej intensywny, a przez to skuteczniejszy? Można zacząć od zwiększenia ilości powtórzeń danego ćwiczenia czy ciężaru, z jakim jest wykonywane. W niniejszym materiale skupimy się właśnie na ciężarze, a konkretnie na ciężarkach neoprenowych.

Z uwagi na niewielkie rozmiary i wagę, ciężarki neoprenowe stały się ulubionym przyrządem do treningu w szczególności w damskim gronie. Choć mogłoby się wydawać, że ćwiczenie z nimi w dłoniach niewiele zmienia, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Dołożenie nawet niewielkiego ciężaru sprawia, że mięśnie pracują bardziej, co wyraźnie przekłada się na intensywność treningu.

Dlaczego ciężarki neoprenowe to świetny wybór? Na jakie efekty można liczyć gdy zostaną wykorzystane do treningu? Właśnie na te pytania odpowiadamy w niniejszym materiale.

Ćwiczenia z hantlami – czy warto?

Czasy, gdy tylko mężczyźni podnosili hantle i ćwiczyli ze sztangą dawno już minęły. Dziś coraz więcej kobiet sięga zarówno po trening siłowy, jak również urozmaica codzienne ćwiczenia wykonywaniem ich z niewielkimi ciężarkami. Jakie efekty przynosi takie działanie?

 • Ćwiczenia z hantlami bardzo dobrze wpływają na mięśnie rąk, a w szczególności na ramiona. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli zamierzamy wzmocnić mięśnie, delikatnie wysmuklić ramiona i zapobiec wiotczeniu skóry.
 • Ćwiczenia z hantlami, wbrew pozorom, wpływają korzystnie nie tylko na ręce, ramiona czy klatkę piersiową, ale niemal na całe ciało, gdyż to obciążenie sprawia, że angażowane są kolejne grupy mięśniowe, a ciężar hantli wpływa na intensywność treningu.
 • Ćwiczenia z hantlami pomagają zrzucić nadprogramowe kilogramy, gdyż podnoszą stopień trudności i intensywności treningu, a to przekłada się na efekty.

Hantle dla kobiet – co to takiego?

Pewnie nie raz w sklepie sportowym zdarzyło się Wam widzieć kolorowe, niewielkie ciężarki. To właśnie hantle dla kobiet, które są pokryte tworzywem neoprenowym, które sprawia, że hantle są przyjemne w dotyku i antypoślizgowe.

 • Hantle dla kobiet są dostępne w wielu różnych wariantach wagowych. Na ogół najlżejsze z nich ważą zaledwie pół kilograma, a najcięższe pięć kilogramów.
 • Hantle dla kobiet bywają dostępne w zestawach z wygodnym stojakiem, co sprawia, że można łatwo i wygodnie je przechowywać.
 • Poszczególne hantle różnią się kolorem, co pomaga łatwiej odróżnić, z jakim obciążeniem ma się do czynienia.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by hantle neoprenowe posłużyły zarówno kobietom, jak i mężczyznom, bo choć są one powszechnie określane mianem hantli dla kobiet, to sięgają po nie różne osoby bez względu na wiek i płeć.

Hantle neoprenowe, gumowe, a może winylowe?

Wśród hantli dla kobiet dostępne są nie tylko modele neoprenowe, ale też kilka innych wariantów o podobnej estetyce i kolorystyce. Oto one:

 • Hantle neoprenowe – w rzeczywistości są wykonane z żeliwa, a neopren to wyłącznie powłoka zewnętrzna. Hantle tego typu są przyjemne w dotyku, antypoślizgowe i gładkie. Nie są zimne, nie wchłaniają potu, a w przypadku, gdy ciężarek spadnie na podłogę, warstwa neoprenu delikatnie zamortyzuje uderzenie.
 • Hantle winylowe – ich zasadnicza część jest na ogół wykonana z betonu powlekanego winylem. Są nieco większe od hantli neoprenowych, dlatego nie są polecane osobom o małych dłoniach.
 • Hantle gumowe – mogą być częściowo lub w całości powleczone powłoką gumową. Są antypoślizgowe, estetyczne i wygodne w użytkowaniu.

To tylko kilka z najpopularniejszych rodzajów hantli. W sklepach można znaleźć również hantle żeliwne czy hantle bitumiczne, ale jednymi z najpopularniejszych pozostają ciężarki neoprenowe.

Jakie hantle na początek?

Najpopularniejsze i najpowszechniejsze są hantle neoprenowe, ale jaki ciężar wybrać na początek?

 • Osoby, które dopiero rozpoczynają ćwiczenia z hantlami, powinny sięgnąć po najmniejszy z dostępnych modeli – 0,5 kilograma. To teoretycznie niewielkie obciążenie, ale dla osoby bez doświadczenia i z niezbyt mocnymi mięśniami ramion będą wystarczające.
 • Z czasem, gdy mięśnie się wzmocnią, można będzie sięgać po cięższe hantle, ale stopniowo i w zależności od wykonywanych ćwiczeń.
 • Dobrym pomysłem jest zakup kompletu hantli na stojaku, bo od razu zyskujemy hantle o różnej masie, a stojak ułatwia ich przechowywanie.

Ćwiczenia z hantlami pomagają kształtować sylwetkę, ujędrnić ciało, wzmocnić mięśnie i spalać tkankę tłuszczową. Hantle neoprenowe nie są bardzo drogie, nie zajmują wiele miejsca, a umożliwiają urozmaicenie treningów i osiągnięcie dobrych efektów. Warto sięgnąć choćby po jedną parę hantli, by przekonać się, że taki trening to zupełnie nowa jakość ćwiczeń i zupełnie inne efekty, niż przy identycznych ćwiczeniach bez żadnego obciążenia.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.