Udostępnij
Skomentuj

Asus ZenBook UX433FLC – recenzja, dane techniczne. Czy warto?

Firma Asus przygotowała kolejnego ZenBooka. Model UX433FLC wyróżnia się 14-calowym ekranem NanoEdge, a także wykorzystaniem procesorów Intela 10. generacji.

Sprzęt kierowany jest przede wszystkim do klientów biznesowych i wszystkich osób, które poszukują kompaktowego urządzenia do pracy zarówno stacjonarnej, jak i mobilnej. Do tego wszystkiego ma dojść wydajność na bardzo przyzwoitym poziomie.

Polecane laptopy Asus

Asus ZenBook UX433FLC – dane techniczne oraz cena

Jak można było się spodziewać, laptop Asus ZenBook UX433FLC występuje na rynku w wielu konfiguracjach sprzętowych. Są one zróżnicowane pod względem zamontowanych podzespołów oraz wykorzystywanych matryc.

Asus ZenBook UX433FLC – dostępne konfiguracje

Analizując dane techniczne oferowanych na rynku modeli laptopa ZenBook UX433FLC, da się zauważyć, że producent postawił przede wszystkim na ograniczenie poboru energii. Jednocześnie, sprzęty zapewniają przyzwoitą moc obliczeniową, która powinna okazać się wystarczająca do obsługi najważniejszych programów biznesowych i multimedialnych.

Dobrym tego potwierdzeniem jest procesor Intel Core i7-10510U, montowany w wersjach najlepszych i najdroższych. Dysponuje on czterema fizycznymi rdzeniami i ośmioma wątkami logicznymi. Jego częstotliwość taktowania wynosi 1800 MHz w trybie bazowym – wartość ta może jednak zostać podbita do poziomu 4800 MHz w trybie turbo. Do tego dochodzi również 8 MB pamięci podręcznej i współczynnik TDP 15 W.

Jest to procesor bardzo uniwersalny. Co ważne, jego parametry zapewniają stabilną pracę nie tylko trybie stacjonarnym, ale również mobilnym. Sprzęt dobrze wypada także w testach diagnostycznych. W programie Cinebench R15 uzyskał on średnią na poziomie 188 punktów dla trybu jednowątkowego i 678 punktów dla trybu wielowątkowego.

W przypadku konfiguracji nieco tańszych, skorzystać możemy z możliwości układu Intel Core i5-10210U. On także dysponuje czterema rdzeniami i ośmioma wątkami, jednak wyróżnia się słabszymi parametrami. Jego częstotliwość taktowania mieści się w przedziale od 1600 do 4200 MHz, a pamięć podręczna wynosi 6 MB. Różnice nie są znaczące, jednak wpływają na słabszą wydajność. W testach Cinebench R15 układ uzyskał kolejno 168 oraz 643 punkty.

Laptop Asus ZenBook UX433FLC korzysta z pamięci RAM wlutowanej w płytę główną. Nie można więc jej rozszerzyć poprzez dodanie pojemniejszych kości RAM. Wybór dotyczy wyłącznie modeli z 8 GB lub 16 GB pamięci. Podobnie wygląda sprawa z dyskiem twardym. Każdy model pracuje z wykorzystaniem dysku SSD M.2 PCIe, który zapewnia bardzo szybką obsługę systemu operacyjnego. Pojemność dysku może natomiast wynieść od 256 GB do 1 TB.

Ostatni wybór dotyczy karty graficznej. W tańszych modelach wykorzystywana jest jedynie jednostka zintegrowana (Intel UHD Graphics 620), zaś w tych droższych znaleźć można kartę Nvidia GeForce MX250 z 2 GB pamięci własnej.

Asus ZenBook UX433FLC – wygląd

Jak już zostało wspomniane, laptop ma sprawdzać się nie tylko przy biurku, ale również w podróży. Z tego też względu jego obudowa została zmniejszona o 13% w porównaniu z innymi laptopami 14-calowymi. Do tego dochodzi również niewielka waga (1,26 kg z baterią), dzięki której trzymanie urządzenia na kolanach nie powinno być męczące.

Konstrukcja została wykonana z wytrzymałych materiałów, które zapewniają wysoką sztywność obudowy i odporność na uszkodzenia. Warto podkreślić, że w modelu Asus ZenBook UX433FLC zastopowany został zawias ErgoLift, który unosi nieco sprzęt (pod kątem 3 stopni). Ułatwia to przyjęcie wygodnej pozycji podczas pisania. Pozytywnie należy ocenić także zestaw portów i złączy. Zwłaszcza że producent zdecydował się na zamontowanie 4 porów USB (w tym jednego typu C).

Polecane laptopy Asus

Asus ZenBook UX433FLC – matryca

Laptopy UX433FLC wyposażone zostały w 14-calowe matryce Full HD. Występują one w wersji z obsługą ekranu dotykowego lub bez niej. W każdym przypadku skorzystać możemy z technologii zapewniającej katy widzenia na poziomie 178 stopni. Matryce IPS zapewniają bardzo przyzwoitą jakość generowanego obrazu. Plusik możemy postawić zarówno przy kontraście, jak i odwzorowaniu kolorów.

Konstrukcja NanoEdge sprawia, że ekran zajmuje 92% powierzchni przedniego panelu. Oczywiście wpływa to zarówno na design sprzętu, jak i na wygodę jego użycia.

Asus ZenBook UX433FLC – klawiatura i touchpad

Podświetlana klawiatura laptopa UX433FLC zapewnia bardzo wygodne i szybkie pisanie bezwzrokowe. Wynika to przede wszystkim z wielkości klawiszy oraz odpowiednich przerw między nimi. Wykorzystanie przełączniki zapewniły wyraźny skok i sprężystą reakcję, co także przekłada się na wygodę użycia.

Do tego wszystkiego dodany został NumberPad, którego rozmiary są o 32% większe niż zwykle. Jest to klasyczny touchpad, na powierzchni którego wyświetlony może zostać panel numeryczny. Ze względu na brak tego elementu w fizycznej postaci, taki dodatek okaże się bardzo przydatny podczas codziennej pracy.

Asus ZenBook UX433FLC – wydajność

Najlepsze osiągi bez wątpienia uzyskują konfiguracje wyposażone w procesor Intel Core i7-10510U. Potwierdzeniem tego są oczywiście testy diagnostyczne. Układ zapewni komfortową obsługę wszystkich programów biznesowych oraz multimedialnych.

Możliwości laptopa Asus ZenBook UX433FLC warto rozszerzyć poprzez wybór modelu wyposażonego w dedykowaną kartę graficzną Nvidia GeForce MX250. Nie jest to jednostka o super wydajności, jednak jej uniwersalny charakter okaże się bardzo pomocny podczas codziennej pracy w biurze. Jej parametry techniczne (m.in. 2 GB pamięci GDDR5) przekładają się na przyzwoite wyniki w testach.

W programie 3DMark 11 Performance GPU karta uzyskała średnią na poziomie 4655 punktów, natomiast w 3DMark Ice Storm Extreme Graphics wyniosła 78252 punkty. Czy Asus ZenBook UX433FLC pozwoli na obsługę gier? Tak, ale wyłącznie tych o niskich wymaganiach sprzętowych. Poniżej kilka przykładów.

Asus ZenBook UX433FLC – wady i zalety

Do czynienia mamy z nowoczesnym urządzeniem, które gwarantuje bardzo wygodną pracę stacjonarną i mobilną. Dzięki przygotowanej konstrukcji i wykorzystanych podzespołach, Asus ZenBook UX433FLC bez większych problemów poradzi sobie z obsługą najważniejszych programów biznesowych oraz multimedialnych.

Po stronie zalet należy zapisać również bardzo dobrze wykonany osprzęt i przyzwoite matryce. Nie można zapominać także o rozbudowanym zestawie portów. Jeśli zaś chodzi wady, użytkownicy najczęściej wspominają o wlutowanej pamięci RAM, której nie można rozszerzyć i sporym nagrzewaniu się sprzętu podczas pracy na pełnych obrotach.

Asus ZenBook UX433FLC – wady i zalety

ZALETY

 • Wygodna praca przy biurku i w podróży
 • Wydajne procesory Intel Comet Lake-U
 • Wysoka jakość wykonania obudowy
 • Przyzwoite matryce Full HD
 • Dysk twardy M.2 PCIe
 • Rozbudowany zestaw portów i złączy
 • Dobrze wykonany osprzęt
 • NumberPad
 • Na rynku są dostępne wersje z dedykowaną kartą graficzną

WADY

 • Wlutowana pamięć RAM
 • Laptop mocno nagrzewa się podczas pracy na pełnych obrotach

Asus ZenBook UX433FLC – podsumowanie, czy warto?

Przedstawiony wyżej laptop to nowoczesny, ultramobilny sprzęt, który powinien zadowolić większość użytkowników biznesowych. Zwłaszcza tych, którym często zdarza się pracować w podróży. Warto się nim zainteresować zarówno ze względu na przyzwoitą wydajność, jak i na bardzo dobre wykonanie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:27
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.