Udostępnij
Skomentuj

Assassin's Creed Odyssey – wymagania sprzętowe i ważne informacje

Ubisoft przygotował kolejną odsłonę historii o Asasynach. Jakiego sprzętu potrzebujemy do uruchomienia gry?

Biorąc pod uwagę wyłącznie duże części cyklu, Odyssey jest dziewiątą z kolei, jednak do tej pory powstało również wiele odsłon pomniejszych, które wypuszczane były nie tylko na komputery osobiste i konsole, ale również na urządzenia mobilne. Oto nasz poradnik o Assassin's Creed Odyssey. Poznaj najważniejsze informacje o grze oraz sprawdź niezbędne wymagania sprzętowe.

Polecane komputery gamingowe

Assassin's Creed Odyssey – informacje ogólne o grze

Zgodnie z zapowiedziami i recenzjami, jest to pierwsza część serii z tak silnie zaakcentowanymi elementami RPG. Oczywiście w grze nie zabrakło również elementów typowych dla tego kultowego cyklu, a więc wspinania się na budowle, parkouru czy też efektownej walki.

  • Producent – Ubisoft
  • Wydawca – Ubisoft
  • Data premiery – 5 października 2018 roku
  • Tryb gry – single player

Gra Ubisoftu przeznaczona jest dla pojedynczego gracza. Premiera nastąpiła 5 października 2018 roku. Od tamtego czasu produkcja zyskała rzesze fanów na całym świecie. Assassin's Creed Odyssey pojawił się na PlayStation, Xbox oraz oczywiście PC. Grę pudełkową w wersji na komputery osobiste zakupimy w cenie 198,99 zł. Odrobinę mniej zapłacimy za klucz, który umożliwi aktywację gry na platformie Uplay. Tytuł dostępny jest również w polskim języku.  

Assassin's Creed Odyssey – fabuła, mechanika, detale

Gra opowiada o losach Alexiosa i Kassandry (na początku wybieramy, którą postacią chcemy sterować), wnuków Leonidasa, króla Sparty. Fabuła rozpoczyna się w 431 roku przed naszą erą, kiedy to dochodzi do wojny peloponeskiej między Atenami a Spartą.

Alexios i Kassandra zostają wygnani przez rodzinę, dlatego muszą radzić sobie sami. Po osiągnięciu odpowiedniego wieku, stają się najemnikami, zarabiającymi na życie poprzez realizację różnych zleceń. W końcu jeden z dwójki bohaterów (w zależności, kim sterujemy) otrzymuje zlecenie, które może znacząco poprawić jego sytuację i zmienić dotychczasowe życie.

Odyseja skupia się więc na historii pojedynczego bohatera, nie ma tu mowy o ratowaniu świata, co często ma miejsce w popularnych grach RPG. Twórcy postawili spory nacisk na fabułę, a także na to, byśmy swoimi poczynaniami mogli ją kształtować. Choć podejmowane decyzje nie mają tak dużego wpływu, jak w standardowych RPG-ach, jest to miła odmiana serii – zwłaszcza że w końcu grze pojawiły się kwestie dialogowe, w których możemy wziąć udział.

Jak to często bywa w grach Assassin’s Creed, do swojej dyspozycji otrzymujemy ogromny świat o otwartej strukturze, po którym poruszać możemy się między innymi na piechotę, na grzbiecie wierzchowca czy też droga morską. W trakcie gry zwiedzamy Attykę, Lakonię, Achaję i wiele innych krain. W grze pojawiają się postacie historyczne i mityczne, np. Hipokrates.

Gra opiera się na dynamicznych walkach i wielu ciekawych misjach fabularnych oraz pobocznych. Do swojej dyspozycji otrzymujemy bardzo szerokie wyposażenie, z Włócznią Leonidasa na czele, która daje nam przewagę nad przeciwnikami. W grze nie zabrakło również spektakularnych bitew morskich oraz wielu aktywności opcjonalnych.

Assassin's Creed Odyssey – fabuła, mechanika, detale

Assassin's Creed Odyssey – wymagania sprzętowe

Oprawa graficzna została przygotowana na silniku wykorzystanym w poprzedniej odsłonie cyklu, a więc w Assassin's Creed Origins. Dzięki temu możemy liczyć na bardzo dobrze przygotowane lokacje oraz pełne detali modele postaci, broni i pozostałych elementów pojawiających się w grze. Obsługa zarówno niskich, jak i wysokich detali graficznych będzie wymagała użycia bardzo wydajnego sprzętu.

Assassin's Creed Odyssey – minimalne wymagania gry

Minimalne wymagania Assassin's Creed Odyssey są przystosowane do obecnie panujących trendów na rynku gamingowych pecetów. Relatywnie tanie podzespoły powinny pozwolić na uruchomienie gry. Należy jednak się liczyć z tym, że będziemy musieli obniżyć jakość grafiki, aby uzyskać jak najlepszą płynność animacji.

Nawet minimalne wymagania sprzętowe mogą okazać się nieosiągalne dla niektórych graczy. W takim przypadku warto rozważyć kupno Assassin's Creed Odyssey na Xbox One lub PS4. To multiplatformowa produkcja, która dociera do bardzo szerokiego grona fanów serii.

Assassin's Creed Odyssey – rekomendowane wymagania gry

Rekomendowane wymagania gry są dużo wyższe. Dobra karta graficzna, bardzo szybki procesor oraz 8 GB pamięci RAM to podzespoły gwarantujące najwyższy komfort rozgrywki. Posiadając poniższą konfigurację, możemy cieszyć się najwyższą jakością detali bez obaw o spadek liczby klatek na sekundę.

  • Procesor: Intel Core i7-3770 3.5 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
  • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 970/AMD Radeon R9 290 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Dostępne miejsce na dysku – 46 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Assassin's Creed Odyssey – jaki komputer do gry?

Stałą, wysoką liczbę klatek na sekundę osiągną wyłącznie maszyny typowo gamingowe. Powinny wyróżniać się one przede wszystkim wydajną kartą graficzną. Choć do obsługi detali niskich wystraczająca okaże się jednostka ze średniej półki, tak wysoki poziom szczegółowości wymaga użycia modelu niezwykle wydajnego, dysponującego co najmniej 4 GB pamięci GDDR5. Do tego należy dodać czterordzeniowy proces o wysokim taktowaniu i przynajmniej 8 GB pamięci RAM.

Assassin's Creed Odyssey – jaki laptop do gry?

Celować warto w modele gamingowe za co najmniej 4 tysiące złotych. Dobrze sprawdzą się zwłaszcza laptopy korzystające z najlepszych procesorów AMD Ryzen lub gamingowych procesorów Intela siódmej bądź ósmej generacji. Do tego warto dodać kartę graficzną GeForce GTX 10 lub Radeon RX.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry PC - Dyski SSD - Płyty główne - Pady - Fotele gamingowe

Udostępnij
3,9
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:06
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.