Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Imperator: Rome – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Studio Paradox Interactive przygotowało kolejną strategię, która tym razem skupiająca się wokół starożytności.

Studio ma w swoim portfolio mnóstwo niezwykle popularnych strategii, które niejednokrotnie nazywane były najlepszymi grami w swojej kategorii. Mowa tu między innymi o takich seriach jak Europa Universalis, Hearts of Iron czy też Crusader Kings.

Imperator: Rome – ogólne informacje o grze

Poznaj wszystkie najważniejsze szczegóły na temat najnowszej produkcji Paradox Interactive

  • Producent – Paradox Development Studio
  • Wydawca – Paradox Interactive
  • Data premiery25 kwietnia 2019 (beta testy od 23 maja 2018 roku)
  • Tryb gry – single player i multiplayer
  • Platforma – PC
  • ograniczenia wiekowe – od 12 lat

Gra pojawiła się na rynku 25 kwietnia 2019 roku wyłącznie na komputerach osobistych. Możemy zagrać zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak również zmierzyć się w zabawie online.

Warto wiedzieć!

Imperator: Rome będzie przeznaczony dla graczy od dwunastego roku życia. W lewym dolnym rogu pudełek z grami można znaleźć klasyfikację PEGI. To specjalne oznaczenie, które mówi o wymaganiach wiekowych. Na odwrocie opakowań ukazane są ikony, informujące o rodzaju niecenzuralnych treści. To pozwoli na odpowiedzialny wybór gier.

Imperator: Rome – fabuła, mechanika, detale

Wbrew temu, co sugeruje tytuł, gra nie skupia się wyłącznie na starożytnym Rzymie. Będziemy mogli bowiem pokierować losami krain położonymi od Skały Gibraltarskiej, aż do Indii. Podobnie jak w przypadku innych serii, naszym zadaniem będzie między innymi dbałość o rozwój ekonomiczny oraz militarny kierowanych przez nas krain.

Jak utrzymują twórcy, Imperator: Rome ma stanowić połączenie wszystkich najlepszych mechanik i pomysłów znanych chociażby z wymienionych wcześniej serii.  Zarządzając państwem, skupić musimy się na wewnętrznej sytuacji politycznej, a także mieć na uwadze sytuacje na arenie globalnej i brać pod uwagę stosunki z innymi państwami. Choć wydaje się, że gra ma prostą mechanikę, rzeczywistość wygląda inaczej. Jak na produkcję od studia Paradox przystało, gracze muszą zarządzać ekonomią, polityką, sprawami społecznymi, militarnymi, a także naukowymi.

O końcowym sukcesie zadecydować może odpowiednie zbilansowanie tych wszystkich działań lub umiejętne obranie jednej ścieżki. Musimy wziąć pod uwagę także uwarunkowania kulturowe oraz specyfikę konkretnych nacji. W grze pojawiają się również plemiona i niezorganizowane grupy bandyckie.

Uwaga!

Twórcy wiernie oddali realia tamtego okresu, dlatego możemy sprawdzić się podczas kierowania republiką czy też monarchią. Cała rozgrywka odbywa się na sporych rozmiarów mapie świata, na której wydzielone zostały wszystkie krainy i prowincje. Duże mapy z pewnością przypadną do gustu fanom długiej strategicznej rozgrywki.

Imperator: Rome – wymagania sprzętowe

Oprawa graficzna prezentuje się w stylu znanym z innych gier studia. Nie oznacza to jednak, że twórcy nie pokusili się o jej dopieszczenie. Uwagę przykuwa nie tylko atrakcyjny, odpowiednio stylizowany interfejs, ale również modele postaci, statków czy tez ukształtowanie terenu.

Składając zestaw, powinniśmy pomyśleć przede wszystkim o wydajnym układzie CPU, który będzie w stanie „uciągnąć” wszystkie zadania obliczeniowe realizowane podczas obsługi gry. Choć tytuł zapewne będzie mógł zostać uruchomiony na niskonapięciowych procesorach dwurdzeniowych, warto zainwestować w cztery rdzenie, dodając do tego przynajmniej 8 GB pamięci RAM. Jeżeli chodzi o jednostkę GPU, celować możemy średnią półkę cenową i jakościową.

Imperator: Rome – jaki komputer do gry?

Składając zestaw, powinniśmy pomyśleć przede wszystkim o wydajnym układzie CPU, który będzie w stanie „uciągnąć” wszystkie zadania obliczeniowe realizowane podczas obsługi gry. Choć tytuł zapewne będzie mógł zostać uruchomiony na niskonapięciowych procesorach dwurdzeniowych, warto zainwestować w cztery rdzenie, dodając do tego przynajmniej 8 GB pamięci RAM. Jeżeli chodzi o jednostkę GPU, celować możemy średnią półkę cenową i jakościową.

Imperator: Rome – jaki laptop do gry?

W tym segmencie sytuacja wygląda bardzo podobne. Niskonapięciowe układy Intela siódmej lub ósmej generacji powinny poradzić sobie z obsługą gry, choć oczywiście więcej zaoferują nam modele typowo gamingowe. Karta graficzna na poziomie modelu Nvidia GeForce MX150 również wystarczy.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.