Udostępnij
Skomentuj

Age of Wonders: Planetfall – wymagania sprzętowe i ważne informacje

Zastanawiamy się nad potencjalnymi wymaganiami kolejnej odsłony serii gier Age of Wonders.

Age of Wonders: Planetfall – informacje ogólne o grze

Premiera gry odbyła się na rynku 6 sierpnia 2019 roku. jednak już teraz wiemy o niej całkiem sporo. Możemy również zastanowić się, jaki komputer pozwoli na jej płynną obsługę.

  • Producent – Triumph Software
  • Wydawca – Paradox Interactive
  • Data premiery – 6 sierpnia 2019 roku
  • Platformy – PC, PS4, Xbox One
  • Tryb gry – single player i multiplayer
  • Wymagania wiekowe – Od 16 lat

Polecane komputery gamingowe

Za produkcję gry odpowiada Triumph Software, a wydawcą jest Paradox Interactive. Tytuł pojawił się na komputerach osobistych oraz konsolach PS4 i Xbox One. Rozgrywka przeznaczona jest dla użytkowników powyżej 16 roku życia.

Warto wiedzieć!

Część Planetfall jest spin-offem cyklu, za przygotowanie którego odpowiada oczywiście studio Triumph Software. Gracze ponownie będą mieć do czynienia ze strategią turową, która jednak tym razem skupi się na tematyce science fiction. Ten gatunek zyskał bardzo dużą popularność. Potencjał jest, więc bardzo duży.

Age of Wonders: Planetfall – fabuła, mechanika, detale

W grze będziemy mogli pokierować losami galaktycznego imperium, które jednak nie ma się najlepiej. Znajduje się w runie, dlatego będziemy musieli zrobić wszystko, aby powrócić na ścieżkę rozwoju, a następnie odzyskać dawną świetność.

Pomimo pewnej zmiany tematyki (poprzednie części rozgrywały się w świecie fantasy), wiele mechanik znany z wcześniejszych odsłon zostało również wykorzystanych w tej grze. Rozgrywka opiera się na rozbudowie naszego imperium poprzez wznoszenie kolejnych budynków, a także zakładanie kolonii, które mogą specjalizować się w konkretnych dziedzinach.

To oczywiście nie wszystko. Zadbać musimy także o poznawanie nowych technologii, które skupiają się między innymi na rozwiązaniach militarnych. Ogromne znaczenie mają również nasze relacje z innymi frakcjami, z którymi możemy zawierać sojusze. W Age of Wonders: Planetfall ogromne znaczenie ma walka, która odbywa się w systemie turowym. O zwycięstwie lub porażce decyduje przyjęta taktyka, a także umiejętne wykorzystanie potencjału jednostek oraz zmieniającego się terenu. Twórcy zadbali o to, aby starcia były dynamiczne, dlatego gracze nie powinni narzekać na nudę.

Gra stawia również na klimat. W trakcie rozgrywki nie tylko zajmujemy się rozwojem imperium, ale również poznajemy historię uniwersum. Szczególnie ciekawie zapowiadają się dzieje upadłej cywilizacji Star Union.

Age of Wonders: Planetfall – wymagania sprzętowe

Studio Triumph Software postarało się o przygotowanie bardzo drobiazgowej, atrakcyjnej oprawy graficznej. Szczególnie dobrze wyglądają lokacje, jednak oko zawiesić można również na modelach jednostek i wszelkiego rodzaju efektach specjalnych. W poniższej tabeli przedstawiliśmy wymagania sprzętowe tej produkcji.

Warto wyposażyć się w przyzwoity procesor, najlepiej czterordzeniowy, a także co najmniej solidną kartę graficzną. Ważny jest również duży zasób pamięci RAM. Każdy gamingowy komputer powinien poradzić sobie z przedstawionymi tu wymaganiami.

Uwaga!

Jaki laptop do gry kupić? Chcąc liczyć na stabilną i płynną obsługę najnowszej części cyklu, powinniśmy celować w laptopy za około 3 tysiące złotych lub więcej. Warto postawić na układy Intela z siódmej bądź ósmej generacji, a także na modele AMD Ryzen. Jeżeli chodzi o karty graficzne, najlepszym wyborem okażą się jednostki z serii GeForce GTX 10 oraz AMD Radeon RX. Zapewnią one stałą i wysoką liczbę klatek na sekundę.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:59
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.